מחוללות לשינוי: המקצוע שמרגיע את הנפש ומשנה את חוקי המשחק

שיתוף ב email
שיתוף ב print

מחקרים רבים הוכיחו כי הריקוד הוא הדרך להרגיע את הנפש ולשחרר אותה בייחוד בתקופות לחוצות ומתוחות, כמו למשל תקופת הקורונה בה אנו נמצאים. גם בציבור החרדי הריקוד הפך לכלי אמיתי ומוכר לבריאות נפשית וגופנית, אבל לימודי ריקוד מחוץ למסגרת החרדית עלולים לחשוף את הלומדות לתכנים שלא מתאימים לבנות חרדיות. אל תוך החלל הריק הזה נכנסה ד"ר קרן בנין, מייסדת 'בלה פיטנס', בית הספר להכשרת מורות חרדיות לריקוד שמאפשרת לנשים חרדיות ללמוד כיצד ללמד ריקוד ובכך מעניקה להן הזדמנות לשחרור פיזי, שחרור נפשי ומקור פרנסה.

בעבר עמדה ד"ר קרן בנין בראש סטודיו הריקוד הגדול בארץ זאת לצד היותה דוקטור למשפטים. לאחר שחזרה בתשובה, פנתה ד"ר לרב זמיר כהן בשאלה מה לעשות עם הידע הרב שצברה בנושא הריקוד. הרב הפתיע את ד"ר בנין בתשובתו וענה לה כי "זו זכות גדולה להביא את בשורת הריקוד היהודי לנשים ובנות יראות שמים, ולהפוך את הריקוד לאמצעי מדהים לקרבת השם".

תשובתו של הרב הייתה המניע לפעולה וכך נולד בית הספר לריקוד 'ביילה פיטנס', שבשביל ד"ר קרן בנין הוא הרבה יותר מבית ספר להכשרת מורות לריקוד, הוא הפך למקום של שליחות: "הקמתי את 'ביילה פיטנס' כדי להכשיר מדריכות מקצועיות לריקוד. 'ביילה', בספרדית, פירושו ריקוד, ובעברית העלתה בי המילה הזו קונוטציה למילים בואי לה'", אומרת ד"ר בנין.

השליחות הזו עוסקת בנשמות צעירות שכן כל מורה לריקוד יכולה לעורר בילדה, נערה או אישה השראה עצומה. דרך הריקוד עוברים ערכים כמו התמדה, שיתוף, דבקות במטרה ודיוק. לא מדובר בחוג ג'ימבורי,  אלא התעסקות בנשמות טהורות, וברצון ללמד אותן את רזי הריקוד ולהשפיע עליהן עוד כל כך הרבה מעבר.

אלפי תלמידות עברו בבית הספר 'ביילה פיטנס' ונראה כי מהפכת הריקוד אכן מגיעה גם אל תוך העולם החרדי, כשהתלמידות הן העדות הטובה ביותר לכך. לראשונה בהיסטוריה יכולות התלמידות ללמוד מגוון סגנונות ריקוד כמו בלט, ג'אז, היפ הופ קלאסי, לטיני וחסידי, והכל מתוך רצון, ניסיון ויכולת להתחזק ביראת שמים ולא לפרוק עול.

ד"ר בנין מסבירה את משנת עולמה כשהיא רואה למטרה הגעה לדבקות באמצעות הריקוד: "הריקוד המקצועי היה חשוב לי מאד, אבל מאידך רציתי לתת את האפשרות שהלימוד המקצועי יגיע במעטפת שלא מתפשרת על השקפה וערכים, ואפילו להגיע למצב של חיבור לעבודת השם באמצעות הריקוד".

מאות מבוגרות בית הספר הפכו את אהבת הריקוד למקצוע כאמור, כשלפחות 350 מבין בוגרות בית הספר מתפרנסות מהוראת ריקוד. ד"ר בנין משלבת את הידע המקצועי שלה בריקוד יחד עם הידע המקצועי שלה בייעוץ עסקי, אותו רכשה במהלך התואר השני שלה כדי לסייע לבוגרות בית הספר וללוות אותן באופן צמוד במהלך ההשמה שלהן לאחר התואר.

פרט חשוב מאוד, שלא נעלם מעיניהם של המעסיקים הוא איכותה של התעודה. בוגרות בית הספר מקבלות בסיום הלימודים תעודה בינלאומית של מכללת וינגייט, המוכרת ומוערכת במקומות עבודה רבים ומאפשרת להן למצוא עצמן עובדות, מרוויחות והכי חשוב אוהבות מה שהן עושות.

בית הספר 'ביילה פיטנס' הוא המקום היחיד שמאפשר לנשים ללמוד מקצוע שיתן להן הזדמנות ללמוד מקצוע שבו המשכורת בערב אחד יכולה להיות שווה למשכורת של חודש במקומות עבודה אחרים באמצעות מוצרי ריקוד שונים. כדי לאפשר לעוד בנות למצוא את מקומן התעסוקתי, לעבוד במה שהן אוהבות ולמצוא שחרור לנפש ולגוף, החליטו בבית הספר 'ביילה פיטנס' לפתוח את המקומות האחרונים בהחלט להרשמה. יום פתוח בבית הספר ייערך ביום שני 9.14 כ"ו באלול, מהרי להבטיח את מקומך ואת עתידך המקצועי

רוצה גם להפוך חוש ריקוד לפרנסה מכובדת? מלאי פרטים כאן ויועצת תחזור אלייך לבדיקת התאמה

לפרטים והרשמה: טלפון 035189000 מייל baylaisrael@gmail.com

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.