רשו"ת השידוך: בררנות יתר? האם זה קיים ומה עושים איתה

שיתוף ב email
שיתוף ב print
שאלה: 
מדוע בחורים או בחורות מבוגרים/ות הופכים להיות בררנים ככל שנוקף הזמן? אולי זו חרדה או שמא רמת השידוכים יורדת?
תשובה: 
מי אמר שהם הפכו להיות בררניים? אולי הם היו כך מההתחלה, אלא שאז לא שמתם לב לכך, כי הוא היה צעיר. כמה צעירים שמעתם עם דרישות מופרזות? או שהלך להם ושכחתם מהם או שלא והם הפכו להיות 'בררניים'. יש פתגם (אווילי, לדעתי) בחור הוא כמו יין – משתבח עם הזמן ובחורה היא כמו חלב – מחמיצה מהר. הזמן הוא הרופא הטוב ביותר, אך גם מגלה הקלונות האיום ביותר. הייתי מדייק יותר ואומר שככל שהזמן חולף הרווק יודע להגדיר את הנתונים כי הוא חמוד אכזבות. האם הוא צודק בגישתו? על זה בדיוק הדיון כאן. יש אמנם אחוז שאינו נישא בגלל חרדות, אב לדעתי הוא מיעוט. לפני שנים ליוויתי בחור ממשפחה הרוסה. לכאורה לא הייתה לו סיבה למה לא הלך לו. היו לו נתונים רבים שאכן משכו בחורות רבות והוא נפגש ונפגש ותוצאות אין. ליוויתי אותו בשידוך שכמעט ונסגר, שוחחתי איתו דקה (!) לפני שנפגש עם הבחורה פגישה שהם היו אמורים לסגור וכלום. זכורה לי סדרה ארוכה של פגישות שבה היינו משוחחים לפני הפגישה ולאחריה ומנתחים מה היה במהלכה ולאן כל זה מוביל והעניינים לא התקדמו לשום מקום. בשלב מסוים עליתי על הבעיה שלו: הוא חשש ממודל נישואין כמו של הוריו, למרות שזה היה הדבר האחרון שחשבו עליו. ב"ה, הבחור הזה עשה כברת דרך עם עצמו, הוא הודה לי שאכן זו הבעיה שלו ולא היו עולים על זה לפני כן, הוא כבר היה נשוי מזמן. ולמי ששואל: הסוף טוב, הוא נשוי באושר כבר כמה שנים. 
 
יש גיל שבו מתחילה רמת השידוכים לרדת (לא אנקוב בגיל הזה) ככל שעובר הזמן וגם זו שיטה לדחוק ברווקים. מסופר על מרן החזון איש שהלכו לשאול אותו כדת מה לעשות עם רווק מבוגר וענה שיציעו לו גרושה.מששמע הרווק את ההצעה, נבהל שלרמה כזו הגיע, הוא הרי מוצלח ומבוקש, אבל כנראה שפג תוקף והוא כבר בגדר חלב שעומד להחמיץ… הוא הוריד את דרישותיו והגיע לזיווגו האמיתי. כך שאם אתה מקבל הצעות ירודות פתאום, תעשה חושבים על כל העסק הזה ששמו שידוכים. 

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

תגובה אחת

 1. כרווקה לא צעירה שעשתה הכל בשביל להתחתן מהתחלה בלי דרישות ובררנות יתר כולל טיפול מקצועי אצל כמה מטפלות
  מסכימה לעצמי לחלוק עם התשובה שנאמרה לעיל ועם המשפט הלא נכון על זה לא עניין של בחור או בחורה השאלה מה עושים בדרך לשידוך
  אם מנצלים את זה לעלייה להתמדה לקרבת אלוקים להשתדלות נכונה אז משתבחים גם הבחור וגם הבחורה ואם לא אז….
  יש בררנים מהתחלה אבל לא הייתי מגדירה את זה ככה כל אחד שמתעקש על משהו יש תת מודע שעומד מאחורי זה וצריך לבדוק למה הוא מתעקש על הדבר הזה
  כן ויש בחורים מוצלחים ובחורות מעולות שלא התחתנו כי זה מה שנגזר עליהם (כמובן שזה אחרי שעשו השתדלות נכונה… רוחנית וגשמית)
  כמו שרואים זוג שאין לו ילדים ומבינים שהכל משמים גם רווקות היא משמים תפסיקו לשפוט ולדון גם ככה קשה לנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.