רווקות? זה לא אשמתם!/ רבקי

שיתוף ב email
שיתוף ב print

גם את מכירה רווק/ה מבוגרים? 

אני מוכרחה לשתף אתכן בתובנה חדשה שעלתה בי לאחרונה. האם שאלתם פעם את עצמכם; למה כשאנחנו רואים רווק או רווקה מבוגרים, עולות בנו תחושות מעורבבות כאלה של רתיעה עם רחמים, דאגה ואולי קצת כעס, כשבסופו של דבר גולת התחושות היא "האשמה כבדה"!?

"כן. היא בררנית. מחכה לאביר על הסוס הלבן…",  "אהה, הוא? את כולם הוא מוריד… לא רציני בעליל…" וכו'.

אז רגע לפני שאנו שופטים בחומרה ומאשימים את הנידון ב"רשלנות איומה", ננסה להבין למה אנחנו בעצם מעדיפים להאשים אותם בסבלם?

מסתבר שליבנו חלש  ומתקשה להכיל את גודל הזוועה הזאת ולכן נוח יותר לחשוב שזה תלוי באותו רווק. "אם רק היה רציני, הוא היה מתחתן מזמן" או "היא מורידה בחורים עוד לפני שהיא נפגשת איתם" ואפילו "היא נורמלית? היא מבוגרת וצריכה להתפשר על (?).." (כל אחד ורשימת ההמלצות שלו), אבל חברים, איפה ה' יתברך בכל הסיפור?

למה אנחנו "שוכחים" שגם את נושא השידוכים הקב"ה מנהל לבד. הוא מזווג זיווגים!

הוא מחליט עם מי ומתי. הוא בוחר לניסיון הרווקות את הראויים לכך. בדיוק כמו שהוא בוחר ברחמיו המרובים לצורך שלמות תיקונינו בעולם  את חשוכי הילדים, את עיוורים, את הנכים ואת כל מי שמתמודד בעולם הזה. האם יעלה על הדעת להאשים את אותם מתמודדים בניסיון שלהם? למה נגרע מהרווקים/ות?

עכשיו כל אחד יזכר ב"רווק" שלו. וימצא ש"הוא באמת אשם". הרי "כמה פעמים ניסיתי להציע לו בחורות  והשידוך  ירד עוד לפני שעלה…"

תבינו! גם אם נראה לכם שבחור או בחורה מורידים סתם, זה לא סתם. 

יש להם סיבה שיושבת עמוק פנימה. סיבה נכונה להם. כי הקב"ה החליט שלא הגיע זמנם להינשא!

הם כמהים להתחתן, חולמים על זה בימים ובלילות. מוטרדים מזה בכל רגע ואם בכל אופן הקב"ה גזר להם המתנה ארוכה כי זה התיקון שלהם, אז יהיו הרבה סיבות למה השידוך לא ילך עד ל"בעיתו ובזמנו".

זה ניסיון שיכל לקרות לכל אחד. זה שזכינו להתחתן מוקדם לא אומר שאנחנו נורמלים בתחום, זה אומר שהקב"ה קבע לנו מסלול התמודדות אחר בחיים.

ישנם פעמים בהם אנו נחשפים למעוכבי שידוך שאנו מזהים עליהם פחד להתחתן בדמות של התחמקות מפגישות או פגישות לא מוצלחות. שם הכעס מתעורר בעוצמה  "שילך לטיפול. שיעזור לעצמו"

נכון. אתם צודקים. לפעמים כדי לצאת ממעגל הרווקות צריך עזרה מבחוץ, אבל ממש לא תמיד ולא העיניים שלנו שופטות מי צריך עזרה מבחוץ ומי באמת "לא הולך" לו בדיוק כמו שיכל "לא ללכת" להרבה אחרים.

ולכן חשוב לזכור  שזה לא התפקיד שלנו לכעוס עליהם או לדון, אלא להתפלל עליהם חזק שהקב"ה יגאל אותם מהניסיון הזה, יתן להם את הכוח ויכוון אותם להתמודד בצורה נכונה עם הקשיים  במציאת הזיווג.

מהי מלאכתו של ה' יתברך? יושב ומזווג זיווגים!

 

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

9 תגובות

 1. הי, כנשואה רוצה להגיב שאני לא חושבת להאשים אף רווק…
  זוכרת את הבחורים שאיתם נפגשתי עד שמצאתי את בעלי, כולם חשבו שזה מתאים וזה היה כל כך לא. ולא היה בי שום פחד מלהתחתן אבל כן היה פחד מלעשות את זה עם האדם הלא נכון.
  חברות בואו נבין שאנחנו לא יודעות. לא יודעות מה טוב לבחור או לבחורה ש’’משום מה’’ עוד לא עשו את זה. וזה לפני שנגענו בנקודות כואבות כמו בחורה ברמה גבוהה ללא כסף… שנאלצת לפגוש בחורים מתחת לרמתה שהיא לא מסוגלת לנהל איתם שיח!!! למשל…
  נושא השידוכים מורכב כל כך, ונכון שיש בחורות ובחורים מיוחדים יותר, אחרים יותר, שצריכים מישהו יותר ספציפי להתחתן איתו והקלישאה של ’’עם כל אחד אפשר להתחתן’’ כבודה במקומה מונח, היא לא בדיוק מוכיחה את עצמה תמיד…
  קצת כבוד לבחורה שמחפשת מישהו שיהיה לה נעים לחיות איתו ולא רק נסבל… ובאמת לא מצאה(וכמה פעמים כן מצאה והורידו אותה אנחנו יודעים??) בואו ניתן מקום לכאב שלהם, ונשאיר את השיפוטיות מחוץ למגרש.

 2. לקרוא לזה זוועה זו טעות!טעות איומה אפילו,
  רווקות זה מצב קשה אין ספק,אבל זו לא זוועה זה קושי,כמו הרבה קשיים בחיים.
  תודה על הטור,רווקה מתמודדת..

  1. חני יקרה!
   את צודקת שרווקות בפני עצמה זה קושי ולא זוועה.
   אך יש בנות לצערי שחוות את הרווקות כזוועה, כשמתלווה לה קשיים נוספים
   בפרנסה /עבודה, בריאות, מערכות יחסים בעיתיות עם הקרובים ועוד.
   ואז חווית הבדידות מתעצמת ביתר שאת.
   שיקויים במהרה "עוד ישמע…"

 3. כל מילה בסלע!!!!
  והלוואי ונשכיל ליישם את התובנה הזו בכל תחום בחיים. ולזכור תמיד שאל לנו לדון את השני כי לעולם לא נדע איך זה להיות בנסיון שלו עם כל נתוני הרקע שלו.

 4. וואוו מים קרים לנפש עייפה🥵, כולי תקווה שגם כאלו שהם לא רווקים יקראו את הפוסט הזה, כי אנחנו הרווקים, אלופים בלחפש את המאמרים האלו, המחזקים, התומכים והמעודדים, ואנחנו יודעים בדיוק מה זה להיות רווק, אנחנו מתמודדים עם הכללל, וכן,אנחנו הולכים לטיפול ועוזרים לעצמנו, ולא רק בגלל שאנחנו רווקים. בכלל, לא התחייבנו לקבל כל הצעה רק כי רציתם להראות שאתם "עוזרים", אנו שמחים שאתם לפחות זוכרים אותנו, זה גם משהו בתוך רכבת הבדידות הארוכה הזאת.
  תודה על השיתוף והמחשבה על כתיבה תואמת מציאות🤩
  והלוואי ונזכה בקרוב להתחתן ולא לשפוט אף אדם🙏

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.