להתמוטט או להתמודד – תשובה לאם על סף קריסה/ עו"ס אורטל כהן

שיתוף ב email
שיתוף ב print

במדור שו"תפות פוסם פוסט, מכתב של יעל, אמא לחבורה של ילדים שמרגישה שהיא מאבדת שליטה בבית ועל ההתנהלות שלו בימי הקורונה. בחרנו לפרסם את אחד ממכתבי התגובה שהגיעו אלינו שממוען ליעל, אבל מתאים לכל אם שמרגישה שהיא על סף איבוד שליטה.

יעל יקירה,

ראשית את מתארת חוויה לא פשוטה כלל. בין דאגה לילדים ולוודא שיש להם צרכים בסיסיים, לבין המערכת הבית ספרית.
זו תקופה מאתגרת במיוחד לגדולים ולקטנים. אי הוודאות שאנו חשים בתקופה זו יכול להוביל אותנו למתח, ללחץ ולדאגה.  רגשות אלה הינם לגיטימיים לחלוטין ומה שנשאר לעשות זה לראות איך להתמודד עמם.
בכל סיטואציה מאתגרת יש לנו 2 אפשרויות: להתמוטט או להתמודד. זכרי שהבחירה בין שתי האופציות בידיים שלך!
מדבריך נישמע שבחרת באופציה של התמודדות ומודעות ואת גם יודעת למקד את הקושי ואיפה הוא צף בעיקר בימים אלו. בחירה  זו יכולה להקפיץ אותך ישירות אל עבר ההצלחה.
חשוב ביותר שבימים אלו תמצאי גם את המקום והפינה שלך. על אף שלנהל בית מבורך בילדים בימים אלו ויחד עם זאת לפנות מקום לשאיבת כוחות זו משימה לא פשוטה כלל, תמצאי רגע אחד, שעה, מבין כל שעות היממה, בה תקחי לך זמן קצוב להרפיה, לנשימה, להתאווררות, להזכרות  בימים רגועים יותר ולשאוב מהם את הכח.
רק אחרי שיהיו לך כוחות באופן אישי, יהיה לך קל יותר לראות את שליחותינו כאמהות בימים אלו. בזמן שאנרגיות חיוביות זורמות אצלינו אנו מלאי שמחה וכח וזה מועבר בצורה ישירה  לסביבתנו. אבל אנרגיות לא נוצרות יש מאין וצריך להטעין את עצמנו בדברים משמחים ומשחררים כמו ריקוד, הליכה ,שירה, טיול באוויר הפתוח, צעדה על חוף הים או כל דבר שאת מתחברת ואוהבת.
רק אחרי שתהיי מלאה בתחושה חיובית, תוכלי לעשות באמונה ובבטחה את הבחירות הנכונות והמטיבות עבור ביתינו וכמובן, להודות לה' על היכולות, הכישורים ועל  כל הדברים המופלאים שהתברכנו בהם כדי לקחת מרגעים אלו תובנות ומסרים חיוביים על עצמך ועל סביבתך.
בתפילה שיצא מאפלה לאורה בקרוב ממש,
אורטל כהן -זדה
עובדת סוציאלית
ומאמנת אישית בשיטת NLP ודמיון מודרך

חדש באתר

השארת תגובה

לתשומת לבכן התגובות מוצגות לאחר אישור המערכת


x איזור הפורומים והקבוצות
של קול כבודה
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן