ממה התפעל נשיא ארה"ב? רבקה רביץ משתפת / סיון רהב מאיר

שיתוף ב email
שיתוף ב print
חיים צח, צלם של לשכת העיתונות הממשלתית, תפס במצלמתו את הרגע הזה: נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, כורע ברך בפני רבקה רביץ, ראש הסגל של הנשיא היוצא ראובן ריבלין, אחרי ששמע שיש לה 12 ילדים. 
ביקשתי מרבקה רביץ לספר לי על מאחורי הקלעים של התמונה, שהתפרסמה בארץ ובעולם: "זכיתי לפגוש מקרוב שלושה נשיאים אמריקניים. את אובמה בחדר הסגלגל, את טראמפ אצלנו בירושלים ועכשיו את ביידן. קשה להסביר את התחושה הזו, שנשיא המעצמה הגדולה בעולם כורע כך ברך מולך ומשתחווה בהוקרה. אחרי שקם, ביידן אמר לי: 'יש לי פה תמונה של אמא שלי, את חייבת לראות מי היא הייתה', והראה לי תמונה של אמו. הייתי בהלם, אבל אחר כך עשיתי קצת סדר במחשבות:
חזרתי אחורה לסבתא שלי, שהגיעה בגיל 3 כפליטה מאירופה לארצות הברית, אחרי מסע ארוך בן חודשים שבו המשפחה לא נגעה באוכל בשרי, כדי לא לאכול בשר טרף. כשסבתא בגרה והיו לה ילדים משלה, הגיע עוד פרק של מסירות נפש: הם עזבו חיי נוחות, עזבו את הביזנס, ועלו לארץ ישראל אחרי מלחמת ששת הימים. אמא שלי הייתה אז נערה, והיא החזיקה עליה במשך כל שעות הטיסה הארוכה, 12 שעות, ספר תורה שהם הביאו אתם לארץ. מבחינתי הוא כרע ברך לאמא שלי, לסבתא שלי, לכל האימהות באשר הן. הוא לא השתחווה כי אני ראש הסגל בבית הנשיא, והוא לא יודע שאני מסיימת עוד מעט דוקטורט. הוא רצה להביע הערכה לערך של משפחתיות, של בית, של אימהות, של הקרבה למען גידול הדור הבא".
מתוך החלק היומי של סיון רהב מאיר, להצטרפות שלחו הודעת וואטאפ ל: 0524290706
תמונה: unsplash

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.