מגיע לו כסף? סיפורו של אב טרי שנפגע, והתמודדות עם ניירת ובירוקרטיה

שיתוף ב email
שיתוף ב print

לא על כל בעיה רפואית מקבלים זכויות וקצבת נכות כולנו מבינים שהביטוח הלאומי לא מכיר בשפעת עונתית כמחלה עם זכויות, אבל במה כן? המומחים של 'שלכם' עושים סדר עם רשימה מסודרת שתסייע לכם לקבל את הזכויות שלכם

מיד אחרי שנולד בנם הראשון, היו ההורים לבית משפחת קורן מאושרים במיוחד, הוא היה הנכד הראשון שנושא את שמו של הסב הנערץ ואהוב לבם של הדודים והסבתות. אבל שבועות מספר אחרי הלידה הייתה זו דווקא אמו של התינוק ששמה לב כי האב הצעיר לא שומע טוב. הוא לא מצליח לשמוע את התינוק בוכה, את השאלות של האם הטריה או את השיעור באזניות ואחרי תקופה ארוכה של בדיקות אישרו הממצאים את החשש – האב סובל מירידה חמורה בשמיעה.

ירידה בשמיעה ב"ה לא מסכנת את חייו של האב הטרי, אבל את פרנסתו כמנגן באירועים היא יותר מסיכנה, היא פשוט חיסלה והמשפחה נותרה עומדת מול שוקת שבורה ביותר.

הראשונים להפנות את תשומת לבם לזכויותיהם היו השכנים. הם דאגו לזוג הצעיר, הכניסו להם ארוחות צהריים הרבה מעבר לשבועיים הראשונים המקובלים והפנו אותם לביטוח לאומי כדי לבדוק אפשרות לאובדן כושר עבודה ואולי זכאות גם לקצבה.

הם גילו כי אנשים הסובלים מבעיות רפואיות מסוימות, אשר פוגעות בחיי השגרה ובכושר העבודה שלהם בשיעור של 50% לפחות, זכאים לקבלת קצבת נכות מן המוסד לביטוח לאומי. כדי לקבל הכרה מן המוסד לביטוח לאומי וכתוצאה מכך, לקבל קצבה חודשית, יש להגיש תביעה, אליה מצרפים את כל התיעוד הרפואי הרלוונטי המעיד על מצבו של המבוטח. לאחר שמגישים את התביעה, המבוטח מקבל זימון לוועדה רפואית, בה יושבים מומחים וקובעים האם המבוטח סובל מהבעיה ומפגיעה בכושר העבודה בשיעור המזכה אותו בקצבה.

נשמע פשוט אבל זה לא. גלגלי הבירוקרטיה של הביטוח הלאומי, יכולים להתיש ולייאש כל אדם. ובפרט אדם שמתמודד עם מחלה או מוגבלות. לכן, ב'שלכם – מימוש זכויות רפואיות' העמידו במיוחד צוות מומחים רפואי רב מקצועי, המיומן הן במתן הערכת דרגת הנכות והן בהתמודדות מול ביטוח לאומי.

זו כבר הייתה דרך ייסורים מסוג שונה. הבירוקרטיה הייתה איומה, האנשים לא תמיד נחמדים ולצד המכה הכואבת הבריאותית, הם נאלצו להתמודד עם מכה כואבת לא פחות בצד הטכני של הדברים.

בסוף הם הבינו שלבד זה פשוט לא הולך, זה לא נכון ולא בריא לנפש הכואבת והם פנו לליווי. עם ההנחיה של צוות 'שלכם' המצויד בכל הידע הדרוש למיצוי זכויות רפואיות, הם גילו שמחיסרון עצום של להיות דג קטן אל מול מערכת גדולה, הם הפכו לבעלי יתרון עצום בשל הניסיון וותק רב בתחום.

רק כשהיה התינוק בן עשרה חודשים הם סיימו את התהליך ועכשיו, עכשיו הם קוראים לכל מי שצריך לא לעשות את זה לבד. הסתייעות בשירות עשויה למנוע טעויות גורליות וסחבת מתישה ולקדם משמעותית את התהליך אל מימוש הזכויות הרפואיות.

ידע הוא כוח, הם כבר הבינו ולכן גם ב'שלכם' מעבירים את הידע שלהם הלאה.

בשלב ראשון בדרך לקבלת הזכויות, צריך להכיר את המוגבלויות המוכרות בחוק כזכאיות לקצבה.

  1. מחלת ניוון שרירים מסוג ALS היא מחלה מקבוצת המחלות הניווניות שפוגעות בתאי העצב המוטוריים – התאים שאחראים על תנועת השרירים. הסיבה למחלה לא ידועה, אך היא גורמת לשיתוק של כל השרירים בגוף באופן מדורג, השרירים הולכים ונחלשים עד שיתוק מלא. בהתחלה היא מתבטאת בקשיים לבצע תנועות שרירים רצוניות ולא רצוניות ועם התקדמות המחלה היכולת להניע את השרירים פוחתת עד שהם מתנוונים. משום שמדובר במחלה כרונית קשה, הלוקים בה זכאים למימוש זכויות רפואיות מול הביטוח הלאומי, מרשות המיסים, ומגופים נוספים.

סובלים מניוון שרירים? מכירים מישהו שסובל? הקליקו עכשיו למידע נוסף ולמימוש זכויות בקלות ובמהירות>>>>>>

  1. מוגבלות נוספת שגם לה יש הכרה וזכויות, היא תסמונת הרצף האוטיסטי (אוטיזם). אוטיזם היא תסמונת התפתחותית שמשפיעה על ההתפתחות התקינה של יכולת התקשרות החברתית וההדדיות החברתית. ילדים עם אוטיזם מתקשים בתקשורת וביצירת יחסים חברתיים, הם עשויים להיות בעלי תחומי עניין צרים והתנהגויות חזרתיות. כמו כן, הם עשויים לבטא שונות ברגישות תחושתית. הימצאות ילד במשפחה על הספקטרום האוטיסטי אינה עניין פשוט והיא עשויה להקשות על חיי המשפחה במידה כזו או אחרת. לכן, להורים לילד אוטיסט ישנן זכויות רבות שמגיעות להן בגין מצב ילדם.

יש לכם ילד על הספקטרום? הקליקו עכשיו למידע נוסף ולמימוש זכויות בקלות ובמהירות>>>>>>

  1. הפרעה קוגניטיבית – המשפיעה על היכולת לנהל שגרת חיים תקינה, גם היא מוכרת כזכאית לזכויות מטעם החוק. הפרעה קוגניטיבית כוללת בעיות זיכרון או בעיות בהתמצאות בזמן ובמקום, או מצבים של אדישות והפרעות בהתנהגות שעלולת לסכן את המתמודד. הפרעה קוגניטיבית יכולה להתרחש כתוצאה ממספר גורמים, למשל: זקנה, מחלה נפשית, פגיעת ראש וטראומה.

מתמודדים עם הפרעה קוגניטיבית? יש לכם קרוב שמתמודד? הקליקו עכשיו למידע נוסף ולמימוש זכויות בקלות ובמהירות>>>>>>

  1. נכות סיעודית. מצב סיעודי הוא לא קל, לא בשביל הסובל ממנה ולא בשביל הקרובים הסועדים אותו. לעיתים הנכות מגיעה כתוצאה מזיקנה טבעית ולעיתים כתוצאה מתאונה או מחלה ל"ע. כאשר אדם מאבד את יכולתו לתפקד באופן עצמאי, הטיפול בו הוא צמוד ויומיומי. לעיתים הנכות מונעת ממנו לעבוד, דווקא בזמן של הוצאות גדולות על טיפולים וסיוע. לכן הקצבה החודשית יכולה להגיע עד 5,500 ₪

מתמודדים עם נכות סיעודית? הקליקו עכשיו למידע נוסף ולמימוש זכויות בקלות ובמהירות>>>>>>

  1. הפרעה טורדנית כפייתית או בקיצור OCD, היא הפרעה נפשית שמאופיינת במחשבות טורדניות, פולשניות ולא-נשלטות וביצוע פעולות חזרתיות ללא היגיון על מנת להתמודד עם תחושות חרדה קשות. מידת ההפרעה משתנה מאדם לאדם, אשר עלולה להשפיע על איכות חייהם של הלוקים בה ובמקרים מסוימים לשבש אותם לחלוטין. אדם שלוקה בהפרעה ושמנסה להימנע מהחזרתיות, יחווה התקפי חרדה קשים שגורמים לחוסר תפקוד. דוגמה להפרעה: אדם שחרד מאד מזיהומים וחיידקים והוא חייב לשטוף ידיים עם סבון, שוב ושוב ושוב, למרות שהוא יודע שאין היגיון בפעולה.

מתמודדים עם הפרעה טורדנית כפייתית? הקליקו עכשיו למידע נוסף ולמימוש זכויות בקלות ובמהירות>>>>>>

זו רק רשימה חלקית של מצבים רפואיים, המעניקים למתמודדים איתם זכויות רפואיות מטעם המדינה, הביטוח הלאומי וגופים נוספים. אם אתם מעוניינים לדעת עוד ולקבל ייעוץ וליווי מקיף בדרך לקבלת הזכויות, שכאמור היא לא קלה לאדם הפרטי. פנו עכשיו ל'שלכם' ותיהנו משירות יעיל ומהיר, המתבסס על שנים של ותק וניסיון בתחום מיצוי הזכויות הרפואיות.

קישור לאתר>>>>>>>

 

 

 

 

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.