כל המשמח חתן וכלה כאילו בנה אחת מחורבות ירושלים"/ צביה הנדלסמן

שיתוף ב email
שיתוף ב print

את ודאי מכירה את אחד מסיפורי החורבן על מרתא בת בייתוס שממחיש לנו את צער החורבן ואת המשפט על דור שלא נבנה בימיו, כאילו נחרב בימיו…

מרתא בת בייתוס עשירה שבירושלים הייתה. שלחה את שליחה ואמרה לו: לך הבא לי סולת. עד שהלך נמכרה. בא ואמר לה: סולת אין, קמח יש. אמרה לו: לך הבא לי. עד שהלך נמכר. בא ואמר לה: קמח אין, סובין יש. אמרה לו: לך הבא לי. עד שהלך נמכר. בא ואמר לה: סובין אין, קמח שעורים יש. אמרה לו: לך הבא לי. עד שהלך נמכר. 

היתה חלוצת נעל, אמרה: אצא ואראה אם אמצא דבר לאכול. התיישב לה גלל ברגלה ומתה. קרא עליה ר' יוחנן בן זכאי: "הרכה בך והענוגה אשר לא נסתה כף רגלה …"

האמת, שאני כבר מחכה לזה ופחות מתרגשת. זה כבר מוכר לי ואני יודעת שיש לי כאן תפקיד.

במה דברים אמורים? 

כמעט כל בחורה שהייתה אצלי בליווי, גם בגיל 26 וגם בגיל 37, כשהיא עומדת לסגור עם בחור שענה על ציפיותיה פחות או יותר, היא שמחה בו והוא שמח בה, לילה לפני הוורט יגיע הטלפון עם השאלה: "אבל צביה, אולי תגיע הצעה יותר טובה?!?!" 

ואני, עם כל הרוך והחמלה שיש לי כלפיה, עונה : "מי אמר שתבוא בכלל עוד הצעה טובה?"

מכירה את ההוא שרצה לתדלק את רכבו ביום שישי. הגיע לתחנת הדלק הראשונה ואמרו לו שמקבלים גם חלה. חשב והחליט להמשיך לתחנה הבאה שבה מחלקים גם חלה וגם בקבוק שתיה, המשיך ונזכר שבתחנה הבאה מחלקים גם חלה וגם בקבוק שתיה וגם פרחים לשבת, המשיך בנסיעה עד…. שהרכב נעצר באמצע הדרך בלי דלק וללא יכולת להמשיך…

המדרש ממשיך ומספר על מרתא בת בייתוס שכאשר היתה עומדת למות, הוציאה את כל כספה וזהבה, זרקה אותו בשוק. אמרה: זה למה אני צריכה? וזהו שנאמר: "כספם בחוצות ישליכו".

לצערי, אני מכירה בחורות שמסודרות מבחינה חומרית, יש להן משרה מכובדת ומכניסה, רכב ואפילו דירה. אך את העיקר אין להן – בעל ומשפחה.

אינני באה חלילה לשפוט ולהכליל. גם אני הייתי במקום הזה ואני יודעת כמה לא פשוטה התקופה הזו של השידוכים.

אני כותבת לך באהבה גדולה, כי מגיע לך להיות מאושרת, לבנות את ביתך ולבנות עוד אחת מחורבות ירושלים שתוביל בע"ה אל בנין הבית הגדול – בית המקדש.

 

ואם יש לך שאלה / אמירה או בקשה, את מוזמנת בשמחה לכתוב אלי ואשתדל לתת מענה בהקדם.

צביה הנדלסמן – לקראת כלה – ליוו בתקופת השידוכים

לתאום פגישת ייעוץ וליווי      Likratcala26@gmail.com

054-7659028 

להורדת המדריך לאבחון עצמי מחדש לחצי כאן

 

כל הזכויות שמורות  © לצביה הנדלסמן

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.