כל התוכן המעניין לאישה החרדית
יום שלישי
|
י״ז בתמוז ה׳תשפ״ד
|
23/07/2024

וידאו מצמרר: כך עיר שלימה סיימה את התורה כולה | סיון רהב-מאיר

מיזם מרגש סחף עיר שלימה להתחזק בלימוד תורה משותף במשך חודשי המלחמה ולייצר 'כיפת ברזל' רוחנית - אתמול נערך מעמד הסיום המרגש והסיפור שמאחוריו כאן >>>
| קרדיט: shutterstock

"שבוע טוב וחודש טוב, סיון", כותבת נטע בן עמרם מהעיר מעלות שבצפון. "לאור המצב, חשבנו מה אפשר לעשות, והוחלט לסיים ביחד את כל התורה בשבוע אחד בעיר שלנו.

במבצע מדהים, ישיבת ההסדר של מעלות בראשות הרב יהושע ויצמן, ביחד עם ראש העיר ועם קהילת מעלות, חילקו את כל התורה לחלקים קטנים, כל אחד קיבל משהו, לפי הרצון והיכולת.

מה זה אומר ללמוד את כל התורה? כל התנ"ך, המשנה, התלמוד הבבלי, התלמוד הירושלמי, מדרשי הלכה, מדרשי אגדה וגם ספר הזוהר הקדוש. אני זכיתי ללמוד את פרק ל"ט בספר בראשית, זהו. אבל חלק קטן ועוד חלק קטן, מתחברים לשלם מופלא שגדול מסך חלקיו.

המיזם היה קרן אור גדולה בימים קשים, של הפגזות בצפון. הוא סחף את העיר לשותפות רוחנית. הוא נתן כוחות של חיבור לסיפור הגדול שלנו, ולנותן התורה.

היו כאלה שלמדו בחברותא, היו ילדים, נשים, בני נוער, בחורי ישיבה, כולנו הרגשנו שזוהי 'כיפת ברזל' משותפת.

ואז הגיע מעמד הסיום: הרב סייג, רב העיר, עומד מול מאות אנשים ומבקש, ממש תובע, את שלום החטופים, החיילים, הפצועים, שבורי הנפש… כולם עונים 'אמן' בכוונה גדולה ומייד פוצחים בשירה סוחפת ובריקודים.

אני מתבוננת שוב ושוב בסרטונים מהערב הזה (מצורף אחד), מציעה לציבור לאמץ מבצעים דומים, ובעיקר מבקשת שיתקיימו התפילות. שנזכה לישועה ולרפואה ולגאולה".

להצטרפות לקבוצת הווטסאפ של "קול כבודה"

WhatsApp Icon

להצטרפות לניוזלטר של "קול כבודה"

Gmail Icon

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

שיחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים