משאבות טבולות – כל מה שחשוב לדעת

שיתוף ב email
שיתוף ב print

משאבה טבולה זו למעשה משאבה צנטריפוגלית אשר המנוע שלה אטום לחלוטין. הסיבה לכך שהמנוע אטום ומוגן היא מאחר והמשאבה הטבולה כולה כולל המנוע טבולה בתוך מאגר הנוזלים, ולכן יש צורך באטימה.
מרבית המשאבות בנויות כך שהמשאבה ממוקמת בתחתית היחידה, ומעליה ממוקם המנוע.
משאבות טבולות עשויות מגוון חומרים החל מפלסטיק ונירוסטה ועד לברזל ואלומיניום.
ההבדל באופן הפעולה של משאבה טבולה לעומת משאבה רגילה הוא בכך שמשאבה טבולה נטבלת בנוזל ומכאן שמה, ומשם מסלקת את הנוזל החוצה באמצעות צינורות שאיבה. וזאת לעומת משאבה שאיננה טבולה אשר מותקנת מחוץ למאגר הנוזל, כאשר צינורות השאיבה מוכנסים לתוך מאגר הנוזלים.

השימוש במשאבות טבולות הינו בעיקר לשם טיפול ותחזוקה של בורות ביוב – שאיבת ביוב או מים נקיים. לפי השימוש נגזר גם סוג המשאבה בו נשתמש. כאשר אנו שואבים ביוב או כל נוזל שאינו נקי נשתמש במשאבה טבולה בעלת מעבר פתוח / מעבר חופשי, כך הסיכון לסתימות והפסקת עבודת המשאבה יקטן משמעותית.
כמו כן, חשוב להתחשב בכמות הנוזל עמו המשאבה אמורה להתמודד, ככל שצפוי נפח עבודה גדול יותר כך שיש להתקין משאבה בעלת מנוע עוצמתי יותר ובד"כ גם בעלת קוטר יציאה גדול יותר.

 

משאבות טבולות מותקנות במגוון רחב של מבנים כדוגמת בנייני מגורים, בנייני משרדים, בבתים פרטיים, במפעלים ובמבנים ציבוריים. ההתקנה יכולה להיות בבור ביוב במרתף, בחניון, במקלט או בכל מקום אחר. בד"כ יובלו הנוזלים היישר לצנרת הניקוז והביוב.

למשאבה הטבולה השפעה רבה על אורח החיים של המשתמשים במבנה בו היא מותקנת, תקלה במשאבה עשויה לגרום להצפה, וכן למטרדי ריח, משיכת זבובים ויתושים וכן הלאה.
לכן, בין אם הצורך שלכם הוא למשאבות ביוב ובין אם הצורך שלכם הוא למשאבה טבולה למים או משאבה לכל צורך אחר, חשוב להקפיד על התקנה מקצועית של המשאבה, וכן לבחור את המשאבה המתאימה ביותר. אי לכך, מומלץ לבחור בחברה מקצועית להתקנת משאבה טבולה. חברה מקצועית תדע להתאים לכם את המשאבה הנכונה, להתקין אותה בצורה המקצועית ביותר ולהבטיח לכם שירות תיקונים יעיל ומקצועי, כך שתוכלו לישון בראש שקט ללא דאגות מיותרות.

השימוש במשאבות נעשה בד"כ לשימוש שוטף, אך לעיתים נעשה בהן שימוש חד-פעמי בעיקר לצורך שאיבת הצפות.

סוגי משאבות טבולות מיוחדות
קיימים מספר סוגי משאבות טבולות אשר משמשות לשם ייעוד ספציפי. ריכזנו את המשאבות הנפוצות ביותר:

משאבה טבולה טוחנת / משאבה טבולה גורסת  – משאבה זו טוחנת/גורסת את הפסולת הנמצאת במאגר הביוב ומפוררת אותה, כך שביכולתה להתמודד עם נוזלים מלוכלכים, וזאת בניגוד למשאבה טבולה רגילה אשר פתח השאיבה שלה עשוי להיסתם כתוצאה מהלכלוך כך שהמשאבה לא תתפקד. דוגמאות לפסולת נפוצה : מוצרי היגיינה, שקיות פלסטיק וכדומה.

משאבת באר – משאבה זו נועדה לשימוש במקרים בהם יש צורך בשאיבת נוזלים אשר נמצאים בעומק ופתח הכניסה למאגר הנוזלים קטן יחסית. מצב זה מדמה באר ומכאן שמם משאבות באר. משאבות באר מתוכננות כך שהן צרות יחסית למשאבה טבולה רגילה ולכן מאפשרות גישה גם לפתחים צרים. על פי רוב משאבות הבאר מותאמות לקוטר צינור 2-3" ומעלה.

משאבה טבולה גובה אפס – משאבות אלו מאפשרות שאיבת מים גם ממפלס נמוך ומכאן שמן משאבות גבוה 0, וזאת לעומת משאבה טבולה סטנדרטית אשר פתח הכניסה שלה הינו מס' ס"מ מתחתית המשאבה ולכן אין ביכולתן לשאוב נוזלים מגובה 0.

 

 

 

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.