יום הילד? אצלנו כל יום הוא יום הילד/ נתונים משמחים!

שיתוף ב email
שיתוף ב print

יום הילד? בערים בני ברק ובית שמש כל יום מחדש הוא יום הילד. מעל שלושה מיליון ילדים חיים בישראל בשנים אלו, כך עולה מדיווחיה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מספר הילדים בישראל הוא כשליש מכלל האוכלוסיה אבל בערים החרדיות, כפי שבוודאי שם לב כל מי שביקר באחת מהן, מספרם של הילדים גבוה בהרבה.

בערים הגדולות המונות למעלה מ-100 אלף תושבים ממוצע הילדים למשפחה עומד על 3.69 בבית שמש ו-3.47 בבני ברק, כמעט ילד אחד יותר למשפחה בממוצע ביחס לעיר האחרונה ברשימה – רמת גן, שם עמד המספר על 1.87, פחות משני ילדים בממוצע למשפחה.

בירושלים מהווים הילדים כמעט 40 אחוז מאוכלוסיית העיר, בעוד בתל אביב ובחיפה עמד מספרם של הילדים על פחות מ-25 אחוזים מתושבי העיר.

כיף גדול לקרוא את המספרים המשמחים הללו, אך מדובר בעובדה עם חשיבות גדולה יותר ממה שאולי חשבתם: מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות המפותחות בעלת הילודה הגבוה בעולם. מדינות בהן ממוצע הילדים למשפחה נמוך מ-2 הן מדינות עם ריבוי טבעי שלילי ועל כן האוכלוסיה בהן מתבגרת והעתיד בהן צופן הפתעות לא פשוטות. העובדה שמדינת ישראל היא מדינה בעלת ריבוי טבעי גדול מ-2, מספר הילדים במשפחה הוא יותר מ-2 בממוצע, מבטיח כי מדינת ישראל תמשיך בעזרת ה' לגדול ולהתפתח.

בהשלכה, מספר הילדים הגדול במקומות החרדיים מעיד כי הציבור החרדי ימשיך לגדול ולהתפתח ברוך ה'.

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

תגובה אחת

  1. בעולם הגויי יש יום אבא ויום אמא . שלא עשנו כמוהם יש כאלה שחוץ מהתואר ליום הזה… אין להם שום קשר עם המציאות אצלינו כל יום הוא יום הילד בתקוה ובתפילה שכל אחד מהם יזכה להיות אבא או אמא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.