ממְּעון שָׁמֶיךָ: נסערת מגזירת המעונות, ובזכות זה התקבלתי למעון הכי טוב!

שיתוף ב email
שיתוף ב print

כאם לחמישה צדיקים וטהורים, כשהגדולה שלי בת 8 ב"ה אני עובדת וזוכה להיות הצינור המפרנס למשפחה היקרה שלי, בעלי אברך (אמרו לי שהוא תלמיד חכם:) ואני עושה את השתדלות הפרנסה. בחודשים האחרונים עבדתי קשות על בירוקרטיה מפרכת מעיקה ומלחיצה קוראים לזה: "דרגה למעון", יש לי שני ילדים שאמורים להיות במעון שנה הבאה, זו הוצאה ענקית אבל משתלמת… כמי שעובדת כמעט כל ימות השנה במשרד ממשלתי אין לי ברירה אלא לשלוח למעון ולא למטפלת. בימים אלו שמעתי על גזירת ליברמן שדורש שלא תינתן הנחה למעונות היום למי שאחד מבני הזוג לא עובד, נפל לי הלב. רק לא זה! התקשרתי לשותף שלי לחיים, בעלי היקר חיכיתי עד 14:00 להפסקת הצהריים שלו שלא לבטל אותו מתלמודו ח"ו ופרקתי… בכיתי נלחצתי "יש לנו משכנתא ענקית, הוצאות גדולות מאיפה נביא 5 אלף שקל בחודש רק למעונות?!" הייתי נסערת כל כך,והוא הקשיב לי שמע את הכאב והלחץ שלי, וניסה להרגיע ולעודד, סיכמנו שנצא בערב לדבר על הנושא ונראה מה עושים… החברות בעבודה לא הפסיקו לדבר על הנושא, וגם בחוסר טקט משווע הציקו לי עם שאלות "איך זה שבאמת בעלך לא עובד???"

לכי תסבירי, למי שלא מכירה ריח של תורה שהאושר הצרוף שלי הוא השנאה התהומית של ליברמן.
שהמנגינה שאני נהנית לשמוע בלילות מסלון ביתי, נשמעת כמו זיוף צורמני באוזני חברי ממשלת זדון כזו.
וששולחן שבת כמו שלי הוא מושא לקנאה של חברותיי לעבודה…
ושהזוגיות שלך מכילה מעבר לאהבה גם רבדים רוחניים עמוקים, שותפות כנה ובעל שמתלהב מסוגיות בגמרא.
לכי תסבירי תעבירי ותדבררי חיים שלמים בשיחות עבודה… אני אפילו לא מנסה. שותקת בחוץ והלב צועק בפנים 'זר לא יבין'. 


באחת מתפילות השחרית שלי (שלא תמיד מתרחשות באופן מלא לצערי) בשבוע שעבר התפרצתי בבכי. הבנתי שעוד פחות מ40 יום אצלינו בעדות המזרח כבר מתחילים לעורר רחמים ולומר סליחות. ואז המנגינה של פיוט מרגש עלתה לי עם המילים: "לְמַעַנְךָ אֱלֹהַי. יֶהֱמוּ רַחֲמֶיךָ. וּמִמְּעוֹן שָׁמֶיךָ. שְׁמַע קוֹל עַמֶּךָ. סוֹבְלֵי אַפְּךָ. קִצְפְּךָ וְזַעֲמֶךָ. וּמִנְּשׂוֹא אֵימֶיךָ. לִבָּם מְאֹד סְחַרְחַר: אֲדֹנָי הַקְשִׁיבָה וַעֲשֵׂה אַל תְּאַחַר"
גזירת המעונות הצליחה להחזיר לי את האמונה התמימה, והבטחון בה'. ולא אני לא מפרנסת יחידה, ולא כפופה לשום הגדרה או עזרה של ח"כ כזה או אחר. ואחרי חודשים של עיסוק בירוקרטי, תפילות (כן כן התפללתי על זה!) ולחץ על סידור המעונות, שנתקבל למעון טוב שנקבל דרכה טובה, היום יש מעון אחד שאליו עיני נשואות… מעון שמיך. אבא תודה על התזכורת שהמעון שלך פתוח כל הזמן, ולא משנה הדרגה והתלוש, משנה החיבור היום יומי לערכים ולקדושה אגב גם למי שבעלה אברך או כזו שבעלה עובד כי אצלו כולנו ילדיו, תן לי עוד מהרוח הזו:)
מאמינה שהאתר שלכם הוא הבמה המתאימה ביותר לפרסום כזה טור שיצא לי מהלב ובטח ייתן כוח לעוד הרבה נשים כמוני. נא לא לפרסם את שמי המלא באתר תודה לכם על הבמה!. 
הכותבת אחת מגולשות אתר קול כבודה החפצה בעילום שמה.

ואיך עלייך עוברים הימים האלו? שתפי אותי בתגובות כאן למטה

יש לך תעודת הוראה ואת רוצה להתקדם? היא שווה יותר ממשהו, תוכלי לבדוק זאת כאן>>>

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

28 תגובות

 1. כתבת כ"כ נכון וכ"כ מרגש. התחושה שלי היא שבלי להתכוון ליברמן חיזק אצלינו, האברכיות, את גאוות היחידה…

 2. את מיוחדת!!
  והדברים פשוט עוצמתיים ואמיתיים ממש!!
  ישר כח!
  תמשיכי לחזק אותנו

 3. ישועת ד' כהרף עין
  הקב"ה הוא זן ומפרנס לכל!
  הכל מאיתו יתברך זה רק תזכורת לא לשכוח שבורא עולם זה שמנהל את העולם
  הנה כבר יש דיבורים שהגזירה לא תתחיל בספטמבר אלא רק עוד חודשיים אולי…..
  הכל לטובה!

 4. גיטי, יש אברכים שלומדים יום יום עד 12בלילה לפחות, ובנוסף קמים מוקדם…אה, וגם בשעות הצהריים- נחים כמה דק' על הסטנדר וממשיכים ללמוד.. מכירה כאלו מקרוב..
  הוא אשר סיכמנו- איש איש כפי מנהגו, יכולתו, כוחו ודרישות בני ביתו…
  צודקת מאד על היחס לילדי מעונות לפני עשור, אבל אין ברירה- הדור השתנה לטוב ולמוטב, ובואו נשלים עם המציאות ונייצר את המקסימום ממה שיש!

 5. מאד יפה ומחזק… אנחנו צריכות לשמוח שאנחנו זכינו להיות נשים של אברכים שהראש שלהם בתורה ולא בדברי הבלים
  אנחנו ממש צריכות לשים לב שהקב"ה רק רוצה קצת להזכיר לנו לחזור אליו ולהישען עליו ולא על אף אדם מלבדו
  והקב"ה לא עוזב אף אחד הוא דואג לכל אחד בצורה הכי טובה בשבילו אני ראיתי את זה בעיניים שלי……
  ועכשיו יש לנו הזדמנות להתפלל חזק בחודש אלול ולהפוך את כל הדינים על עמ"י למתוקים מדבש
  אין עוד מלבדו!!

 6. גיטי יקרה,
  לימוד תורה זה לא ענין של תפקיד או לא תפקיד!.. זו גם לא "חובה" שצריך למלא! בעיני זוהי זכות שאנחנו חותרים לממש כל החיים, יום יום שעה שעה ע"מ לזכות לעשות אותה באופן הטוב ביותר!
  ולכן מפריע לי הגישה שלך כלפי חיוב האבא מול השמירה על הילדים:
  אבא יכול להיות אבא נפלא ולתת את שעת האיכות לילדים בזמנים שכל משפחה תמצא לנכון שמתאים לה.. ואם חיים בהרמוניה טובה ודינמיקה מעולה בין הורים לילדים- אבא יכול לתת את היחס לילדים גם אם זה כמה דק' בבוקר, כמה דק' בערב ובשבתות…כלום לא יחסר להם! מניסיון….
  קצת מגוחך לחייב באופן עקרוני בעל שימלא את תפקידו כאבא דווקא בזמן צהריים… אין לך שום בעיה אם זה שזה יהיה על חשבון הכוח והעירנות שלו בסדר ב'?…
  כל משפחה תמצא את הסדר יום המותאם לה ביותר, תוך שמירה על סדרי עדיפויות אישיים ע"מ שלא ייפגעו הערכים הנכונים להם…ואם אכן נוצר הצורך שאבא ישמור על הילדים בצהריים-אז נעשה את זה.. אבל לא לדרוש את זה מלכתחילה אם אפשר להסתדר באופן שלא יפגע בלימוד…

  1. מפריע לי אם זה היה קורה אבל כבר כתבתי שבעלי לא נמצא בבית בבין הסדרים גם ככה וכתבתי שזה מאוד מפריע לי.
   אני בטוחה שבעל שרוצה להיות ערני בסדר ב ישכב לישון בשעה עשר עד אחת עשרה יהיה ערני. מקסימום יקח לו כמה ימים להתרגל. אין ספק שזה בריא יותר וזה כתוב גם במקורות שלנו ויש לזה הרבה הוכחות מדעיות.
   מפריעה לי ההיסחפות. עד לפני עשר שנים המעונות היו קללה! פתאום קם דור אשר לא ידע את וסף ורק רוצה מעונות… אם אין ברירה הולכים על זה אבל להתאבל כשזה הולך ואבא יפתח קשר חשוב עם הילדים? לבכות את הגזרה ולשכוח שאנחנו ידענו ונדע תמיד להסתדר עם התנאים שקיבלנו (גם אם זה אומר שאבא לא ישן בצהריים ומקסימום ישכב לישון מוקדם בלילה)?

   1. חושבת שהתגובה קצת הזויה .
    כל זוג עושה את שיקוליו וחשבונותיו יש כאלה שהשנת צהריים הכרחית בשבילם יש כאלה שיותר קשה להם אם הגיל הקטן החתלה האכלה וכד'
    נכון שלפני עשור מעון היה קללה אבל לא בגלל שאבא שמר על ילדיו בבית בגלל אלא בגלל שהנשים לא עבדו עד שעת צהריים מאוחרת. תפקידה של האמא זה להיות אם הילדים תפקדו של הבעל לפרנס. בדורינו נשים לקחו את תפקיד הפרנסה על עצמם כדי שהבעל יוכל להשקיע בלימודו. לא כדי שהוא יחליף אותנו בתפקיד הביבי סיטר אם בעלי מכל סיבה שהיא ילמד פחות טוב בסדר ב' כי אני עבדתי והוא היה צריך לשמור על הילדים אז מה עשינו???

   2. ואני חושבת שזה קללה לאבא לטפל באופן קבוע בילדים, ואנא אל תרגמו אותי באבנים, למיטב ידיעתי "עבודת פרך" היא לא בהכרח עבודה פיזית, אלא עבודה שלא תואמת את האופיי של האדם! ורוב האבות שאני מכירה, לא בנויים להשאר עם ילדים ותינוקות שעתיים/שלוש כל יום! לחתל/להרגיע/להחליף טיטול, אני מעדיפה לשלוח למעון, שהילדים יהיו מסודרים במקום אחד עד שאני חוזרת הביתה, שם מחתלים/מספרים/מאכילים אותם וכו', בעלי יפתח את קשריו עם הילדים בשבתות, בחופש, בין לבין במהלך היום, ובכלל, גם אם אני שולחת למעון, עדיין נשאר חללים שאין ברירה ואז האבא בייבי סיטר (ימי מחלה, חופשות כשמסיימים מוקדם, וגם אז זה לא מלכתחילה)
    אני שלחתי ושולחת את כל ילדיי למעון! ומרוצה עד הגג, כן, טובתי האישית עומדת כנג דעייני, טובת ילדיי וכמובן טובת בעלי
    מעוןן עונה כל צרכי כולנו

 7. מגיע לכל אחת ואחת מנשות האברכים מדליה של זהב!
  על הכל ולאורך כל הדרך, על המסירות מתוך שמחה אמיתית והערכה לבן תורה,
  בטוחה שהקב"ה יראה לכולנו את השגחתו ויתן ברכה רבה וסיעתא דשמיא בהכל.
  נמשיך להיות חזקות ושמחות שאנחנו בפיסגה.
  הרבה נחת אמיתית ושמחות לרוב.

 8. אשרייך אם ורעיה…!! אשריך ואשריי חלקך ..
  גם אני התוודעתי לכך דרך חברה בעבודה…ואחר כך דרך מנהלת המעון..
  כל כך עצוב שכך המדינה בוחרת להתייחס אלינו ולתייג אותנו בגלל אורח חיים דתי..שונה אחר..
  אני עובדת כמורה בביה"ס ממלכתי.. מחנכים שם על ראיית האחר..להתייחס אל כולם כשווים..ואני שואלת רגע אפה כל הדיבורים היפים כאשר קמה ממשלה חדשה.. ????? מה קורה עם כל האנשים שיושבים שם ויש להם כסא…היום הם עם כסא אבל מחר הם עלולים להיות בלי..
  אני גם כמוך לא רואה שום רצון או עניין לוויתור בעניין הלימוד של בעלי..זה היה כל חלומי ועליו אני לא מוותרת.. ומי שטעם את טעם הלימוד עוד יותר מסין את החשיבות…
  נכוןההוצאות הן רבות..ונכון קשה ונכון שעוד חודש מתחילים המעונות ונכון שלתמ"ת עדיין אין תשובות..
  ואני לא יודעת מה לעשות מאפה להתחיל וקשה לי המחשבה לשלוח את הילדה למטפלת שאני לא מכירה בבבית ולהתחיל לחפש..
  אך מאמינה שבעזרת ה' יתברך שנמצא כל אחת מאיתנו את הפתרון הטוב ביותר בעולם ושיגדל כוח ולימוד התורה בעולם..
  נשתדל לקבל באהבה ובעזרתו יתברך ימתיק ה' את כל הדינים ויהיה שפע וטוב בעולם ונזכה כולנו לנחת מכל יוצאי חלצינו..
  בהערכה רבה כלפי כל המתמודדים🙏"חזקו ויאמץ ללבבכם.."

 9. השם יתברך מנסה אותנו,ואנו מאמינים בני מאמינים שהכל ממנו ,הוא זן ומפרנס לא המדינה וחלילה לא ליברמן ,
  השם אוהב אותנו ובפרט את לומדי התורה ועושה דברו ,כשם שהציל אותנו מהמגפה ומהמצב הבטחוני כך יצילנו השם מגזרות הממשלה העויינת.נמשיך להתפלל ולהאמין בו יתברך ונזכה לפרנסה ברווח ולכל הישועות לביאת משיח צדקנו ,ולבניין ביה"מק במהרה בימנו
  אמן

 10. אשרייך ואשרי חלקך!!!
  נכון כתבה מי שכתבה וטוב שכתבה והזכירה לכולנו שיש לנו אבא גדול והוא זה שנותן לנו הכל!!! אין עוד מלבדו! א פ ס – זולתו!!!
  כל יצורי תבל – רק ממנו "מתפרנסים" ואוכלים!!! (כן, גם מי שלא מקיים מצוות וגם מי שלא רוצה שאנחנו נקיים מצוות…) אין לנו ולא היה לאף אחד, אף פעם, על מי להשען, רק על אבינו שבשמיים!!!
  עלינו לזכור שאנחנו בגלות! אומנם בארץ הקודש, אך בגלות! בכל שנות גלותינו – רבים קמו עלינו לכלותינו – והקב"ה הצילנו מידם!!! אנו צריכים להתחזק באמונה וביטחון בריבונו של עולם, מלך העולם – אבינו הטוב! הוא לא עזבנו מעולם ולא יעזבנו לעולם! ואדרבא, "כאשר יענו אותו – כן ירבה וכן יפרוץ!!! לא מאמינה שהממשלה הזו תחזיק הרבה זמן מעמד, אבל גם אם כן, זו החלטתו של ד' יתברך! הוא זה שמוביל את כל המהלכים בעולם ולב מלכים ושרים ביד ד'! כל מה שד' עושה – הכל טוב ולטובה!!!
  יתחזקו האברכים היקרים המסולאים בפז, שרק בזכותם – יש קיום לעולם! יתווספו אליהם עוד ועוד אברכים ולומדי תורה, למען ירבו זכויותינו!!! והנשים הכשרות והמיוחדות שיוצאות לפרנס בית של תורה ובן תורה – חזקו ואמצו למען כלל ישראל! אין אנו מבינים מהלכיו של אבינו מלכנו, אך יודעים אנו שהכל מאיתו ולטובה! נמשיך בעבודת הקודש של חינוך ילדינו בדרך המסורה לנו מדור דור. אל לנו להביט ימינה או שמאלה, אל לנו לפחד, אל לנו לדאוג – יש מי ששומר עלינו ודואג לנו! נשאיר לו את מלאכתו ונתרכז אך ורק בעבודת ד' נחשוב תמיד רק מה ד' רוצה מאיתנו כעת! נלך ישר בגב זקוף, באמונה תמימה ונעשה מה שצריך!!! והלואי שנזכה שיוסיף ד' עלינו ועליכם ככם אלף פעמים! שנתרבה כמו שעמ"י במצריים ונוכיח לכולם ששום דבר לא מפחיד אותנו, שום גזירה לא תרתיע אותנו מקיום המצוות! אדרבא, הם רק יגרמו לנו להתפלל יותר טוב, להתקרב יותר לד' ולדבוק בו!!! עברנו את פרעה, את המן, את הרומאים, את היוונים, את מסעי הצלב, את הקומוניזם ועוד, לאורך כל שנות הגלות! כולם אבדו ועברו מן העולם ועם ישראל – חי וקיים!!! איך??? – אין לנו שיור רק התורה הזאת!!!
  חזקו ואמצו! החזיקו חזק בחבל הקושר אותנו לאבינו מלכנו! זה קשה, נכון, אבל אלו כבר רגעיו האחרונים של השטן! הגאולה בפתח ואסור לנו להבהל או להתבלבל! רק מי שיחזיק חזק ולא יעזוב את החבל הקושר אותנו לאבא שלנו – ינצל!!!
  קווה אל ד', חזק ויאמץ לבך וקווה אל ד'!!!
  יה"ר שנזכה כולנו בקרוב מאד לחזות בבנין ביהמ"ק ובגאולה השלמה בחסד וברחמים!!! אמן!!!

 11. 2 אפשריות:
  1.פשוט להתחיל לעבור לפרטי מטפלת שסומכים עליה כמה "אברכיות" מתוך אברכיות ככה גם נותנים פרנסה לעוד אדם.
  2. אפשר לפתוח עוסק פטור משהו מהצד שהבעל יהיה שותף ב24 שש ולהוציא תלוש או שאברך יעסיק אברך ב24 שש אגב ככה לא צריך לשלם ביטוח לאומי.

 12. הילדים שלי לא במעון ומקוה שלא יהיו אלא רק במשפחתון. לא רוצה להכנס לנושא הזה עכשיו אבל חשבתי להציע משהו מעשי. תשלחו לגן פרטי שעובד משמונה עד אחת וחצי ותוסיפו עוד קצת בשביל להשאיר עד שתיים. אצלינו התענוג עולה באיזור ה500 – 530. זה לא כל כך יקר. משתיים, האבא יכול להיות עם הילדים, לשחק, להאכיל, לספר סיפור ואפילו להשכיב לחצי שעה – שעה (אם בגן לא ישנים, הבת שלי בגן שלא ישנים)
  מסכימה שבמעון יש אוכל וזה מוריד עול ויש עוד מעלות אבל עדיין אפשר להסתדר. לא צריך לאבד עשתונות.
  אל תסקלו אותי באבנים אבל אני חושבת שאם ילד במעון עד ארבע ואבא חוזר כשהוא ישן כבר, זה הפסד גדול לכל הצדדים. יש עוד בעיות במעונות שלנו (עם כל הכבוד לנוחות ולבטיחות שהם מציעים).
  אצלי המצב הוא שבעלי לוקח ילדה אחת לגן וחוזר כשישנים כבר וזה מאוד מפריע לי! ובעלי לומד כל היום! ואני מעריכה וזה חשוב לי. אבל אני חושבת שהמצב הבריא הוא שאבא נמצא עם הילד שעתיים ביום. בשאר הזמן הוא יכול ללכת ללמוד.
  מי מסכימה איתי?

  1. כשהעלות היא 500 שח את צודקת
   אצלנו בעיר שהות עד 1 היא כ1000 שח לפרטי.
   הכל ענין של הצע וביקוש.

  2. ההצעה לא חושבת שהכי משתלמת לאבא.. הוא גם צריך לנוח את מנוחת הצהריים שלו אחרי הכולל.. את חושבת שבאמת יש לו כח וזמן לשחק עם הילדים ולהקריא להם סיפור??? ממש לא. הולך לאכול ולישון כדי לצבור כוחות לסדר ב'!
   ה' יעזור לנו עם הגזרה הזו…

   1. סליחה שאני אומרת אבל גם המעשה של הבאת ילד לעולם היא לא מעשה משתלם לאבא…
    בעיני זה חלק מהתפקיד שלו בדיוק כמו חובתו לפרנס וללמד את הבן שלו תורה. לכי תבדקי מה חשוב יותר: שאבא ילמד סדר ב מלא אחרי מנוחה או שיהיה עם הילדים שלו שזה קריטי בשביל החינוך של הילדים ובשביל הדוגמא האישית ובשביל לעשות את הילדים "מקבלים" מאבא שלהם (בעניני חינוך).
    אם לאבא שלי, שהוא אברך כבר יותר מ27 שנים (וקם כל יום בשש ורבע) היה כח, צריך להיות לכל אבא כח. מקסימום שילך לישון בלילה מוקדם. ואני אברכית כבר כמעט 7 שנים, אחיות שלי וגיסות שלי גם.

 13. פשוט נכון אמיתי ומרגש.
  עם כל הכעס לליברמן גם אצלי התחזקה התחושה כי אולי אנחנו מידי סומכים על קצבאות המדינה. הרי אין דבר שהקב"ה לא יכול. והרבה שלוחים לו. רק אמונה תמימה שהכל מאיתו. ודרגת הבוטח הוא שלא ידאג..
  ישר כוח. היטבת לכתוב. אשרייך!!

  1. אולי בזכות הגזירה הזו,
   נשים יעבדו פחות זמן
   ויהיו יותר עם הילדים
   הרי העבודה היא רק השתדלות,
   (כאילו שמשכורת אחת באמת מספיקה גם ככה
   אם לא סיעתא דשמיא עצומה…)
   ואם ה' מוביל לכך שלא ישתלם לעבוד יום ארוך
   הוא לא ישאיר אותנו רעבים…
   ואנחנו נרויח עוד שעות בבית!
   מי יודע?!

 14. גיבורה איזו זכות יש לך וכמה חיזקת אשרייך!!!
  וכמובן תזכרי שהתורה היא זו שנותנת לך את השפע בבית ולא העבודה או כל תלוש שכר אחר
  תמשיכי להאמין ותראי את הישועה כל חודש מחדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.