כל התוכן המעניין לאישה החרדית
יום ראשון
|
ט״ו בתמוז ה׳תשפ״ד
|
21/07/2024

לפני חינוך הילדים: האם את מובנת לעצמך, מחוברת? | סיון רהב מאיר

התדר שעובר בין המוח שלנו ללב הוא גלוי כל כך לילדים שלנו, עד שאין צורך בדיבורים. האם את מבינה את עצמך? מחוברת לעמדות שלך? הגיע הזמן לברר את העניין...
| קרדיט: shutterstock

דברי חוכמה של חמותי, מנחת ההורים זיוה מאיר, מהאירוע המשותף שלנו הלילה:

"בחינוך ילדים יש עיקרון: כשההורים נמצאים במקום הנכון, מחוברים לעצמם – הילדים מבינים את זה אוטומטית, לא צריך אפילו לדבר. השינוי הוא קודם כל פנימה אצל ההורה, ואז הוא מקרין החוצה, בעוצמה, גם ללא מילים.

כשיש לנו כזו סמכות פנימית, כשאנחנו פועלים מתוך קשר אמיתי ואהבה – אנחנו לא מאויימים כשהילד קצת מתריס. אנחנו לא מרגישים שהכול קורס, כי אנחנו בטוחים במקום שלנו ופועלים מתוך ביטחון.

זה נכון גם בזוגיות וגם במקום העבודה שלנו ובכל תחום: כשאנחנו מרגישים מחוברים באמת, כשאנחנו יודעים מי אנחנו ומה אנחנו עושים, העולם קולט את השדר הזה מאיתנו. כשיש לנו ביטחון עצמי אמיתי, לא צריך לצעוק.

כשהדברים מובנים לנו, הם מובנים מאליו למי שפוגש בנו.

ובעצם, זה נכון גם במלחמה: כשעם ישראל יודע מי הוא, כשברור לו מה העקרונות שלו, הערכים שלו, הגבולות שלו – יש לו הרתעה ועוצמה כלפי חוץ, העולם כולו מכבד אותו ומבין אותו".

תודה לחמותי ולמאות נשים שהיו איתנו, כולל המפונות היקרות מהצפון. תודה לעו"ס ליאת וורצ'רינסקי ולכל הצוות מארגון הסיוע "קופת השכונה שערי חסד ירושלים".

שנזכה כולנו להיות במקום הנכון שלנו, פיזית ונפשית.

להצטרפות לקבוצת הווטסאפ של "קול כבודה"

WhatsApp Icon

להצטרפות לניוזלטר של "קול כבודה"

Gmail Icon

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

שיחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים