כל התוכן המעניין לאישה החרדית
יום רביעי
|
י״ח בתמוז ה׳תשפ״ד
|
24/07/2024

5 דברים על פרשת השבוע – פרשת חוקת | סיון רהב מאיר

איך מגדלים ילדים עם ביטחון עצמי ואהבה עצמית? פרשת השבוע מלווה בנקודות מרעישות לחייו של כל יהודי ומביאה בשורה מיוחדת בתחום החינוך
| קרדיט: shutterstock

1. פרשת חוקת היא הפרשה השישית בספר במדבר. הפרשה מתרחשת בשנה הארבעים ליציאת מצרים, ערב הכניסה לארץ בסוף המסע במדבר.

2. הפרשה מתחילה במצווה ושמה "פרה אדומה", ומתארת את הדרך לטהר אדם בבית המקדש. המפרשים מסבירים שזוהי מצווה שאין לה סיבה וטעם, הנימוקים שלה לא ברורים, ובכל זאת יש לקיימה. היא סמל לקיום מצוות גם כשלא מבינים עד הסוף את המהות שלהן.

3. בהמשך, הפרשה מתארת את הפטירה של שני מנהיגים – מרים הנביאה ואהרון הכהן – ומתארת כיצד משה רבנו לא ייכנס עם בני ישראל לארץ ישראל. יש כאן התחלפות של דור שלם של הנהגה, לקראת הכניסה לארץ ישראל.

4. משה רבנו מכה בסלע והסלע מוציא מים, אבל משה רבנו מכה – במקום לדבר אליו. לכן הוא לא ייכנס לארץ ישראל. פרשנינו מסבירים כי זה דור חדש, שאותו יש לחנך בדיבור ובהסברה ולא במכות ובגזירות. חינוך – בשיכנוע פנימי ולא בכפייה חיצונית.

5. ועוד בפרשה המרתקת השבוע: "שירת הבאר" (העם שר שירה מרגשת ומודה על המים שהוא מקבל, ומחבר זאת לנצח ולסיפור הגדול שלנו), מלחמות עם מלכים זרים וניצחונות, סיפור "נחש הנחושת" (העם מתבקש להאמין באלוקים ולא בסמלים ובחפצים) ועוד ועוד, והמסע ממשיך.

 

להצטרפות לקבוצת הווטסאפ של "קול כבודה"

WhatsApp Icon

להצטרפות לניוזלטר של "קול כבודה"

Gmail Icon

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

שיחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים