מתת ההורות / אורה רוזנטל

שיתוף ב email
שיתוף ב print

 

הורות היא מילה הטומנת בחובה משמעות כה עמוקה, הילד ההופך את הזוג להורים וזוהי מתנת שמים הנפלאה ביותר. למן הרגע הראשון שזוג ההורים מחזיק לראשונה את נס החיים הזה, מתמלא ומתרחב עולמם באושר העולה על גדותיו. זוגות שהמתינו וציפו לאושר זה זמן ארוך יודעים להעריך זאת לאין ערוך.

רגשות מעורבים של שמחה, פליאה, הנאה, בלבול וחששות, מציפים… מסוג הדברים שאי אפשר לדמיין לפני כן, אלא להרגיש רק אחרי שחווים את הולדת הילד.

פקעת החיים הקטנה, המונחת בזרועותיהם, משנה ומעשירה את חייהם של ההורים מן הקצה אל הקצה. הקשר בין הורה לילד הוא עמוק ואישי כל כך, עד שקשה להסביר מדוע צצות הדמעות כאשר התינוק מחייך בפעם הראשונה. מניין הגאווה על כל 'חכמה', כל מילה חדשה? למה הלב מחסיר פעימה כשהוא מועד ונופל? זוהי מערכת יחסים דו סטרית, עמוקה, רגישה ומיוחדת.

הפשטות רבת העוצמה שהילד מעניק להוריו בעצם היותו, היא רצף אינסופי של מתנות יקרות ערך; אהבה מוחלטת בלי שום היסוס או תנאי, כל ילד אוהב ומעריץ את הוריו, והוא עושה לא מעט כדי לרצות אותם ונותן בהם אמון טוטאלי.

דרך התפתחות הילד ההורים חווים מחדש ילדות שנייה. וגם שיאים חדשים של שמחה והתרגשות.

וכהורים גאים, יש לנו את הכוח להעניק מתנות רבות עוצמה לא פחות: אהבה ללא תנאי וללא מיצרים, הערכה עצמית חיובית, סביבה בטוחה, כישורי חיים ומיומנויות חברתיות, שכלול ומימוש הפוטנציאל של הילד, אמונה, ערכים ועוד אינספור מתנות, שעצם הענקתן ממלאת את ההורים בסיפוק ובתחושה שהם הורים טובים העוזרים לילד לגדול בריא, עצמאי, מוכשר ומאושר.

 

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.