על הרב ישעיהו הבר זצ"ל / סיון רהב-מאיר

שיתוף ב email
שיתוף ב print

שני רגעים גרמו לי להבין עם מי יש לנו עסק. גרמו לי לקלוט כמה מיוחד היה הרב ישעיהו הבר, ראש ארגון "מתנת חיים", שנפטר מנגיף הקורונה.

הרגע הראשון התרחש לפני כמה שבועות, במלון בירושלים. 148 גברים ונשים התארחו בשבת חגיגית שנערכה עבור כל תורמי הכליה של "מתנת חיים" בשנה החולפת. אחד מהם שיתף אותי במוצאי השבת בהגדרה מדויקת מאוד של הרב הבר: "יש אנשים שנתקלים בבעיה – ופותרים אותה רק לעצמם. הרב הבר נזקק בעבר לתרומת כליה, והצליח בקושי רב להשיג אותה. כשהוא כבר לא נזקק לתרומה, הוא החליט לחשוב על האחר ולא רק על עצמו. הוא לא פתר רק את מצוקתו האישית, אלא החליט להקים ארגון שיפתור את הבעיה לעומק. ככה צריך להסתכל על העולם".

הרגע השני קרה באחד מראיונות הראשונים שנתן, עם הקמת העמותה. המראיינים באולפן, מופתעים מהיוזמה החדשה של תרומת כליות בחינם, שאלו שאלה פשוטה: "למה שמישהו יתרום כליה בחינם לאדם זר?". התשובה של הרב הבר הייתה פשוטה גם היא: "כי הוא לא אדם זר. הוא אח". הוא אכן הוכיח בשנים האחרונות שישראלים שלא מכירים זה את זה, מכל המגזרים והסגנונות, אינם זרים. הם טובים וקרובים יותר ממה שנדמה. הם מוכנים לתת חלק מגופם כדי להציל את הזולת. צריך רק אדם כמוהו שיזכיר לנו את זה.

שבוע שעבר בגיל 55, נפטר מנגיף הקורונה, אחרי שהציל מאות ישראלים. חייהם של רבים עוד יינצלו בזכותו.

מתוך החלק היומי של סיון רהב מאיר.

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

תגובה אחת

 1. מלבד עיסוקו המפורסם כיו"ר הארגון הנזכר,
  הוא היה רב, ת"ח גדול, בעל אישיות חמה מבינה ותומכת,
  ליווה המון אנשים להשיג טוב בחייהם, לא רק הפיזיים…
  היה מומחה בפתרון קונפליקטים, בעיקר בין אנשים,
  וגם תפקד כיועץ נישואין והדריך לא מעט זוגות לשלום בית!
  רבים רבים חיים, וחיים טוב, בזכותו…

  יהי זכרו ברוך
  ות.נ.צ.ב.ה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.