קור, חורף וצינון: כך תסייעי לתינוקך לנשום לרווחה

שיתוף ב email
שיתוף ב print

מי לא מכירה את ההרגשה הזו של אמצע החורף, כשהצינון מכה בעוז, חבילות הממחטות נעלמות בקצב מסחרר והגודש, הגודש באף כמעט בלתי נסבל. הרגשה כזו היא בלתי נסבלת בגיל מבוגר, אבל הרבה יותר בלתי נסבלת כשמדובר בתינוק פיצפון שאין לו שליטה או יכולת לשחרר את הנזלת ולהקל על הגודש.

גם מצד האמא זה לא פשוט בכלל. לראות את התינוק הקטן סובל ומתייסר, לשמוע אותו מנוזל, לנסות להקל ולדעת שמה שלא עושים – לא מבטיח הקלה.
כדי לנסות ולהקל על שני הצדדים – האמא והתינוק – ריכזנו עבורכן כמה טיפים שיסייעו לכן לסייע לתינוק שלכן להרגיש טוב יותר ואולי גם להצליח לישון טוב יותר.
הראשון הוא כמובן חלב אם. סגולותיו הפלאיות של החלב מוכרות וידועות ואם את מניקה שווה לנסות ולהשתמש בהן. הנקה אמורה להעביר לתינוק נוגדנים שישמשו אותו במלחמה עם הווירוסים למיניהם. אם בכל זאת הצליחו הווירוסים לעבור את חומות ההגנה, מעט חלב אם לתוך אפו של התינוק אמור לעשות קסמים.
הגבהת המזרון – כמו מבוגרים, גם תינוקות מתקשים לנשום ככל שהם בתנוחה מאוזנת יותר. כרית שמונחת מתחת למזרון ומעלה אותו לשיפוע עדין, אמורה לסייע לתינוק לנשום בקלות רבה יותר.
עיסוי תינוקות – זה הרבה פחות טריקי ממה שזה נשמע. כל אמא יכולה ללמוד לעסות את התינוק שלה ובכך לעשות לה ולו טובה גדולה. בתור התחלה חשוב להשתמש בשמן, שקדים או שומשום, עדיף להפשיט את התינוק ולעסות אחרי שהאמא חיממה את השמן בין כפות ידיה.

האזורים בהם טוב לעסות הם החזה באמצעות הנחת הידיים במרכז החזה ומשיכה שלהן ממרכז החזה לכיוון הכתפיים בתנועה החוצה או באמצעות עיסוי של הפנים וגשר האף באמצעות משיכה מגשר האף עד לצידי הסנטר ומשם שתי אצבעות מגשר האף עד לתנוכי האזניים.

עידוד תנועה – ללא תזוזה הנזלת והליחה נשארות תקועות בפנים. משחק, ריקוד, קפיצות לגובה בגיל המתאים או תנועה עדינה של תינוקות קטנים יותר תסייע להן להשתחרר ולתינוק להרגיש טוב יותר.

אופציה נוספת להקלה היא האופציה הרפואית – מי מלח, אינהלציות וטיפול רפואי, אבל באופציה הזו כדאי לבחור רק לאחר ייעוץ מהרופא המטפל.

בהצלחה וחורף בריא!

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.