למה חודש כסליו כל כך מיוחד?

שיתוף ב email
שיתוף ב print

חנוכיות, לביבות, סופגניות וסביבונים, האסוציאציות שעולות למילים ראש חודש כסליו מעלות התרגשות רבה אצל כל חובבות חג החנוכה.

אבל חודש כסליו הוא לא רק חנוכה, לחודש כסליו יש מעלות וסגולות מיוחדות. לכל הרוצות להתרגש, להתמלא וללמוד, ריכזנו כמה מהן כאן:

בנס פח השמן רמוז לנו שחודש כסלו הוא בבחינת היפוך המזל, כלומר מהפך מדברים שנראים לא מעשיים ולא הגיוניים לדברים אפשריים, בדיוק כמו שהמציאות של פח השמן שהיה אמור להספיק ליום אחד בקושי, השתנתה והוא הספיק לשמונה ימים שלמים ולנס הגדול של חנוכה. לכן, חודש כסליו הוא חודש שאפשר ואפילו מצווה לבקש בו ניסים, או כמו שאומר הרב דסלר "הטבע של ימי כסליו הוא שיקרו בהם ניסים" וגם הרב חיים פלאג'י שאומר "בחנוני בעת הזו" – תבחנו ותראו שיתגשם.

בין אם מגיע ובין אם לא מגיע לאדם, חודש כסליו הוא חודש הניסים ולכן כל מה שנותר הוא לבקש ולהתפלל. הניסים יגיעו מאוצר מתנת חינם ולא על חשבון דברים אחרים שכן בחודש כסליו הטבע הוא כולו ניסי.

סגולה ידועה נוספת היא זו של הרב חיים פלאג'י שמבטיח: "מי שיזכה לשמור פיו ולשונו וימנע מלהלין על הנהגתו של הקב"ה בכל הקורות איתו החל מר"ח כסליו ועד שמיני של חנוכה, יזכה לראות נס כבר באותה שנה!". בעצם אם מתעמקים באמירה שהובאה בשם הגר"ח פלאג'י מוצאים כי היא בעצם המלצה חמה 'לחפש את האור', איך? על ידי שלא להתלונן.

שיהיה חודש טוב ומלא באורה!

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.