רגע לפני סוף החג: סגולות מיוחדות לחג החנוכה

שיתוף ב email
שיתוף ב print

חג החנוכה המתחיל בחודש כסליו הוא חג של 'מעל הטבע'. הניסים שאירעו בו הם ניסים שמעל הטבע ומשום כך גם הימים האלה מסוגלים לניסים שמעל הטבע עבור כל אחת ואחת.

סגולות הן דרך לעשות פעולה מעבר להכרחי, זה לא חובה ואין צורך לעשות אותה אם אדם מעדיף שלא, יחד עם זאת לסגולה כוחות למשוך את הלב לתפילה ועשיה.

כדי לנצל את ימי החג האחרונים, מצורפת רשימת סגולות מיוחדות לחג החנוכה

  • לשבת ולחלום – פרשת השבוע שעבר והנוכחית מלאה בחלומות, של יוסף של שריו של פרעה ושל פרעה עצמו. שבי לאחר הדלקת נרות, אל תעשי שום דבר, פשוט תביטי בנרות ביישוב הדעת ומבלי לנסות לחשוב מה חסר בחיים או מה עוד צריך לעשות, פשוט לשבת, להירגע להתפלל ולחלום על החיים שאליהם את שואפת מול החנוכיה. וגם אחר כך, כל פעם שאת עוברת אל מול הנרות תעצרי לרגע אחד ותתפללי.
  • הידור מצווה – הידור ויופי הן תכונות נשיות בדרך כלל. חנוכיה מהודרת ושמן זית זך המשובח ביותר האפשרי אלו שני הידורים במצוות הדלקת נר חנוכה. ההידור מסמל כביכול לקב"ה שאנחנו משקיעים במצוות שלו והולכים על הכי יקר, הכי יוקרתי שאפשר. שמן זית זך הוא גם סגולה לבנים צדיקים והחיד"א מדגיש כי הסגולה היא דווקא בשמן זית וכדאי להדר.
  • פסוקי תהילים לשמירה – החשמונאים היו אומרים פסוקים מסויימים בעת שיצאו לקרב נגד היוונים, הפסוקים הללו סייעו לנצחון וזו סגולה לשמירה. סגולה לומר את הפסוק האחרון בפרק צ' בתהילים, 7 פעמים בקול ופעם נוספת בשקט וכן את פרק צ"א, 7 פעמים בקול ופעם נוספת בשקט. מזמור נוסף שמסוגל מאוד הוא פרק ס"ז בתהילים שבסידורים ספרדיים מופיע בצורת מנורה ויש בו סודות עצומים. החיד"א אומר כי מי שאומר את הפרק "לא יקרה לו שום רע ונחשב כאילו הדליק את המנורה בבית המקדש". קריאה של פרק ל' בתהלים זו סגולה כנגד פחד.
  • סגולה נגד חולי נפש – הבן איש חי אומר כי המביט בנר, פתילה ושמן – ראשי תיבות נפ"ש – זוהי סגולה לרפואת נפש של אדם עצמו או של מישהו שקרוב לו.  גם קריאת פרק ל' בתהילים היא סגולה לריפוי הנפש, שמשפיעה כמובן על כל חוליי הגוף. סגולה נוספת היא להכין בעצמך את הנרות, שכן ראשי התיבות של נר, פתילה ושמן הן נפ"ש כאמור.
  • סגולה להריון בריא ולידה קלה – נר שמיני של חנוכה מסוגל להיריון בריא ולידה קלה. ביום שמיני של חנוכה, זאת חנוכה, כל יהודי פשוט יכול לפעול יותר ממה שצדיקים יכולים לפעול בתפילת נעילה של יום כיפור אם רק יבכה ויבקש מול הנרות, כך אומר הרבי מרוז'ין.
  • הבן איש חי ממליץ שאדם שעומד בפני בדיקה או ניתוח חשובים, ייקבל על עצמו שבאחד מימי החג לא יעשה מלאכה כלל, מותר לפי הדברים להדליק אור אבל לא לעבוד ואם נוסעים – רק למקומות קדושים.
  • סופגניות וספינג' – כן כן, גם לאוכל הזה יש סגולה. טיגון הספינג'ים בכמה שיותר שמן הוא סגולה לפרנסה, כך על פי אביו של הרמב"ם והסופגניות הן סגולה לפרנסה ותפילה על בית מקדש וגאולה, כך לפי הרב שלמה זלמן אויערבך.
  • סעודת מצווה – עוד סגולה בענייני אוכל: עריכת סעודה שבה יפורסם נסי הקב"ה, ה' שולח לה ניסים נוספים.
  • לא לשכוח את האחר – כאשר זוכרים את אלה שיושבים בחושך בזמן שיושבים מול הנרות, בין אם חולים, רווקות, יתומים וכל מי שמתמודד עם קושי, זוכה לאריכות ימים.

ושנזכה שכל הברכות יתקיימו במהרה בימינו

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.