מרטיט: "אבא תגיד עליה קדיש"

שיתוף ב email
שיתוף ב print

פרידה שניה כה איומה תוך שנה אחת לא העלה אף אחד על דימיונו, גם לא הרב פולק ששכל לפני שנה את אשתו וביום חמישי האחרון את בתו אסתר ביילא פולק ע"ה. אבל כל מי שנכח במסע הלוויה מספר שלצד דמעות רבות, לצד הרוח הירושלמית הקרה ולצד העצב הנורא, נשמע הספד אחד מרומם, הספד של אבא שמחזק, מלא באמונה ומרגש.
קשה לתאר את המעמד קורע הלבבות בו נפרדים אחים צעירים מאחותם הגדולה שבחודשים האחרונים הייתה תחליף לאמא שנפטרה לפני פחות משנה, שהתקווה הייתה שתעמוד תחת החופה עם בן תורה אמיתי וכרגע היא כאן בדרכה האחרונה. רק שבוע קודם עוד הייתה אתי פולק בשיא כוחותיה ואז באה המחלה הנוראה ולקחה אותה. 
אבל אז אבא של אתי נעמד מול מיטת ביתו ואמר את המילים שמי שהיה שם לא ישכח ומי שלא היה שם צריך לשמוע. "תודה", הוא אמר שוב ושוב וחזר ואמר, "פשוט תודה".
מקצה העולם עד קצהו הדהד השיעור באמונה. "גם שיש זמן של הסתר, זמן של חושך, נדע שהכל נובע מפי האור. אי אפשר להבין, הקב"ה מאיר תמיד ולא תמיד אנחנו רואים את זה. הוא אוהב אותנו מאוד מאוד, אנחנו לא מבינים, לא מבינים", אמר הרב פולק.  
"אבא טוב, אתה לא לוקח אף פעם, אתה רק נותן. זה הכל שלך, לא לקחת לנו שום דבר, זה הכל שלך. זכינו בפיקדון יקר, 21 שנים, פיקדון טהור, פיקדון נקי. נכון הצער גדול מאוד אבל לא שוכחים לרגע שהכל שלו ובורא עולם זה לא הבת שלי, זה הבת שלך. לא לקחת לי כלום, אתה רק נותן לי אתה לא לוקח לי כלום. הכל שלך אני שלך", נשמעו המילים מהדהדות לצד קולות הבכי והכאב. "תודה רבה, אין מילים להודות על הכל, איזה מלך טוב, איזה אבא טוב, אבא אתה אבא טוב. אבא זה שלך, הכל ממך".
איך אפשר לתאר את הרגעים המרטיטים האלה, שערי שמים נפתחים לקבל את אתי ואבא שלה שאומר לה "איזה כיף לך! איזה כיף לך שאת קרובה למלך". 
גם בהאזנה שניה ושלישית פשוט בוכים. הכאב הגדול שנשמע בין המילים של האבא מצליח לעבור דרך כל הקלטה, אבל עם הכאב עוברת גם האמונה האדירה שאי אפשר שלא להיות מושפעים ממנה.

את דבריו הוא בחר לסיים בבקשה אחת בלבד מריבונו של עולם. לא כוחות, לא עזרה ולא הבטחה שלא יקרה עוד דבר כזה, בקשה אחת שקרע לבבות: "אני מבקש ומתחנן רק על דבר אחד, רבונו של עולם, אבא אהוב ואוהב, אין מי שיאמר עליה קדיש, אוי, אוי, איזה צער, איזה כאב, איזה הרגשה נוראית. אין מי שיגיד עליה קדיש, אז בבקשה אבא, תגיד אתה את הקדיש, תגדל את שמך בעולם, שכולם יידעו שאתה המלך הגדול והטוב, וכולנו נענה אמן בקול רם". 

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

12 תגובות

  1. מי שחי ככה בשעת מבחן הוא אמיתי עם מה שהוא אומר כל השנים וכדאי לשמוע אותו [בקול הלשון יש הרבה דברים מחזקים שלו בכל תחומי היהודי]

  2. הוא אדם מדהים שפשוט חי את האמונה, הכאב עצום עצום, אבל יש לנו ממי ללמוד, וההספד הזה זה הקדיש הכי גדול שיכול להיות.

  3. מחזק מ-ח-ז-ק אין עוד מלבדו ירבו כמוהו בישראל רק עים כזאת אמונה ואהבה יבוא הגואל

  4. גם כשנפגשים ח"ו במצבים קשים ומרים ומאמינים שאבא טוב מחבק תומך אוהב ויודע למה – זה עצם סיבה לטוב שימשיך ויגיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.