התינוק פולט? מטרנה AR

שיתוף ב email
שיתוף ב print

מטרנה, חברת מזון התינוקות המובילה בישראל, פיתחה את 'מטרנה AR' המיועדת לתינוקות פולטים, בכשרות בד"ץ 'העדה החרדית'. מדובר בפיתוח ייחודי שמאז השקתו זוכה לביקוש גובר והתעניינות מצד הורים מהמגזר החרדי המתמודדים עם תופעת הפליטות המרובות בקרב תינוקות. 

פליטות מרובות הינה תופעה שכיחה בחודשי החיים הראשונים, והיא קשורה לחוסר הבשלות של מערכת העיכול. כמעט כל תינוק פולט מדי פעם וזה כשלעצמו אינו מצריך התייחסות מיוחדת. אבל כשהתינוק פולט בתכיפות, , הורים רבים עלולים לדאוג האם הוא צורך מספיק אוכל, האם זה מפריע לו והאם יש לכך השלכה על הגדילה וההתפתחות שלו.  

למה זה קורה? מדובר בתופעה פיזיולוגית שכיחה הנגרמת בשל חוסר בשלות תפקודי של הסוגר הממוקם בין הקיבה לוושט, המאפשר למזון הנוזלי שהתינוק אוכל לעלות חזרה במעלה הוושט אל הפה (ריפלוקס). כ-20% מהתינוקות מוגדרים כתינוקות פולטים, כאלה שפולטים למעלה מפעמיים ביום למשך 3 שבועות ברצף ואף יותר מכך, ועדיין גדלים ומתפתחים באופן תקין.

התופעה מגיעה לשיאה בדרך כלל בגיל 3 חודשים, ולרוב חולפת בין גיל חצי שנה עד שנה, כשהתינוק מסוגל להחזיק את עצמו באופן יציב וכבר אוכל מזונות מוצקים ולא רק חלב אם או תמ"ל. כל עוד התינוק בריא בדרך כלל, עולה במשקל באופן תקין ומתפתח כמו שצריך – אין סיבה לדאגה. יחד עם זאת, לעיתים התופעה מלווה באי שקט ואי נוחות בעת ההאכלה ואף לאחריה, ובמקרים מסוימים, בשל חומציות בושט, עלולה להתפתח דלקת בושט שביטוייה, מלבד פליטות מרובות, יכולים להיות חוסר שקט, בכי בעת הארוחה, הקשתה של הגב לאחור, חוסר עליה במשקל ועוד. לכן, במקרה והתינוק שלכם פולט הרבה ואינו נינוח בעת ההאכלה ולאחריה מומלץ לגשת להתייעץ עם רופא/ת ילדים ולהבין האם יש צורך בשינוי התנהגותי או תזונתי על מנת להקל עליו. 

במידה והתינוק ניזון מהזנה טבעית, יש להתמיד בה כיוון שהיא הטובה ביותר להזנת תינוקות, גם אם סובלים מפליטות-ניתן לשנות את תנוחת ההאכלה כדי להקל.

במידה והתינוק צורך תרכובת מזון לתינוק (תמ"ל) 'מטרנה AR' הינה תרכובת ייעודית לפליטות שפותחה במיוחד על מנת לספק לתינוק את כל צרכיו התזונתיים והיא מכילה עמילן להסמכת הפורמולה. מטרנה AR מועשרת בפרוביוטיקה מסוג B.Lactis ומכילה שמן בטאפלמיטט התורם לעיכול קל. 

מטרנה AR בכשרות בד"ץ העדה החרדית קיימת בשני גדלים, 700 גר' ו-400 גר', הזמינים ברשתות השיווק הנבחרות. את מטרנה AR 400 גר' ניתן להשיג במרשם רופא מכל קופות החולים.

מטרנה, המזינה את תינוקות הציבור החרדי מזה דורות רבים ומהווה את הבחירה של מרבית האימהות בישראל, מחויבת הן לאיכות והן לכשרות מהודרת ותמיד הייתה הראשונה לחבר בין השניים ולהשקיע בפיתוח מוצריה כדי להציע את המגוון הרחב ביותר בכשרות בד"צ העדה החרדית.  

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.