כל התוכן המעניין לאישה החרדית

יום שלישי

|

כ״ב בכסלו ה׳תשפ״ד

|

05/12/2023

כל התוכן המעניין לאישה החרדית

לאישה החרדית

|

כ״ב בכסלו ה׳תשפ״ד

|

|

05/12/2023

|

יום שלישי

איך אפשר למנוע סתימות בביוב

סתימה בביוב היא אחד הדברים הפחות נעימים שאנו נתקלים בהם בעולם תחזוקת הבית. היא אמנם קורית לא פעם, אך יש דרכים למנוע אותה או לצמצם את הסיכוי לכך שתקרה. כאשר יש סתימה, הדבר עלול לגרום לעליית מי ביוב ולהצפה. בנוסף, מופץ ריח בלתי נעים בבית ואנחנו מוכרחים לטפל בסתימה כמה שיותר מהר. גם מבחינה תברואתית, חשוב שלא להזניח בעיות בצנרת ובביוב.

ישנם כמה גורמים נפוצים שעלולים לגרום לסתימה בצנרת הביוב. כמה מהגורמים הללו טריוויאליים לחלוטין וניתן למנעם בקלות. הורדה באסלה של מגבונים לחים, למשל, היא אחת מהסיבות השכיחות לסתימות בצנרת. מגבונים אינם מיועדים להורדה בשירותים, בניגוד לנייר טואלט סטנדרטי.

מגבונים לחים, מוצרי היגיינה שונים ואף חיתולים מלוכלכים נזרקים לא פעם לאסלה במקום לפחי האשפה. כתוצאה מכך נוצרות סתימות בצנרת הביוב. למעשה, הדבר היחיד שכדאי להוריד בשירותים הוא נוזלים ונייר טואלט המיועד לכך. כל דבר אחר הנזרק לאסלה יכול לגרום לסתימה בצנרת ולעוגמת הנפש הכרוכה בכך.

גם פריטים מסוימים מעולם המטבח והבישול יכולים לגרום לסתימות בצנרת. למשל, הורדה של כמות גדולה של שמן ושומן בצנרת יכולה במשך הזמן להצר את המעבר בצינור ולגרום לסתימה.

גורם נפוץ נוסף לסתימות, שנמצא מחוץ לבית, הוא צמיחה של שורשים מן הקרקע אל תוך הצנרת. במקרה כזה הפעולה המניעתית שיכולה לסייע היא חיתוך של צמחייה בקרבת פתחי הביוב מחוץ לבית. כאשר השורשים כבר צומחים לתוך פתח הביוב, אין הרבה מה לעשות פרט לחתוך את השורשים ולהרחיק את הצמחייה.

מתי נקרא לאינסטלטור

במידה ולא הצלחנו למנוע יצירת סתימה והיא אכן קרתה, ישנם אמצעים ביתיים לפתיחת סתימת שניתן לנסות להשתמש בהם לפני שמזמינים שירותי אינסטלטור. ראשית, ישנם חומרים כימיים חזקים שאפשר לקנות בכל סופרמרקט שמשמשים לפתיחת סתימות ולתחזוקת צנרת.

בנוסף, ישנם מכשירים מסוימים, שגם אינסטלטורים עובדים עימם, שמשמשים לפתיחת סתימות. מכשירים אלו מצויים בחנויות שונות למוצרי בית וכלי עבודה.

אם ניסיתם לפתור את הבעיה לבד באמצעים ביתיים ולא הצלחתם – הגיע הזמן לקרוא לאינסטלטור לעזרה. טיפול בסתימות ביוב יכול להיעשות על ידי אנשי מקצוע המנוסים בכך. ניתן גם להזמין ביובית במקרים מסוימים, כאשר ישנה הצפה משמעותית של נוזלים שצריך לשאוב.

ביובית טובה במיוחד להצפות המתרחשות מחוץ לבית. אם אתם מחפשים שירות שאיבת הצפות מ500 שקלים ומעלה, כדאי לבדוק מל החברות השונות שמספקות שירות ביובית ולהזמין אחת מהן לביתכם.

ביובית היא כלי רב עוצמה וניתן להשתמש בה במקרים של הצפה גדולה שבה יש צורך במשאבה חזקה ובעלת קיבולת גדולה. צוותי הביובית מגיעים לכל מקום בו הם נדרשים, בעיקר כאשר בעיות הצנרת הן מחוץ לבית – באזור פתחי הביוב.

עכשיו בכותרות

עוגת שוקולד משובחת עם בצק פירורים/ השפית ליאורה כהן

לפני 2 חודשים

|

3

קינוח אוראו פרווה פשוט וטעים/ מירב מלכה

לפני 2 חודשים

|

1

סוד השלבים להכנת חלות מוצלחות! / יוכבד אלקסלסי

לפני 2 חודשים

|

4

עוגיות שושנים / יוכבד אלקסלסי

לפני 2 חודשים

|

4

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

שיחה

תגובה אחת

  1. נכון מאוד
    כדאי שיהיה בבית פומפה ושרשור קפיץ של אינסטלטור וגם סודה קאוסטית שזה צריך מאוד ולא מתאים לסיפון אמריקאי.
    אם יש סתימה במטבח ויש סיפון אמריקאי כבר עדיף להחליף אותו, הוא עולה רק 20 שקל בטמבור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *