מציאות מדומה, הרגשה אמיתית:) / תהילה מלכא

שיתוף ב email
שיתוף ב print

בעוד בימים עברו, הבית היוה רק מקום מגורים, הרי שכיום הבית אינו רק מקום – הוא הרגשה. הוא החלל שבו נרקם החיבור בין החזותי לנפשי.

לכן בעשור האחרון עולם האדריכלות ועיצוב הפנים כבר אינו "מותרות" אלא בגדר צורך. כאשר קונים או משפצים דירה, כבר די ברור שנפנה לאדריכל או מעצבת פנים שיתכננו את הדירה או התוספת.

ברוב המקרים הלקוחות מגששים באפילה וגם אם מצאו את המעצבת והאדריכל המומלצים ביותר, עדין אין להם שמץ של מושג בבחירת החמרים והתאמת החללים, לכן לא נשאר להם אלא לקוות שהבחירה שלהם תתברר כמוצלחת.

לתהליך התכנון והשיפוץ – הארוך והמייגע לכשעצמו – נוספת אי הודאות שמלווה את הלקוחות שהוציאו ממיטב כספם לקניית הדירה או השיפוץ ועדיין ממשיכים להזיל מכספם לצורך הלבשת הדירה, גם אצל אלה שבחרו את "המעצבת" אינם חשים את התכנון והעיצוב – אין להם את היכולות לראות ולהבין את התוצאה הסופית.

גם המעצבת המפורסמת ביותר לא תהיה טובה, אם איננה מתאימה את עיצוב הבית לנפשות הפועלות בו, לאנשים שיחיו את הרגעים של היום יום בבית הזה, ולכן עדין ולמרות הכל חסרון המוחשיות היא בעיה שקשה להתעלם ממנה.

לא מעט פעמים לאחר מעשה ישנן הפתעות לא נעימות מן התוצאה הסופית, חלקן משום עיצוב לקוי, והרבה משום שהעיצוב איננו מתאים למרקם הנפשי של הלקוחות – למרות שהתוצאה כשלעצמה מדהימה.

 

כאן מגיעה ההדמיה…

הדמיות טובות יוצאות תחושה של מציאות מדומה, נותנות להרגיש את העיצוב, להבין את החלל היטב, ולדעת לארגן את מכלול החללים, עם הדמיה טובה גם אנשים פשוטים שאינם מבינים בעיצוב, יוכלו לדעת אם התכנית של האדריכל או המעצב מתאימה להם, אם הצבעים מאוזנים, אם יש הרמוניה בין הפרטים שיוצאים יחד שפה אחת.

 

הרבה פעמים הדמיות מוחשיות ממש פותרות בעיות טכניות שהיו לגביהן ספיקות בנוגע לעיצוב. יותר מכך ההדמיות נותנות אפשרות לתאם ציפיות עם המעצבת, ולתת ללקוח את האפשרות ליגוע וירטואלית בבית שלו בפרטים ולהתאימם לתפיסת עולמו ולצרכיו האישיים.

 

ההדמיה לא מיועדת רק לעולם הלקוחות אלא יכולה לתת מענה למתווכים ומוכרים שמעוניינים למכור דירה ולהדגיש את הפוטנציאל העיצובי שלה.

 

שמי תהילה מלכה ואני בעלת סטודיו להדמיות ממוחשבות ברמה גבוהה במיוחד שנותנת תחושה אמיתית של תמונה ולא רק תלת מימד פשוט.

תהילה מלכה-
   נייד\ווצטאפ 0527696421

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

8 תגובות

 1. תמיד בית היה בית ולא רק מקום מגורים
  תמיד לבית הייתה אווירה גם אם היה בו מיטה מרוטה….
  ויש לכך מקורות רבים אפילו בתורה.
  טוב לפחות בעיצוב את טובה,
  אבל כדאי להיעזר בכתיבת תוכן שיווקי 🙂
  ראי עוד הערת שנכתבו

 2. תהילה,
  איזה כתבה מדהימה!
  ואיזה אתר יפהיפה
  ההדמיות שלך נראות כ"כ יפות ונעימות, לפרטי פרטים!
  המון המון הצלחה:)

 3. מקומם מאד המשפט זה כבר לא מותרות!!! זה בהחלט מותרות וענין של שדרוג במשפט כזה את יכולה לגרום לכל כך הרבה נשים לחוש מסכנות כי אין לנו תקציב לשכור שרותי אדריכלות

  1. היי רות
   חשוב לי לציין שזה בהחלט לא מותרות. ומי שקונה בית ומשקיע ככ הרבה בריצוף חדש או ריהוט חדש- זה לא הרבה בכלל להוסיף שירותי עיצוב פנים- כי מה שתקבלי בתמורה זה הרבה מאד. מחירים הרבה יותר טובים בחנויות, פתרונות טובים לאחסון שלא היית חושבת עליהם לבד התנהלות במטבח בצורה נוחה ומקסימאלית בלי יצירת בלאגן… ועוד.. בסופו של דבר משתלם מאד.
   זה מאד מצומצם להגיד- אין לי כסף. כי אז את משלמת ביוקר.
   ודווקא הלקוחות הכי מרוצים שלי זה לקוחות "ללא תקציב" . כי להם יש הכי הרבה מגבלות ולנו בתור מעצבות זה חוויה שהדיירים בדירה ירגישו הכי טוב ונעים ומנוצל שאפשר.
   תמר- מעצבת פנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.