הסוד הגדול לזוגיות טובה: הרהורים ליום הנישואין

שיתוף ב email
שיתוף ב print

ישנו פתגם בשם רבי נחמן מברסלב שאומר: "היום בו נולדת הוא היום בו בורא העולם החליט שהעולם אינו יכול בלעדיך", ישנה בדיחה עצובה שמסתובבת כעת, ש"היום בו נכנסת לבידוד זה היום שהעולם החליט לשקול את זה מחדש".

לקראת יום נישואינו עלתה בראשי מחשבה שיום נישואין הוא יום בו בני הזוג מחליטים לבחור מחדש שאינם יכולים אחד בלעדיי השני. 

וזו אכן בחירה. למרות ועם המעלות והחסרונות. ההנאות והאתגרים, העליות והירידות….

בנוסף חגיגת יום נישואין היא בעצם מסיבת הודיה על שנה נוספת של "ביחד", פיזית ורגשית. חיים כפשוטם ממש, וחיים ביחד כזוג. ובדורנו כבר כולנו יודעים שזה לא מובן מאליו…

אבא ואמא ע"ה – בחייהם ובמותם לא נפרדו, נפטרו בהפרש של 8 חודשים. אימי ע"ה נפטרה אחרי יסורים קשים של המחלה הנוראה ואבי חלה אחריה כתוצאה משברון לב על פטירתה – כך אמר לנו רופא גדול שטיפל בו. הזוגיות שלהם היתה מושא לקנאה. הם היו האחד בשביל השני במלוא מובן המילה ולעיתים במסירות נפש ממש. 

באחד הימים דברתי עם אבא ע"ה, שהבין מאד בנפש האדם בהשקפה תורנית אמיתית, ושאלתיו מה היה הסוד לנישואים המוצלחים שלהם? אבא ענה לי כך: "את חושבת שזה היה כך מההתחלה? עבדנו והשקענו להגיע לזה. היו בינינו פערים של מנטליות, סגנון חינוך, השקפה על החיים ועוד  ויכולנו גם להתגרש מ'חוסר התאמה'… כל זוג, אמא אבא, בפוטנציאל יכול להתגרש וזו בחירה להשאר יחד ולהשקיע בזוגיות".

"איך עושים את זה?" הקשיתי, "מה הסוד?"

"החלטנו להתמקד בדברים הטובים אחד בשני, להעריך ולייקר כל דבר ולפרגן גם במילים טובות", ענה אבא, "וזו השקעה משתלמת לדורי דורות".

תקופת החגים, כמו גם הבידוד והסגר, מביאים איתם אתגרים גם במישור הזוגי והמשפחתי ושלום הבית דורש סבלנות, השקעה ותפילה שתשרה השכינה בבית באהבה ואחווה.

מנסיוני האישי ובמסגרת עבודתי, הבנתי כי "שפת הפירגון" לא מוכרת מספיק לאנשים וגם אחרי שמכירים אותה, היא דורשת תרגול יום יומי. כך זכיתי להשיק את המשחק: "אימון בהנאה לפירגון" שמחולל שינויים מדהימים בזמן קצר במערכות יחסים במישור הזוגי, המשפחתי, במסגרות חינוכיות ובעבודה.

למשחק המלצות חמות מאנשי חינוך, יועצים, מטפלים ואנשים שהתנסו בו בביתם. המשחק מקצר את הדרך בשעות ייעוץ כשנדרש – חיסכון של מאות ואפילו אלפי שקלים.

מבצע לקוראי העלון "סחלב" / אתר קול כבודה 99 ₪ במקום 120 ₪ 

צרו קשר במייל bachayim26@gmail.com או בפלא 054-7659028 

והזמינו.

מתאים מאד גם כמתנת נישואין לזוגות טריים – שיתחילו ברגל ימין וגם למבוגרים – 

"כי אף פעם לא מאוחר לפרגן לעצמנו חיים מאושרים"

ניתן גם להזמין הרצאה מרתקת על כוחה של מילה טובה וסיפור אישי מעצים ומחזק.

כל הזכויות שמורות – צביה הנדלסמן 0547659028

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

5 תגובות

 1. כל מה שכתבת נכון ומקסים.לפרגן לשני.מילים יפות.לקבל את החיובי וגם הקושי של השני.לראות את הכל בעין טובה ואין שלילי בחיים.הכל רצון הבורא ולטובה.למדתי גם אפשר לאהוב את עצמי וגם לתת לעצמי[אני עובדת על זה]
  תל=צלי ושנה טיבה ומברכת
  תודה על הכל
  חושבת עליך
  שנה טובה עם הרבה שמחה וחיובי
  הילה

 2. השבת היה לנו יום נישואין, נסתי לחשוב על משהו מענין ופחות שגרתי… חגגנו עם הילדים ועם המשחק המדהים שלך, צביה, אימון בהנאה לפרגון, הייתי מופתעת ממה שעלה שם… היה מרגש, תמשיכי להצליח, עוד חיים מאושרות ושמחות, בהערכה רבה

 3. מאמר יפה…
  לא סתם נאמר שהקבה כל רגע ורגע מזווג זיווגים הכוונה היא שגם עבור אלו שכבר נשואים.

 4. אכן הטבע מוביל אותנו להתמקד בדברים השליליים ולטייח את הטוב, ולכן בלי עבודה ובחירה כמעט ובילתי אפשרי לשמור על האהבה..
  רכשתי את המשחק וכל המשפחה "עובדת" בחיפוש הטוב והמילים המפרגנות, יוצר אוירה נהדרת! תודה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.