הרבנית קנייבסקי ז"ל: "גם הילדים שאין לך ישבו איתך בעולם הבא!"

שיתוף ב email
שיתוף ב print

נעמה עידן – הקימה את 'לידה זה כח' – קבוצות ייעודיות לנשים בהריון. פעילותה של נעמה גרמה להפסקת אפליית היולדות החרדיות בקורונה, והיא ממשיכה לסייע לנשים רבות לקבל מענה מיטבי. משתפת אותנו בידע הרב שנאסף בזמן הקורונה ובכלל.

"הפלה היא אובדן של ההריון כאשר לצערינו הוא מפסיק להתפתח. לידה שקטה זהו שלב שההריון יותר מתקדם. "שקטה" זהו מונח לא רפואי,  ובעצם היא נקראת כך כיון שזו לידה בה הולד לא חי ולכן אינו בוכה והלידה שקטה, לידה שקטה וגם הפלה יכולות להיות בעקבות הרבה גורמים יכול להיות מום בעובר, מחלה של האמא, תאונה, מכה, במקרים חריגים מאוד רבנים פוסקים שיש צורך להפסיק את ההריון בעקבות סיבוכים רפואיים רח"ל כאשר חיי האם קודמים".

"בדרך כלל לידה שקטה, והפלה יכולות לגרום לקושי מאוד גדול. אצל האישה ואצל בן הזוג, במיוחד אם זה בא באופן פתאומי ובמיוחד אם היה לזה היסטוריה של המתנה. אני רוצה לשתף במשפט מאוד מחזק ומרגש שאמרה לי הרבנית בת שבע קנייבסקי ז"ל באתי אליה אחרי שהיו לי כמה הפלות והיא אמרה לי: כשתגיעי לעולם הבא, את תראי מולך בשולחן לא רק את הילדים שיש לך, אלא גם את הילדים שאין לך. הם שלך, הם פשוט היו צדיקים שלך שלא ירדו לעולם הזה . לי זה נתן כוח, ואני בטוחה שלעוד הרבה נשים שעברו הפלה או לידה שקטה"

"כן כדאי לציין שיש סיבוכי היריון שקשורים לבעיות תפקוד השליה או לחילופין בתפקוד אחר של הדם בגוף, בדרך כלל מומים כאלה, מזכים אותם בסקירת מערכות ובסקירה מגלים גם מומים גנטיים בעובר. צריך לדעת שסקירת מערכות בשונה מבדיקות אחרות מיועדת לטיפול בעובר. אם עובר שיש לו איזשהו מום מולד שהתפתח תוך כדי ההיריון, הוא מקבל טיפול במהלך ההיריון תוך כדי שהוא בבטן יש סיכוי שיוולד בריא יותר. יש גם אפשרות אחרת של אישה שעושה סקירה, שהייתה במשך חודשים ארוכים שהייתה הלוך ושוב לבית החולים כי התינוק שלה נולד עם ריאה לא מפותחת והוא נכנס למצוקה נשימתית קשה מיד בלידה. היא לא עשתה סקירת מערכות ולא גילו את זה בזמן, אלא רק כשהוא היה במצוקה קשה. הרבה רבנים היום אומרים שאם יש היום אפשרות, הקב"ה נתן לבחון את הדברים בזמן, זה יכול להיות חלק מההשתדלות שלנו , נשים פוחדות כי לפעמים הרופאים מפחידים, אבל כיהודים מאמינים בני מאמינים אנחנו יודעים שהקב"ה לא נותן ניסיונות שאנחנו לא מסוגלים להתמודד איתם"

מתוך מגזין סחלב במייל – פסח תשפ"א להורדת המגזין לחצי כאן

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

4 תגובות

 1. לי היתה הפלה של אחד מתאומים בשבוע8 ומאוד הייתי עצובה מכך ואמרו שהשני בסדר וההריון ימשיך רגיל ואז השני ה"בסדר" נולד תסמונת דאון.ב"ה קיבלנו אותו באהבה .אבל האובדן שיכולתי לזכות בתאומים היה לי קשה ופניתי לרבנית גדולה שניחמה אותי ואמרה לי שזה שנפטר בתחילת ההריון כנראה היה צריך לתיקון דרך אמא ששמרה טהרה ולי היתה הזכות לארח אותו לתיקונו .ובזה התרוממתי ונוחמתי.ליעלי שאין לה אפשרות להתארח הרבה מוזמנת אלינו. יש לנו בית קסום ורגוע אתם מוזמנים.תבקשי את המייל שלי במערכת

 2. אין לי מילים לתאר את הכוחות שהכתבות עשו לי בנושא הנ"ל.
  אני נשואה צעירה (נשואים ב"ה כבר שנה וחצי).
  עברתי בתקופה האחרונה 2 הפלות רצופות.
  כשעוד לא הספקתי לקלוט ולעכל את הראשונה הגיעה השניה עם המון כאב.
  אלו היו 2 הפלות כ"כ צפופות שהרופא שקיבל אותי בבית חולים זכר אותי מהפלה הקודמת(3 חודשים הפרש)שני הריונות הללו הופסקו בשבוע 10…
  והכאב הזה לא עוזב אותי לרגע על 2 ילדים שהיו יכולים להיות שלי!!!
  ועכשיו חוזרת לבית ריק, ,שבתות לבד (כי אי אפשר כל שבת להתארח) ומראה לכולם שהכל בסדר ואני שמחה ומקבלת הכל באהבה ושאני מאמינה שה' עוד ישלח לנו ילדים בעזרתו יתברך, אבל בתוך עצמי אני מרגישה כאב וכאב גדול לא יצא לי לדבר על זה אם אף אחד, לא יצא לי לשמוע מה זה אומר אותן נשמות..והכי כואב לי המשחק שאני משחקת עם כולם וגם עם בעלי שלא יודע עד כמה כואב לי, אני פשוט מנצלת את זה שאני לבד קצת בוכה וממשיכה הלאה לשחק ולחייך לכולם חיוכים כאילו הכל בסדר.
  האם יש דרך איך לרפא את הכאב הזה?

  1. ראיתי את התגובה שלך ומאד התרגשתי
   אני לא עברתי הפלות כמוך אבל אני עוברת אכזבה כל חודש אנחנו נשואים שנתים ועדין מחכיים….
   אם תוכלי לחזק אותי אשמח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.