כשהלידה הופכת לחוויה פסטורלית/ שרי מרגליות

שיתוף ב email
שיתוף ב print

"זה נשמע כזה פסטורלי…."

את המשפט המדהים הזה שמעתי באמצע שהרציתי הרצאה נלהבת על השלבים שעוברים בחדר הלידה, באחד מהשיעורים בקורס ההכנה ללידה ראשונה.

עצרתי. באמת שלא הבנתי. 

זו הגדרה שהלוואי שאשמע אותה הרבה פעמים מהרבה יולדות. כשיקרה נס ויולדת תצפה בכזו הרגשה ללידה שלה אז יש סיכוי שהיא תהיה רגועה ותגיע ללידה קלה ומהירה יותר, בעז"ה.

בואו ננסה לסנן, אמרתי להן. תאסופנה את כל המשפטים היפים שאמרתי, שנשמעו לכן כל כך פסטורליים ונאמץ אותם. נחזור עליהם, נחשוב עליהן, ובעז"ה, מחשבה חיובית גורמת למציאות חיובית ונצליח לעזור לעצמינו בכזו דרך נוחה.

"אמרת לעמעם אורות, ולהביא מוזיקה מרגיעה בנגן, ואמרת שבדרך כלל היולדת מתרכזת בעצמה, מסובבת אל הקיר ולא לכוון הדלת והנוכחים, ואמרת גם…."

קיבלתי ברגע רשימה מפתיעה של משפטים שפשוט התקבלו בקבוצה הזו כפסטורלים ורגועים. 

זו היתה שיחה סתמית, תוך כדי השיעור אבל למדתי מהשיחה הזו המון. 

הבנתי שחשוב מאד באיזה טון דיבור להשתמש, איפה להתלהב ואת מה להבליע. על מה לשים דגש ומה להסביר טוב, אבל בלי סיפורים מיותרים.

כי זה המוטו שלי –

שאת ההיריון הזה ואת הלידה הזו את תזכרי בחיוך!

לכן גם שמחתי לגלות במייל בוקר אחד – 

"התעוררתי עם כל מיני תחושות, ושמחתי לבצע את תרגיל ההרפיה כדי להצליח לחזור לישון. תבורכי!"

נעים מאד, שרי מרגליות, תומכת לידה רפואית. ב10 השנים האחרונות אני מלווה נשים בדרך ללידה הבאה שלהן ונותנת להן כלים לעבור את ההריון והלידה בקלות (כן, יש כזה דבר).

אני מאמינה שעל ידי קורסים מקיפים ומעשיים ועם ייעוץ ולווי אישי-כל אחת יכולה לזכות בהריון בריא יותר ובלידה קלה ומהירה יותר.
המטרה שלי היא ליצור ליולדת חויה מתקנת, קסומה, כך שהלידה תיזכר בחיוך ו… שהיולדת הטריה תחכה בשמחה לפעם הבאה!

אני רואה היום יותר ויותר נשים בלידות מתקדמות (כן, אפילו בלידה שמינית או אחת-עשרה, כן ירבו) שמגיעות לשמוע ולקבל תובנות חדשות בקורס הכנה ללידה, מתוך מטרה להגיע מוכנות ורגועות יותר ולהצליח לעזור לעצמן. אישה מבינה שהשיטות התקדמו מפעם, יש יותר ידע ויותר נסיון וכדאי לנצל זאת לטובתה.

השאלה שבדרך כלל אני נשאלת בשיחת הבירור הראשונה היא: כבר חוויתי 6-7-9 לידות, מה יש לך להוסיף לי? ואז אני עונה שמאד משמח אותי לשמוע על שש – שבע – שמונה לידות שכבר חווית. בטח הניסיון שלך רב ואספת הרבה ידע במהלך השנים. כמובן שאם הלידות שלך ב"ה, מהירות וקלות, זה נפלא. אבל, אם את חווה קושי או אם את מפחדת מהלידה המתקרבת, בואי נעבוד על הרגעה, נבדוק איך אפשר לשנות, נלמד תנוחות שמקדמות, נתרגל נשימה נכונה, ואתן טיפים שמתאימים לך, טיפים אותם לא תשמעי מהרופאה שלך ואין לך מושג כמה הם יכולים להפוך את המצב.

וכששואלים אותי: קראתי כ"כ הרבה ספרים על הנושא, מה עוד יש לך לחדש לי?

אני עונה – ידע באמת נותן כוח, והרגשת שליטה, אבל ספר מדבר בכלליות על מצבים נפוצים ועל מקרים ידועים. זאת לעומת ידע שמתכוונן אלייך בצורה אישית, שניתן מתוך מבט מקיף על המצב בלידות הקודמות שלך, שנמסר בהתאם לקשיים עליהם דיברת ,אותו את יכולה לקבל רק בקורס פרטני ששם עלייך את הפוקוס.

ברור לי שלקורס הכנה בלידה חוזרת יש תועלת שונה מקורס ההכנה ללידה ראשונה. היולדת כבר מכירה מושגים, אין צורך להסביר מה זה כל מושג וכינוי, היא יודעת מה מצפה לה ולכן היא פנויה, גם רגשית וגם מעשית להבין: מה היה חסר בהתנהגות שלי כדי להקל על התהליך? איך יכולתי לעזור לעצמי בצורה יותר קלה ונכונה? מה תקע את ההתקדמות? ומה לעשות בפעם הבאה?

 

בעז"ה, בתקופה הקרובה ניפגש כאן בסדרת כתבות, שיעזרו לך לעבור את חודשי ההיריון והלידה ביתר קלות. אחרי 10 שנים בהן לוויתי מאות נשים ללידה הקסומה שלהן, לאחר שעברו את הקורסים והסדנאות של מומספייס, 

אני יודעת, שיש מצב להגיע מוכנה ללידה כשאני מבינה מה עובר עלי, ואיך עלי להתנהג.

כי-
כשיש ידע – יש כח!
כשיש ידע – פועלים!
כשיש ידע – גם את יכולה להרגיש כמו מלכה!

 

רשימת התפוצה של מומספייס, לנשים שרוצות לדעת יותר על מה שקורה להן ואצלן. רשימה מלאת ידע, טיפים והמלצות לתקופת ההיריון והלידה. ממליצה לך להצטרף אלינו ולהתחיל ליהנות!

לטיפ הראשון לחצי כאן עכשיו.

רוצה להכיר את מומספייס?

לחצי כאן. בהנאה!

 

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.