כך תטפחי את העור שלך! / גלית הרשקוביץ

שיתוף ב email
שיתוף ב print

קוסמטיקה וטיפוח –  2 מילים שאנו, הנשים (ולא רק) לא יכולות בלעדיהן

האם ידעת שקרם לחות או הזנה בלילה לא עושה כמעט כלום לעור הפנים?

העור שלנו מורכב מכמה שכבות: זה שאנו נוגעות בו הוא האפידרמיס, ומתחתיו הדרמיס. הדרמיס מורכב ח-5 שכבות כאשר בשכבה התחתונה ביותר נמצאים התאים שעושים לנו את המראה העל עורי – החיצוני, תאים אלו מפרישים במשך היום לכלוך ופסולת בפעפוע על כיוון האפידרמיס, במטרה לצאת, יחד עם סבום – הפרשת שומן.

כל הכבודה הזו מגיעה לקצה הדרמיס, מקום בו נפגש האפידרמיס ושם היא 'תקועה' כי היא לא יכולה לצאת. באפידרמיס יש דבק בין-תאי שהוא למעשה מצד אחד מגן על העור שלנו שלא יכנסו מזיקים אבל הוא גורם לעור להיות בלתי חדיר ובלתי עביר, לא ניתן להוציא ולא להכניס. כך שתחת העור נשאר כמו שהוא (ונזכור שכל יום מגיעה עוד כבודה כזו שנתקעת בקצה יחד עם הפסולת הקודמת).

אז תדמיינו שבסוף כל היום, על כל התהליך הזה עוד שמים קרם לחות או קרם הזנה. שרק עושים 'הצפה', בזבוז כסף, ולא תורמים לעור.

אחרי שהבנו בעצם מה התהליך היומי, אז ברור שמה שצריך למרוח בלילה על העור זה תכשיר שעושה שחרור של כל הדבק הבין-תאי, מוציא את הלכלוך, מחדיר חומרים בריאים שמנקים את העור ומעודדים את הקולגן והאלסטין לעבוד, ובעקבות כך גם התאים נקיים משומן, הנקבוביות מצטמצמות והקמטים מטשטשים.

מדובר על תכשירים המכילים חומצות אלפא הידרוקסיות או בשמן המקוצר AHA . אלו 6 חומצות פירות וסוכר, המשולבות ביניהן, בריכוזים שונים (ככל שהריכוז גבוה יותר העבודה חזקה יותר אולם גם במקביל יש אדמומיות וקילוף-מה בימים הראשונים), שעושים את העבודה הנפלאה הזו.

אפשר לקרוא לזה – טיפול פנים בלילה.

זאת ועוד, במהלך הלילה משתחרר אצל כל אדם הורמון גדילה, מתוך התאים עצמם, מתאי הגזע של התא. זה בפני עצמו גורם לעור להתחדש ולהשיל תאים. אז אם אנו באותו זמן גם מאיצות את התהליך עם חומר שעושה את הזירוז הזה – מה יכול להיות יותר טוב מזה בטיפוח העור?

 

דבר נוסף לתת עליו את הדעת

התכשירים בחנויות הפארמים, בפרפומריות וכד', אינם מכילים חומר פעיל שחדיר לעור פשוט מהסיבה ששם אין קוסמטיקאיות שלמדו את מבנה העור ותפקודו ועלולות לטעות בהתאמת התכשירים. מה גם שיש שם חומר משמר (שמשמר את התכשיר ל-4 שנים) שנוגס ובא על חשבון החומר האמיתי של התכשיר, יש בושם תעשייתי שהוא בעצמו גורם לפיגמנטציה, יש פראבנים ועוד כל מיני. לכן לא מומלץ לקנות תכשיר פעיל בפארם.

מושג בקוסמטיקה:

אבחון העור – מה זה?

זהו בעצם המפגש הראשון של הקוסמטיקאית עם הלקוחה. עוד בכניסה למכון, יחד עם האיפור וכל מה שעל העור. כאן מזהים את הברק-העל עורי ויש כבר אבחון ראשוני.

טסט רגישות לעור. כיצד נדע אם העור של הלקוחה או שלנו נקרא עור רגיש?

נצייר עם מקל X על אזור עצם החזה ונמתין מספר שניות. במידה והסימן X נשאר סימן שהלקוחה רגישה ויש לטפל בהתאם.

שמי גלית הרשקוביץ ואני מנהלת אור- בית הספר החרדי לקוסמטיקה ומרכז שיווק לקוסמטיקאיות בב"ב.

לשאלות נוספות, ייעוץ ומענה or.shivuk.bb@gmail.com

 

 

 

 

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

2 תגובות

  1. איפה אפשר לקנות את המוצרים
    שגלית הרשקוביץ מדברת עליהם?
    אין לי אנטרנט ולכן אין לי אפשרות להכנס לאתר שלה.
    אשמח לקבל את מספר הטלפון שלה כדי לקבוע פגישת יעוץ.
    תודה!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.