כתבה ראשונה בסדרה: כל מה שלא ידעתי על השומן שלי

שיתוף ב email
שיתוף ב print

כשגיטי הגיעה אלינו לפגישה הזדהיתי איתה ממבט ראשון…
הסיפור הקלאסי, השמנים וטוב להם…..
אלא שלא משנה כמה דיאטות יעשו תמיד הם ישארו שמנים!

גיטי החזירה אותי כמה שנים טובות אחורה ל"אני השמנה והמתמודדת".

גיטי הגיעה נכונה לעשות שינוי, חדורה לקרב ועם כל זאת מפוחדת.

ספרי לנו קצת גיטי מנקודת מבטך:

אמא שלי מאוד מקפידה לאכול בריא בבית (חכי גיטי כשתביני מה זה בריא באמת, תביני כמה זה רחוק…)

אבל אצלי בבית ממש ממש לא!

המוצר השכיח ביותר הוא השמן, הוא נוזל ובכמויות….

אין תבשיל (חלבי) שאין בו גוש של גבינה צהובה, בסופר אני קונה דוקא את הגוש, חבל לחבר פרוסה לפרוסה, את אהבתי למוקרמים ושמנים אפשר לראות עלי(מגחכת גיטי)

אני פותחת את הבוקר בסנדוויץ עם שוקולד, מקנחת עם עוד פרוסה ושוקולד, ואם אפשר כמה שותה אותו בין לבין….

אין לי סדר יום מסודר, אין לי זמן להתעסק כל כך עם אוכל הבית והקטנטנים ביחד עם המשרד שאני מנהלת גוזלים הרבה מתשומת ליבי, אז מה שיש זמין ונח זה הפרוסות והשוקולד….

בערב אנחנו מתיישבים לארוחה מבושלת (ומשומנת כהוגן…)

מדדים

לאחר המדידה במכשיר המיוחד שלנו, גיטי כבר הבינה שאין פה הרבה מקום לצחוקים וסיפורים.

נכון גיטי אומנם רק בת 27 אבל במכשיר הגיל שלה מציג מדדים של אישה בת מעל 40!!. גיל מכובד בהחלט, וזה כבר לא מתאים למשחקים…

כשאנחנו נכנסות יותר לעומק להסברים, לנתונים בין המצוי לרצוי גיטי מבינה שהיא תצטרך לעשות שינויים מרחיקי לכת בבית.

גיטי: "האמת הייתי מזועזעת מהנתונים, ידעתי שאני שמנה (את הכפלים א"א יותר מידי להעלים) ידעתי שיום יבוא ואצטרך לעשות שינוי, אבל לא ידעתי כמה קריטי היום הזה. האמת? נלחצתי… מי לא מכיר את הBMI היחס בין המשקל לגובה, אבל פתאום הבנתי שמדד הBMI הוא לא הקריטי ביותר, ויש מדדים הרבה יותר חשובים וקריטיים שמראים מה קורה לי בגוף"

רשמתי לעצמי כמה נקודות שהבנתי בפגישה:

השומן הכללי- שאמור לשמור על חום הגוף ולהגן על האיברים הפנימיים. אצלי זה הראה שזה עומד כמעט מחצית מהמשקל הכולל שלי, כשהוא צריך להיות לפי הגיל שלי (מזכירה, בת 27 ) 18.9%.

בעצם התברר לי שזה הרבה יותר מסתם מסוכן במצב כזה רקמת השומן. השומן הבטני לפי הגיל שלי אמור לעמוד על 2%, הוא עומד על כפול 4 מזה! מה שמפריש כל העת רעלים שפוגעים בכל תהליכי חילוף החומרים וייצור האנרגיה בגוף. אני חייבת להקטין את רקמת השומן הזאת.

הנתון שהכי תפס והלחיץ אותי הוא ה״גיל המטבולי"-גיל חילוף החומרים. שלמרות שלא הכרתי אותו עד היום, מתברר שהוא מדד בריאותי חשוב ביותר!!

לפי ההסבר של יונית ומירה, פתאום הבנתי למה יש לי בגילי מחלות גיל, והעייפות… אוי מה יהיה איתה, התפקוד הירוד….

איך יכול להיות שאני בת 27 והגיל הזה הוא 40 אצלי!

אני חייבת לעשות שינוי! אני רוצה לזה ירד למתחת לגילי! מה אסור לי להרגיש צעירה ורעננה?? מה רע בלהיות בת 27 ולתפקד כנערה בת 18?

יונית ומירה

כשגיטי מעלה את החשש שניקח לה את כל "טוב ארץ מצרים"….

אנחנו  מסבירות לה שבאופן כללי, כי המטרה שלנו אינה רק משקל יעד כלשהו, ואנחנו גם לא מטפלים בתסמין של עודף המשקל. אנחנו מתמקדים בטיפול בבור שיצר אותו. כי הרי מה קורה? התזונה המערבית המתועשת שרובנו צורכים, יחד עם דרישות החיים הגבוהות שהתרבות שאנו חיים בה מציבה לפנינו, יוצרים בור של חסרים: בוויטמינים, במינרלים, בשומנים טובים. החוסרים הללו הם אלה שעומדים מאחורי החשקים שאנחנו חווים. המוח שולח איתות של חוסר, ואנחנו משקים אותו במים מלוחים של עוד פחמימות ריקות, שומנים מתועשים ושאר מרעין בישין שרק מחמירים את המצב. הללו אינם מספקים לגוף את הדרוש לו כל כך, ורק מצטברים על המותניים…..

גיטי התלהבה לשמוע שזה הולך להיות אחרת מכל הדיאטות שהיא מכירה… בעוד שמרבית הדיאטות נלחמות בעודף המשקל, ומתמקדות בהתעלמות מאיתותי החוסר ששולח המוח בדמות חשקים. מורידים רכיבי תזונה, מצמצמים עוד… כאן, בשיטת 'פיט פייב', יש בסך הכל חמישה שלבים למילוי הבורות, ורק אחרי שהבורות מלאים, אנחנו נתמקד בתהליך איטי ויסודי של החלפת הרגלים מזיקים שנקנו עם השנים – בהרגלים בריאים ומקדמים. קל מאוד להרוס! ביום אחד מוריד טרקטור מבנה שנבנה משך שנים… לעומת זאת, בנייה היא תהליך איטי יותר. גם כאן: הירידה לא תהיה דרסטית כמו בדיאטות מהירות. אנחנו נראה גרף קבוע לכיוון מטה, אבל זה שיארך זמן אבל יהיה יציב.

האמת? פחות אכפת לנו כמה המטופלת יורדת בקילוגרמים, אני רוצה לפתור את בעיית ההשמנה שלה, ולייצר שינוי שיהיה לתמיד!!! אבל מה שמשמח פה, שהקילוגרמים יורדים גם הם באופן עקבי!

גיטי

אני קצת נודניקית, וקצת לחוצה מההשקעה, וממש רוצה לדעת כמה זמן זה אורך?  

״האמת היא שפרק הזמן לא ממש קבוע, אבל אפשר לומר שתוך ארבעה חודשים של ליווי אישי יומיומי, אנחנו מסיימים בדרך־כלל את תהליך אימוץ ההרגלים החדשים, ואת תצאי לשגרת חיים נכונה, שאיתה את כבר יוצאת לדרך עצמאית, וממשיכה בירידה ככל שדרוש לגופך״.  מסבירה מירה ואני מדמיינת את עצמי כבר רזה וקלילה (רק בלי הדד ליין…)

בהמשך אני חושפת לעומק את סדר יומי "הנוראי" לחם עם שוקולד כבר סיפרתי… חטיפים לרוב שוקולדים ומגנומים על חשבון משלם המיסים……

יונית ומירה

לאחר שני האבחונים אנחנו מסבירות לגיטי את השלב הראשון של התוכנית: (צרפנו עבורך סרטון) שלב ניקוי הרעלים. מדובר בתהליך בן שלושה שבועות, שמיועד לתקן ולאתחל מחדש את חילוף החומרים. התהליך דומה לאתחול של מחשב. חילוף החומרים נוטה להיתקע בדפוסים ביוכימיים מסוימים שאותם עלינו לשנות.

בעצם ניקוי הרעלים פותח דף חדש. השלב הזה מביא בעקבותיו תחושה מחודשת של אנרגיה, חיוניות ושיפור בבעיות כרוניות רבות, וכן – גם ירידה של בין 3-5 ק"ג, ואף יותר!…

התוכנית כוללת אכילת מזון פשוט, נקי, מזין ואמיתי. אין הגבלה בכמות המזון שמותר לצרוך. הדגש הוא על ניקוי, התחדשות והטענה מחדש של חילוף החומרים. במהלך השבועות הבאים גיטי תצטרך להוציא מהתפריט את כל המזונות שעלולים לגרום לאלרגיה ולדלקת. זה כולל מזון מתועש, אבל גם מזונות טבעיים שעלולים להיות מחוללי אלרגיה. כמו גלוטן, מוצרי חלב וביצים.

למראה הבהלה המסתמנת על פניה של גיטי, אנחנו ממהרות להרגיע ולומר כי בהמשך התוכנית היא תוכל להחזיר לתפריט לפחות חלק מהמזונות הבסיסיים הללו.

גיטי (לכל הסרטונים של גיטי לחצי כאן)

ת'אמת? עלה בי הרהור קל: עזבי תישארי שמנה "וטוב" לך… אבל ההרהור עבר חלף כשראיתי את החיוך על פניהם של מירה ויונית והבטחון שהן שידרו שהכל יהיה בסדר!

קיבלתי קלסר מסודר עם מתכונים לרוב (דווקא נראה סבבה), סדר יום מפורט, טבלאות וטבלת קניות. לא להאמין כמה אפשר לאכול בלי קמח, בלי סוכר, בלי חלב ובלי ביצים…

כשאמרו לי לאכול לארוחת הבוקר הראשונה 2 פירות עם צ'יה, כמעט התעלפתי!… אני לא אוהבת כמעט פירות (למעט אבטיח), אז מהר סידרנו את סדר היום עם האבטיחים (הבנתי שאבטיח שלם לא נחשב פרי 1….) אבל ממש סידרו לי את סדר היום "לטובת" כל הצדדים, עם ההעדפות שלי, עם דברים שאני אוהבת. מירה הסבירה שלי שאין לה עניין שאסבול, יש לה עניין שדווקא אהנה מהתהליך וארגיש טוב ולא ארצה להפסיק (נחיה ונראה…..)

פחדתי בעיקר בערב, אני רגילה לאכול ולנשנש כל הערב ופתאום להפסיק לאכול מוקדם, והארוחה היא לא נראית מספקת.

אבל שוב עם חיוך על הפנים והמון שלווה ורוגע הן הסבירו לי שאני אופתע ובגדול ולא ארגיש צורך כלל (ולא נקדים את המאוחר…) כי ניקוי הרעלים מתבצע בעיקר בלילה, והוא דורש מערכת עיכול פנויה, שלא ׳לוקחת׳ את האנרגיה של הגוף עבור עיכול ומפנה את האנרגיה לתהליכי ניקוי וזה קריטי להצלחה.

יצאנו לדרך:

הייתי באופוריה, הרגשתי בעננים מצרפת לך סרטון שלי לצפייה לחצי כאן

הצלחתי בעזרת הליווי היומיומי הצמוד והתומך של יונית ומירה, להרכיב לעצמי ארוחות מצוינות. כל יום שלחתי ליונית את תכנית האכילה שלי למחר, וקיבלתי את אישורה או את הערותיה. והוספתי דיווח על מה שהיה ביום שחלף. הליווי הצמוד הזה, היה ה'שוטר' הטוב ביותר שלי, ועוד קודם לכן, עזר לי להיות מתוכננת גם בימים המבולגנים של בית – עבודה, כן סגר לא סגר…

אם בעבר, כששמרתי הייתי מגיעה לארוחה וחושבת: מה אוכלים עכשיו? – שאלה לא מאוד מוצלחת כששואלים אותה על בטן ריקה וליד מזווה מלא… הפעם ידעתי כבר בערב הקודם מה בדיוק אני מתכוונת לאכול, וגם יכולתי לדאוג שכל החומרים שאני צריכה יהיו בבית.

בקיצור, הליווי התברר כדבר מבורך.

האם עמדתי במאה אחוז בדרישות התוכנית? היו אי־אלו חריגות שלמדתי מהן להמשך, אבל בגדול, שמרתי מאוד, וזה היה נפלא. בנקודות שראיתי שהן מועדות לנפילה, כמו למשל סעודת ליל שבת, במסע הקניות עם העייפות שמתפרקת באכילה לא מבוקרת (מצרפת סרטון), התייעצתי עם יונית, והיא סייעה לי בעצות מנסיונה.

מבחינת התקשורת, בתחילה, עד לבניית התוכנית שתתאים לי בשלמות, ועד ש'עליתי על הגל' עמדתי עם יונית ומירה בקשר כמעט שעתי…. עד שהרגשתי שאני כבר נוסעת בתכנית כמעט בלי מעידות – עדכנתי פחות. אבל אני בהחלט הולכת ״לחזור בתשובה״ בנושא הזה, כי עכשיו בסיום של השלב הראשון, אני מרגישה את הצורך בהמשך הליווי היומיומי, וגם חבל לי להפסיד את ההזדמנות ללמוד, להפנים וליישם.

שואלות איך הגיב הגוף לתכנית? יונית הזהירה אותי מראש שיכולות להיות תופעות ניקוי כמו כאבי ראש, פריחות וגרד, חולשה ועוד. בפועל, הרגשתי נפלא, מאד אנרגטית. היו מעט כאבי ראש של ההתחלה, שחלפו במהרה.

ו— לא תאמינו!!!!

תוך 4 ימים לבשתי בגד שנהיה פתאום מרווח עלי!! מצרפת לך סרטון שלי לצפייה לחצי כאן

וכשנפגשתי עם מירה לאחר שבועיים וחצי ירדתי (לא להאמין!) 3.5 קילו…(מצרפת לך סרטון שלי לצפייה לחצי כאן) בא לי לצעוק, לספר לכולם, לנענע אותם: "לכו עשו כבר שינוי, הצטרפו לתוכנית המדהימה הזו.״

לפניות, לשאלות ולקביעת פגישה יונית: fitfive005@gmail.com
058-6085501/ 025441404

אנו שמחות להעניק ל-5 הפונות הראשונות מתוך קוראות "קול כבודה"

פגישת אבחון (בשווי 350 ש"ח) במתנה

 

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

6 תגובות

  1. שימו לב שככל שיש יותר משקל שרוצים להוריד- כך ההרזיה היא מהירה יותר (תוך שבועיים וחצי 3.5 קילו)
    לעומת אלו שצריכות להוריד "רק" 2 או 3 ק"ג המאבק קשה הרבה יותר…

  2. אתן מדהימות והתוכנית שלכן כל כך נכונה לכל אחת! הבאתן משהו שאין לכל השיטות של הדיאטות! ממליצה מנסיון!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.