פסח בבית לאו דוקא בניסן/ מרים ריצולסקי

שיתוף ב email
שיתוף ב print

מרים ריצולסקי , יועצת לארגון הבית וסדר יום .עם טיפים מיוחדים וייחודיים בכלל ובתקופה זו של חוסר ודאות בפרט. כך שגם כשהכול לא וודאי אנו בונות לעצמינו בתוך ביתנו עד כמה שניתן, וודאות ויציבות שחשובה לחיים רגועים, נינוחים ושלוים.

עידן הקורונה הדגיש לכולנו יותר מכל את חוסר הוודאות. כולנו לא יודעים מה יהיה מחר ואם יהיה, אז איך ובכפוף לאלו הגבלות. אבל את יכולה וזכותך לסגל לעצמך וודאות פנימית. היכולת הזו נרכשת ונלמדת, אם רק תרצי לשמוע איך.

וודאות פנימית וארגון

'אישה יכולה ליצר בבית איזון וארגון ולחזק את הוודאות הפנימית שלה. כשהיא יודעת מה היא צריכה ונותנת לעצמה מרווח נשימה' מסבירה מרים.

למשל בקניות לבית, היא קונה קצת יותר. לא למחסן (מלשון מחסן) את הבית כך שלא ישבו מצרכים בבית, במקום כסף בארנק ולא יהיה להם מקום לאחסון ומצד שני לדעת, מה יש בבית. כמה והיכן זה נמצא. נרוויח גם וודאות בנושא הקניות כדי שנהיה ברוגע ,שלווה ובטחון שכשאני ניגשת לבשל, יש לי הכל בבית.

גם אם יגיעו אורחים או שלפתע על בני המשפחה להיכנס לבידוד, יש לה במקפיא ארוחות מסודרות או את כל מצרכי היסוד(,שמן, קמח וכו'…) לזה אני קוראת וודאות פנימית.

הגישה של מרים היא שפסח הוא לא החג שצריך לעבוד לפרך בשבילו, אלא נכון לפזר אותו על פני כל השנה. אם את יודעת איך לעשות זאת בצורה מתוכננת  בצורה ומחושבת מראש, את המיון, ארגון וסידור של כל ארונות הבית. ביגוד, הנעלה, מפות, מגבות וכלי מיטה, משחקים, כלי בית, מיון ותיוק של ניירת הבית.

גם סדר, ניקיון וטיפוח הבית ,החצר והמחסן….נפזר על פני כל השנה. הסגר הוא הזדמנות מצוינת להתחיל זאת.

ארגון הבית, ארוחות ויעילות בזמנים ובהתנהלות בבית, יכולה לתת לך רוגע, שלווה וכמובן להשפיע לטובה עליך ועל  הקשרים עם הבעל והילדים.

בדרך כלל לא נשאר לך מקום?

הפעם את במקום הראשון.

את אימא 'מסורה- מכורה' למשפחתך, שאני מכירה אותך, מבלי שראיתי אותך מעולם.

את מכינה לעצמך קפה בבוקר. אחר כך לבעלך ולילדים אבל הקפה שלך, שרצית לשתות בשש וחצי בבוקר ,התקרר כבר כמה פעמים.

את מכינה ארוחות גורמה מושקעות, עם כל אבות המזון. כולם נהנים ושבעים ואת??? יותר מהרבה פעמים, נשארת רעבה.

את דואגת שהבית יהיה מבריק, הכביסות יתקתקו. אבל את השידה שלך, את מנקה אולי פעם בשנה בערב פסח.

אימהות שהן מסורות אבל מידי מסורות בטווח הרחוק לצערי מפסידות. אני ממשילה את זה להנחיה שיש בהצלת ילדים במטוס ראשית שימו לעצמכם את מסכת החמצן  ואחר כך לילד. הסיבה להנחיה זו היא כי אם לא תצילי את עצמך, לא תוכלי גם להציל את הילד ובדיוק לכן דואגים למבוגר האחראי תחילה.

חשוב לי שאימהות שמקבלות את ההדרכה שלי תעשנה סוויץ' בנושא זה כך שבתפיסה של מסירות, מקבלת ממדים נכונים.

לסיכום  כדי שכולם סביבך ינשמו את צריכה קודם כל לקחת נשימה עמוקה ולהתחיל לחיות. לא נולדנו כדי לשרוד כבר  נכתב 'וחי בהם'… 

רוצה לקבל יעוץ פרטני בטלפון או בביתך?

צרי קשר עם מרים בטלפון: 052-4483081

או במייל : miriama1356@gmail.com

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.