דווקא בקורונה גם את יכולה להרוויח יותר/ חני שטיגליץ.

שיתוף ב email
שיתוף ב print

ימי הקורונה הוציאו את כולם מאיזון כלכלי, המצב לא פשוט והמחשבה על השקעה הלאה נראית אפילו דימיונית, אבל חני שטיגליץ בוחרת להראות דווקא את האפשרות ההפוכה: איך לנצל את הימים הללו כדי להפוך אותם מימי קושי לימי צמיחה כלכלית גדולה.

גם אצל חני הקורונה נפלה בהפתעה "רגע לפני הקורונה היינו עסוקים אני והצוות שלי בכנס ענק של 400 דיירים. יום לפני הסגר אמרו לנו שהוא לא יוכל להתקיים והתסכול והאכזבה על העבודה של חודשים שירדה לטימיון היו מטורפים", מספרת חני.

אבל היא סירבה לתת למשבר לעצור אותה ולכן החליטה למצוא את הטוב בתקופה ודווקא היום, לקחת את הימים הללו ולרוץ איתם קדימה: "אז שאלתי את עצמי מה אני רוצה, להיכנס לתסכול או לקחת את המקום הזה ולפרוץ קדימה. זמן קורונה, כולם במסכים, הבנתי שאני רוצה להגיע לכמה שיותר מסכים ולכן הגדלתי את החשיפה שלי. כל זה כדי שיום אחרי הקורונה, כולם יכירו אותי יותר ואני אוכל למכור להם בעצם את מה שיש לי. לכן השקעתי אם זה בוואצפ שמגיע היום לאלפי צפיות, אם זה באינסטגרם לתת כמה שיותר תוכן. כולם עוברים תקופה קשה, אבל צריך לקחת את זה ולמנף את זה למקום הבא".

"צריך להבין שכולנו שווים בין שווים. כולנו חווינו טלטלה מטורפת, גם אם מישהי נראית שהכל אצלה מושלם, כולם בתקופת קושי ואתגרים", מזכירה חני ומייעצת כיצד כן בכל זאת לקחת את ימי הקורונה עוד צעד אחד קדימה "ולכן שיתופי פעולה שפעם חלמת עליהם, שווה לנסות להגשים אותם. היום כולם יותר רכים, קשובים ופתוחים. דבר שני זה הזמן לייעל את העסק. השוטף ביומיום שוטף אותנו. תפתחו את מאגר הלקוחות שלכם, תתקשרו, תיקחו המלצות, תשמעו ביקורות. זה הזמן לקחת את העסק עשר רמות קדימה, מתי יש זמן ביומיום להתקשר ללקוחות?"

ואם לקחת את הנושא צעד אחד קדימה, חני בהכשרתה עובדת עם נדל"ן. לתחום היא הגיעה מאהבה גדולה שנולדה כבר בילדות והתעצמה ככל שגדלה. כשהיא רואה דירות שהופכות מחורבה לארמון, מבחינתה מדובר ביצירת אומנות ועל כן חני מתעסקת לא מעט עם 'פינוי בינוי'.

"זה הזמן הכי טוב להשקיע בנדל"ן", מצהירה חני שמסבירה מיד: "העולם חווה טלטלה, שוק ההון, מסעדנות, תיירות, תעופה, הכל קרס. אחד התחומים שלא קרסו זה נדל"ן. חייבים להבין שבמדינת ישראל חסרות בכל שנה עוד 40 או 50 אלף דירות, מה שאומר שהמחירים לא הולכים לרדת. ההיסטוריה הוכיחה שכל פעם אחרי משבר או מלחמה, המחירים עלו וגם אם עכשיו יש ירידה קלה, עדיין, בסופו של דבר, המחירים יעלו. חומרי הגלם, הפועלים, הזמן בניה לא כמו שהיה ביומיום, הכל יעלה".

סיבה נוספת לבטיחותו של הנדל"ן היא בעיני חני היא ש"אם מישהו פותח עכשיו פיצוציה, חנות פלאפל, חנות בגדים ומשקיע בה 200-300-400 אלף שקל, מישהו מבטיח לו שהכסף לא ילך לאבדון? התשובה היא כמובן לא. אבל נדל"ן נשאר לך בית, נשאר לך קירות. לא הרווחת? סבבה, אבל לא הפסדת. נדל"ן זה תחום חזק, תחום עוצמתי שלא ירד אלא יעלה, במיוחד במדינת ישראל".

ואחרי שהצליחה לשכנע, מסבירה חני את תהליך הרכישה למי שיש סכום ראשוני. "דבר ראשון להתקשר ליועצת משכנאות, להבין מה סכום המשכנתא שאפשר לקבל תמורת הכסף שיש בבנק. אחר כך למצוא נכס שתואם לסכום שיש ומשם פשוט לצאת לדרך. ה-150 אלף בבנק לא יעשו כסף, אבל 150 אלף אם קונים דירה ששווה היום 400-500 אלף שקל ובעוד כמה שנים תהיה שווה 800-900 אלף שקל, יש רווח של 400 אלף שקל בטווח של 8-10 שנים. עוד עשור מ-150 אלף שקלים יש לך מיליון!"

חני מודעת לפחדים ולחששות העולים בעקבות הדיון בהשקעה. היא ממליצה מתוך ניסיונה האישי לקחת את הפחד ולהפוך אותו דווקא לדחף. חני עצמה הפסידה סכום גבוה של מאות אלפי שקלים אחרי שסמכה על אדם שהיה נראה נחמד אבל לא היה אמין ואת 'שכר הלימוד' מהחוויה היא בוחרת לשתף גם על במה זו: "זה מה שגרם לי ללכת וללמוד ולחקור את התחום הזה לעומק. אל תסמכו על מי שנראה 'וואו', תלכו, תלמדו תחקרו, עורך דין צמוד ימנע לכם את הבעיה. אני חושבת שאם רוצים להשקיע בנדלן צריך להבין מה אנחנו עשוים ולכן הלכתי ולמדתי וחקרתי והייתי בשטח אלפי שעות".

הדרך של חני לנדלן הייתה גם מרצון להרוויח כסף והיא אומרת כי בעצם כל אחד יכול למצוא את הדרך להרוויח כסף מנדל"ן בלי צורך להשקיע הון עצמי גבוה. "הייתה לי תשוקה לעשות כסף גדול בלי להביא כסף גדול והבנתי שנדל"ן זה אחד המקומות שאני יכולה לעשות כסף גדול בלי להביא הרבה כסף. אגב נדל"ן לא צריך הרבה כסף, צריך סבלנות, צריך יצירתיות וצריך התמדה".

מתוך עבודה בשטח של ליווי לקוחות בתהליכי פינוי בינוי וליווי משקיעים בנדל"ן, בחרה חני לכתוב חוברת מיוחדת הפונה לכל אחד ובשפה ברורה מסבירה את הא' ב' מאחורי השקעה בנדל"ן: "הבנתי שיש לאנשים הרבה פחדים בעולם הנדל"ן. כתבתי חוברת מדהימה עם טיפים וכלים מאוד מעשיים איך כל אחד יכול להתחיל ולהשקיע בנדל"ן. דבר ראשון לשחרר את הפחדים ודבר שני איפה להשקיע כי בנדל"ן יש המון תחומים ולא תמיד העיקר לקנות דירה זולה אלא מה שמחפשים זה לקנות דירה עם פוטנציאל השבחה. כך למשל אני מסבירה לא לקנות הכי זול בבניין, למשל בקומה רביעית. יהיה מאוד קשה להשכיר אותה".

"צריך לדעת איך לקנות ולא העיקר המחיר הזול. אני נותנת טיפים איך לבחור אזור, איך לבחור קומה, כמה להשקיע. יש המון כלים שמסבירים למשקיע המתחיל איך להתחיל. אנחנו לא צריכים לעזוב את העבודה, להתאבד על זה, זה על הדרך לייצר כסף. בואו תחשבו על הילדים שלכם בעוד עשר, חמש עשרה שנה כשרוצים לחתן ילדים במקום לרוץ לגמחים זה ההזדמנות לחשוב על העתיד הכלכלי שלכם. בעוד עשר חמש עשרה שנה תמכרו אותה ועם זה תחתנו ילדים", קוראת חני להורים ולמחותנים העתידיים. "זה הזמן, זו ההזדמנות להשקיע בנדל"ן. ולא לעשות את זה לבד, תלכו לאנשים שעשו את זה לפניכם. תתיעצו עם עורך דין מקרקעין ולבדוק עם כל הגורמים הרלוונטיים איך אני יכול להשקיע בצורה הכי נכונה ובטוחה שתוביל אותי באמת לביטחון כלכלי".

ולמרות הכל, חשוב לחני להזכיר כי "נדלן זה לא כזה קל כמו שזה נראה", היא מדגישה שעל כל אחד למצוא את המקום הנכון לו כדי להרוויח את הכסף: "כל אחד צריך לעבוד במה שהוא אוהב. זמן הקורונה זה הזמן ללמוד כי מקצוענות מובילה לתוצאות טובות יותר. אני בקורונה התחלתי ללמוד קורסים בנדל"ן, באנגלית בעוד. כל אחד צריך לבדוק מה הוא אוהב. אוהב אנשים, אוהב נדלן, אוהב איפור? תתמקצע בזה. תהיה טוב בזה. בכל תחום אפשר לעשות הרבה מאוד כסף, יש מאפרי על, מפיקי על ועוד. כסף יש בכל תחום ואם תעשה את זה בתשוקה, באהבה ובמקצוענות".

לסיום דבריה מבקשת חני להדגיש כי היא רואה בלתת כוח לאנשים את העיקר: "אני חיה את השטח ובזכות הווצאפ שיש לי אלפי צפיות, אנחנו נותנים כוח לאנשים לקום ולעשות מעשה. אני מחלקת לאנשים אוכל לחגים ולשבתות כי אנשים הגיעו לפת לחם, אבל כי אני רוצה שאנשים יבינו שאפשר אחרת. אנשים אומרים לי 'אין לי כסף לתרום' אבל אני אומרת 'עשית דגים? נתת כוח לאנשים? מבחינתי זה התרומה הכי גדולה שיש'.
אין לנו באמת ברירה".

הנה הקישור למדריך השקעות מתנה ממני אליך באהבה 😍
ואם את מרגישה שאין לך אומץ וביטחון להגשים חלומות?
רוצה לקבל מוטיבציה יום יומית?
מזמינה אותך לעקוב אחרי חני שטיגליץ ותקבלי כלים תכלס איך גם את יכולה פשוט להצליח יותר
הנה הקישור לסטטוסים

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.