כל התוכן המעניין לאישה החרדית
יום שלישי
|
י״ז בתמוז ה׳תשפ״ד
|
23/07/2024

זכרת להודות על האוויר בחינם?/ אודל קליגר

עברתן איתי את כל התקופה המאוד מאוד מורכבת שעברנו ובחסדי ה' יתברך אנחנו מתחזקים ונמשיך הלאה, מה גם שאמא שלי הגיעה כמעט לכולנו בחלום ולכולנו היא אמרה את אותן מילים: "עברתי למקום הרבה הרבה יותר טוב" אז כמובן שאנחנו רגועים ושמחים.

כל אישה ואישה עוברת עכשיו. מי בזוגיות, מי בפרנסה, מי ביומיום ומי בזו שכל ערימת הילדים עליה.מי בזה שהבית קטן, ומי בזה שהבית לא מתחוזק. בימים האלה בנוסף להכל אנחנו בהיסח הדעת מטורף מהכאב של הסגר. כלאו אותנו בתוך הבתים וכל אחד מחכה לשמוע מתי משחררים את האסירים, מתי נשמע את התקיעת שופר ואם מישהו כבר יודע מה קורה עם מוסדות הלימודים ואם ואם. אנחנו רק מחכות ונופל מזג אוויר מטורף עומד לרדת לעולם ואנחנו מחכות שמישהו יגיד משהו ושואלות אם אולי מישהו אמר משהו? משהו התחדש? משהו זז?

אנחנו מדברות על משהו שהוא לא עבר, לא עתיד, הוא עכשיו, ממשי, רגע רגע אנחנו עוברים את זה. אנחנו חייבות לדעת שהקב"ה בדק מתוך כל הנשמות שבעולם, הוא אמר שאנחנו אלה שמתאימים לתקופה הזו ואנחנו חייבות להתחבר לצינור האלוקות, לצינור השפע והחמצן שלנו.

כל אחת שמרגישה באמת את הרגעים האלה שמאבדים את זה, כמו שנשים אומרות לי 'הרף כל כך נמוך שכבר אין תיאור למצב שלנו'. אז בואו, כולנו באותו מצב, אבל בואו ניקח רגע לעצמנו בחינם.

כשאני הרבה פעמים מנסה להגיד לעצמי או למישהו 'בואו נדבר עם ה", זה נשמע מן מה הבעיה להגיד 'ריבונו של עולם'. אבל זה ממש לא קל.

באמת באמת באמת יש  סחרחורת, זה מרגיש כמו ספירלה. מהבוקר אני מבטיחה לעצמי שאני ארים את העיניים לשמים ואני אדבר עם ריבונו של עולם  ואני רואה שכל היום הראש שלי כלפי מטה בודק מה אמרו, מה הסתדר, מה השתנה. אמרתי לבעלי 'אתה לא מאמין, אני מהבוקר מתכננת שניה להסתכל כלפי מעלה ונהיה לי 'יום הסחי דעת'.

אז בואו, אני מגלה לנו, בקול ובסוד.

הדבר הנצחי ביותר החזק ביותר והעוצמתי ביותר זה לדבר עם ריבונו של עולם. אנחנו רואות, הכל אפסי, הכל נגמר, כלום לא נשאר פה. כזה מוחשי היה כשרוקנו את הדירה של אמא שלי ואמרתי לאחים שלי 'אמא לא לקחה איתה כלום, אפילו לא את האודם. כלום. אבל היא לקחה איתה את כל אלפי אלפי הדיבורים שהיה לה עם אבא בשמים.

זה באמת הכוח שאמא שלנו באמת נתנה לנו. כל דבר שלא הסתדר היא אמרה 'תדברי עם אבא בשמים, תבקשי מריבונו של עולם, דיברת על זה, התפללת על זה?' אלו היו המילים של אמא שלי הצדיקה.

אנחנו כל כך בכאב של חיסרון אבל אנחנו בהשלמה שטוב לאמא וזה מה שאני רוצה להוריש לעצמי ולהוריש לך והלאה והלאה. אנחנו במצב ובתקופה  שלא היה דבר כזה. בואי נתחבר לאבא בשמים.

נשים אומרות לי על מה אנחנו נדבר איתו? זה נשמע קל להגיד ריבונו של עולם תעזור לי. ואני אומרת זה יותר פשוט ממה שאנחנו חושבות, אבל זה נורא קשה. תפתחי את החלון, תסתכלי לשמים, תסגרי את הפלאפון, תסגרי את הדלת ומה שאת רק יכולה. תסתכלי לשמים לכמה רגעים ותסניפי את האוויר, את החמצן וגם על זה תגידי אלפי תודות.

בעלי היה בשבוע שעבר במצב על הפנים, לרגע חשבתי שאני מאבדת אותו. זה היה נורא מפחיד. אז קודם כל תפתחי את החלון ותגידי 'ריבונו של עולם, תודה! ככה בחינם אוויר? אני שואפת, נושפת'. להודות לה' כרגע על מה שיש סביבנו ולהגיד 'ריבונו של עולם, אנחנו בשר ודם, יש סביבנו כאבים, תעזור לנו. אתה כרגע מנהל למעלה נשמות. נשמות זה כבר עולם אחר שאין להם את הכאבים שלנו יש, אנחנו בשר ודם'. כל הזמן תתחברי עם הפה והעיניים לאבא בשמים.

להצטרפות לקבוצת הווטסאפ של "קול כבודה"

WhatsApp Icon

להצטרפות לניוזלטר של "קול כבודה"

Gmail Icon

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

שיחה

2 תגובות

 1. נכון! לגמרי לא מובן לנשום את האויר החינמי הזה במיוחד בתקופה זו שאנשים משוועים לעוד טיפת חמצן!
  תודה לך אודל היקרה על התזכורת להבין את הדברים הפשוטים/עצומים הללו.
  מזמור לתודה!

 2. תודהרבה אודל המהממת!!!
  כמה שהמילים שלך כמו קרן לייזר מדויקות
  מנחמות , מעודדות ונופחות תקווה.
  מעריכה , מוקירה ומברכת אותך
  כשם שאת בנתינה לנשות ישראל כך השם יתברך יתן לך שמחה , שלווה ודבורים לנצח אותו
  יאלה ושנתחבק כבר בגאולה הקרובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים