רשו"ת השידוך: כואב לי, איך אפשר לעזור לרווקים מבוגרים?

שיתוף ב email
שיתוף ב print

שאלה:

מה צריכה לעשות הסביבה- חוץ מלהציע שידוכים, לדחוף את הבחור/ה לבדוק טוב יותר, או אולי להתייעץ עם איש מקצוע?

תשובה:

תפקיד הסביבה היא אך ורק להציע הצעות שידוכים ולא עצות! לעיתים באים אלי רווקים והוריהם ומלינים על יחס לא יפה של שדכנים. קורה ששדכנים מטיחים דברים שהם כואבים מתוך מחשבה שזה מה שיעזור, אבל הם משיגים תוצאות הפוכות ובעטיים יוצא שם רע על כלל השדכנים שבאמת רוצים לעזור, זה בלתי יכופר ובלתי יסולח! אמרתי וכתבתי את זה פעמים רבות: תפקיד השדכן הוא להציע הצעות ולא לייעץ. מי שרוצה ללכת לייעוץ הולך ליועצים ומי שרוצה הצעות שידוכים פונה לשדכנים ולא ההיפך.

רווקים מתוסכלים גם ככה מלראות שכולם מתחתנים. ידועה האימרה: שידוך זה כמו חניה: הטובים תפוסים הפנוים לנכים. אל תבוא ותטיף להם עשה כך ואל תעשה כך. אפשר לשבת לשיחת עומק (ולא כל אחד יכול או מסוגל לזה!) כנאמר לעיל.

אמר לי אברך שנישא בגיל 30 ומעלה, שלדעתו כל רווק שמגיע לגיל מבוגר צריך ייעוץ. אמא שלו התחננה לפניו שיילך לייעוץ בגיל צעיר, הוא סירב וכיום מתחרט על כך (איני יודע אם באמת הלך לייעוץ, או שזו תובנה שעלתה בדעתו). ייעוץ יכול לחולל פלאים, ולפעמים לא מזיז בכלום. האדם צריך לעשות את ההשתדלות שלו וה' מסייע.

מי שבאמת רוצה לעזור, מוזמן ליזום הצעות שידוכים ואם רווקים שאלו אתכם על שמות שהציעו להם תטרחו בשבילם ותביאו להם את המידע. אם יש לכם חברים רווקים והתקשרו אליכם לברר עליהם אל תהססו לענות. תענו בהתלהבות ותעשו חשק למברר לגשת לשידוך. וכן תעודדו אותם ליצור קשר עם השדכנים וגם תיידעו אודותם את השדכנים, בין השאר, זו אחת מפעולות הגמ"ח

בברכת בשורות טובות בקרוב

פנחס גולדשטיין 

שדכנות. ייעוץ ומענה לשאלות בנושאי השידוכים. מחבר הספר 'רשו"ת השידוך' (בקרוב). גמ"ח תיווך שדכנים לקהל היעד לפי התמחות ופילוח. 

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.