שוב פסח ואני לבד/ צביה הנדלסמן

שיתוף ב email
שיתוף ב print

"בשנה שעברה הבטחתי לעצמי שבפסח הבא אני לא אשב לבד בליל הסדר. שאהיה נשואה.

והנה הגיע האביב ופסח בפתח ושוב זה לא קרה. איך אני עוברת את החג הזה? 

מתי כבר תגיע הגאולה שלי?

מי שלא חווה את טעם הבדידות בכלל וטעם הבדידות בחגים בפרט, לא יבין את התחושות עליהן אני מדברת. "מה כ"כ קשה ? תהני שאת בלי עול… תשמחי שזה הניסיון שלך ולא התמודדות אחרת…", כך מנסים ה"מנחמים", שלא הרגישו את הכאב הצורב הזה מעודם. ואני כבר הפסקתי לענות… כשמסביבך אחים ואחיות נשואים, שאולי גם עקפו אותך וגיסותייך מדברות על הבגדים שהם קנו לילדים לחג וכמה שהיה להן קשה עם ההתמודדות של הנקיונות והקניות … והן ממש מרגישות ממוטטות. 

ומצפים ממך לעזור בלי כל הזמן. כי הרי 'את בסך הכל רווקה' ואני חייבת לשים את ה"מייקאפ" עם החיוך הרחב ולהחמיא לכולם. וליהנות מהשמלה שפרגנתי לעצמי והנעליים התואמות ולשמוח בהם. כי כרגע זה רק מה שיש לי לשמוח בו…"

כך שחה לי בחורה מקסימה בת 32 , מוצלחת מכל הבחינות שהדבר היחיד שחסר לה אלו חתן וילדים משלה (שיהיו בע"ה.)

אני מבינה אותה, הו הו כמה מבינה, כי גם אני הייתי שם וזכיתי להגאל ב"ה. באותה תקופת הבדידות השבתות והחגים מסירות נפש של ממש. והקב"ה לא נשאר חייב – מבטיחה לכן! הוא משלם שכר טוב על הכל! 

מה בכל זאת נתן לי את הכח באותם חגים ושבתות? 

אני זוכרת שבאחת התקופות הקשות ביותר לפני שנישאתי, הקב"ה זימן לי מתנה. בכל בקר היו עוברות קבוצת בנות מיוחדות מאד מתחת לביתי. מה שעורר אותי להודות על הבריאות וכל מה שיש לי. 

עצה טובה להתמודדות בחיים והיא להביט סביבנו מתוך בחירה ולמצוא אנשים שנמצאים במצב יותר קשה מאיתנו. לנסות לתרום מעצמנו עבורם, בעלי לקויות שונות שלא יכולים לתפקד לבד בעצמם (כמובן רק כאלו שעושים לך טוב על הלב ולא מדכאים את מצב הרוח שלך) מלבד המענה החברתי והזכויות העצומות שאת צוברת, יש כאן גם מענה רגשי להכרה בטוב שכן קיים לנו בכל זאת. 

כמובן שזה לא מוריד מעוצמת החסר והכאב שמקווים שיתמלא בע"ה.

עצה נוספת יקרה מאד היא "חזון הגאולה הפרטית שלך" כולנו מצפים ומייחלים לגאולה השלימה בקרוב. והלוואי ונזכה עוד השנה בחג הפסח לעלות לביהמ"ק.

הרב פנקוס זצ"ל אומר על השאלה שכל אחד מאיתנו יישאל : "ציפית לישועה?" שכשם שאדם חייב לצפות לגאולה הכללית, כך גם חייב לצפות לישועות הפרטיות שלו. 

ו"תחזינה עיננו" – תדמייני מה שאת רוצה, בצבעים חיים. תדמייני מה שאת רוצה ותבקשי! כי השם הוא כל יכול והוא רב חסד ורוצה להיטיב. בדרך שלו שרק הוא יודע מה טוב לנו.

זכיתי ברוך השם להקים בית וללדת 4 אוצרות הי"ו. כל ארבעת ילדיי נקראים בשמות שחלמתי עליהם בחזון שלי.

וכגודל האמונה כך גודל הישועה! – אומר הרב פנקוס זצ"ל. תאמיני גם במה שנראה בלתי אפשרי. ובמהרה תזכי גם לשמחתך הפרטית – הכללית. לבנות את ביתך הפרטי באושר אמיתי!

פסח שמח וכשר!

צביה הנדלסמן – יועצת ומאמנת אישית מוסמכת

חדש!!! סדנת "לקראת כלה"  – כלים והכוונה לצלוח את הדרך עד החופה בע"ה

לפגישת ייעוץ והתאמה חייגי 0547659028 או שלחי מייל bachayim26@gmail.com

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.