שאלתן: האם וכיצד אפשר לזהות אם יש בעיה או חוסר התאמה בשידוכים?

שיתוף ב email
שיתוף ב print
יש לך שאלה שאין לך את מי לשאול?
מדור חדש מרתק ויעיל במיוחד עבורכן בנות השידוכים. מטעם רשו"ת השידוך גמ"ח המתווך בין הקהל לשדכנים שלו על פי פילוח מותאם.  ניתן לפנות למייל זה בכדי שפרטיכם יועבר לשדכן/נית: [email protected]
כאן בע"ה תקבלנה מענה לשאלותיכן ככל שיתאפשר על ידי שדכן מקצועי וותיק. שאלות ניתן לשלוח למייל ובנושא המייל לציין
" שאלה מאתר קול כבודה": [email protected]
התשובות תתפרסמנה כאן במדור "מדברים שידוכים". 
בברכה ההנהלה

מה נכון לעשות ומה לא נכון לעשות בפגישות?

התשובות נכתבו באופן כללי, ואינן תחליף לייעוץ פרטני/ או תורני.

שאלה: האם וכיצד אפשר לזהות (עד כמה שניתן מבחינת ההשתדלות) אם יש בעיה או חוסר התאמה? (כגון דרך שפת גוף, כעסים, חוסר סבלנות)

 

תשובה:

באם המדובר לא למד את שפת הגוף באמת, הייתי ממליץ שלא להשתמש בטיפים וטריקים אותם קראו בספר או בכתבה עיתונאית, או בקורס/סדנה במחנה קיץ וכיו"ב. היות והדברים הנאמרים שם יותר סנציוניים ולא ממצים, מה שרק גורם לבלבול. בבחינת 'יוסיף דעת – יוסיף מכאוב'.

אתן דוגמה קטנה: בחור מגיע לפגישה, מתיישב עם רגליים משוכלות וידיים שלובות, מהנהן בנימוס ונראה ענייני. הבחורה עלולה לחשוב שהוא השתעמם ממנה כהוגן, שהוא סנוב ומרוחק ותענה תשובה שלילית.

והאמת?

המזגן בלובי היה חזק מידי ולפיכך ישב הבחור בצורה מכווצת, במקום לשחרר ידיו ולהסביר באמצעותן דברים. (נשים, לעניות דעתי, נוטות להסביר דברים בליווי תנועות ידיים תואמות יותר מגברים). יש לזכור שלא הגענו להרצאה, בה שפת הגוף חייבת לשדר את התוכן ולא לראיון עבודה בו מי שיושב עם כפות ידיים קמוצות חושדים בו שהוא מסתיר דברים… ייתכן ולו הבחור היה יושב ברגליים שלוחות לפנים, היו הן נתקלות בשולחן הסלוני והוא העדיף למושכן לאחור.

מאידך, חובה לפקוח עין ואוזן גם על מה שלא נאמר, האם הבחור/ה מערפלים תקופה מסויימת בחייהם בעבר או בהווה? האם הם מספרים בצורה חריגה על מישהו מסויים הקרוב אליהם או נמנעים מלדבר עליו למרות השאלות והרמזים של הצד השני? במידה וכך, אזי יש לבדוק את הנושא הנסתר ביסודיות.

חשוב לזכור: מטרת הפגישה הינה יותר 'חברית' מאשר רשמית. כמובן שיש לשקלל את הנתונים כולם בשורה התחתונה, אבל בשום אופן לא רק על דברים מיסטיים המורכבים מחצאי אמיתות ושלושת רבעי ספקולציות.

באחד השידוכים אותם ניהלתי והבאתי בס"ד לשידוך יפה. התקדם השידוך מבחינה רעיונית, אבל הצדדים טרם התחברו זה לזה. המשגיח של אותה הישיבה הציע שהבחור והבחורה ייפגשו בצורה שונה מהמקובל: הפגישה תיערך בשעות הבוקר באחד הפארקים, הוא בכובע וחליפה ללא עניבה, והיא היישר מן הסמינר, עם התלבושת והתיק..

"הלכה הרישמיות, עכשיו תור הלב לדבר". כך הסברתי לשני הצדדים המופתעים את המהלך הזה. אכן, החסמים  נשרו במהלך פגישה זו וכעבור זמן קצר, קיבלתי טלפון היישר מהווארט שלהם.

אספר סיפור נוסף של שידוך שאמנם לא אני הבאתי אותו לידי גמר, אך היית מעורב בו. אחד הצדדים שיתף אותי בהתלבטויותיו שהשידוך אינו מתקדם. לאחר כמה שאלות גישוש והבנתי מה קרה: היו אילו תשעת הימים, הבחור והבחורה נפגשו אז לראשונה והיו נראים בהתאם, לא בגדי שבת, כי אם יום יום, הוא ללא עניבה, היא ללא איפור והעסק לא התקדם. בשכל הם הבינו שהשידוך מתאים, אבל ההתקרבות לא באה. יצעתי להם לעצור את השידוך עד לאחר תשעה באב, ואז להגיע כמקובל וכיאות. שהרי הם לא ראו זה את זו בצורה נאותה ומכובדת מעולם.

אכן, כך הם עשו וכעבור כמה ימים הופיעה מודעת האירוסין שלהם בעיתון.

חדש באתר

השארת תגובה

לתשומת לבכן התגובות מוצגות לאחר אישור המערכת


2 תגובות

  1. רותי הגב

    בתשעת הימים מותר ללכת עם בגדי שבת לפגישה {כך נהוג לומר בישיבות בשם הסטייפלער}

x איזור הפורומים והקבוצות
של קול כבודה
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן