כל התוכן המעניין לאישה החרדית
יום ראשון
|
ו׳ בניסן ה׳תשפ״ד
|
14/04/2024

יש שעון מעורר שיכול להציל חיים: זוהי תזכורת לנשים להיבדק – סיפור חייה של רחלי משי זהב

לא בכל יום מסכימה אישה חרדית להחשף, ולדבר בשם לא בדוי על מה שקורה לה.
רחלי היא אישה מיוחדת שמאמינה שבכדי להציל חיים צריך ונכון לדבר על הדברים בפה מלא ובשם מלא.
תעריכו…
אני פוגשת את רחלי, נדהמת מהעדינות והרוך, ומהשלווה שהפנים שלה מקרינות. כאילו התבלבלתי, וזו לא רחלי שאני אמורה לפגוש… היא רגועה ושלווה, מטופחת ושמחה.
"גם אני חשבתי שאם מתעלמים ולא רואים, דברים לא קיימים…" רחלי אומרת בפאתוס "עד שיום אחד אמא שלי ע"ה הרגישה שמשהו שונה אצלה. היא חשה בטוב, אבל צצה לה בלוטה מוזרה".
"אחרי שהבינה שמשהו מוזר החליטה לגשת להיבדק, היא לא חלמה שמשהו קטן בגוף יכול לסמל את ייסורי הנפש שהיא צפויה לעבור בשנים הבאות.
כמה זמן אמא הייתה חולה? ואיך זה השפיע על ההתמודדות שלך?
"אימי נאבקה במשך שנתיים וחצי ב'מחלה', הייתה גיבורה אמיתית ואצילית. ידענו כולנו, גילוי מוקדם יכל להציל את חייה. היא נפטרה יומיים לפני שמלאו לה 44…
הרופאים, ביקשו לבדוק האם לאמא יש גנים נשאיים במשפחה. אף אחד לא ידע לענות, לא הכירו ולא שמעו. אבל… דודה אחת לחשה לה 'לדוד … היה את זה ועבר לו'. אמא שתפה את הרופאים והם הציעו לה בדיקת נשאות. התברר שהמחלה במקומות מסויימים יכולה להיות גנטית. אמא, נפטרה בטרם הספיקה לחתן את כולנו, והשאירה לי את הזכות לשמור על החיים שלי, באמצעות מעקבים חשובים.
יכולתי לזלזל, יכולתי לומר "לי זה לא יקרה" אבל הרגשתי שזו תהיה חוסר אחריות. ב"ה הייתי כל הזמן לפני או אחרי לידה, ולא יכולתי לעשות את הבדיקות הרציניות יותר. אז הייתי במעקב רופא ובבדיקות אולטראסאונד. הרופאה גם הסבירה לי כיצד לעשות מעקב לעצמי. . באחת הפעמים, הרגשתי משהו בולט, שונה. נגשתי לרופאה והיא שלחה אותי לבדיקת MRI חשבתי לעצמי שזו השתדלות ותו לא, לא באמת האמנתי שמשהו קורה לי… אבל בתוך פחות מ4 שעות, התקשרו אלי לבשר לי את הבשורה המרה. במר הכי מר יש גם מתוק. "אני מאמינה שזו מתנה מה'! אני יכולה להתמודד איתה, רק צריכה למצוא בתוכי את הכלים המתאימים, איתם נולדתי"
"ה' לא נותן לי נסיון שאני לא יכולה לעמוד בו, זה ברור לי"
מה הדבר הראשון שעושים כשמגלים כזה דבר?
קודם כל אמרתי מזמור לתודה! תודה לה' שגילו לי בשלב כל כך מוקדם! שאני יכולה להציל את החיים שלי בע"ה.
הסבירו לי שלפני התחלה של טיפולי הכימותרפיה, יש חשיבות לשמר את היכולת להרות בעתיד. אז פנינו ישר לנושא החשוב הזה. ואת יודעת איך זה…את כבר מדמיינת שמה יהיה? ואיך יהיה? ומי בכלל מבין מה אנחנו עוברים?. אבל, ידענו שאנחנו מצילים את החיים שלי עכשיו.
כבר לפני שהתחלתי טיפולים דאגתי לגשת לקוסמטיקאית הכי טובה כדי לשמור על המראה שלי שלא אהיה בלי גבות, אני כקוסמטיקאית יודעת כמה המראה משפיע על הנפש ועל הרעננות. לא רציתי שזה יפגע לי.
וברקע יש משפחה, הילדים מי שותף לסוד הזה?
אנחנו הורים שמאוד משתפים, ובטח לא חשבנו ללכת לטיפולים ולהעלם להם לימים ארוכים בלי לשתף אותם. ב"ה הם ילדים בוגרים מאוד. אספנו אותם, וסיפרנו להם (לא לפרטי פרטים). אמרנו להם "אמא קבלה מתנה, וכולנו ביחד נתמודד עם זה" הם שאלו אם זה כמו שהיה לסבתא ונכנסו לחרדות בהתחלה. הסברנו שזה שונה, זה סוג שונה וגם ב"ה שלב אחר, גיל אחר. והם באמת הבינו שזה חלק מהחיים שלנו עכשיו בחודשים הקרובים.
וואוו זה אומץ לשתף את הילדים כך, איך מסבירים להם את מה שאת עוברת?
אין ספק שלא כל אחת הייתה עושה את זה, אבל אני חושבת שהאנרגיות של ההסתרה היו עולות לי בהרבה יותר…הם ילדים סקרנים ומתוחכמים. חסר לי שהיו רואים איזה מסמך בבית ואוכלים את הלב לבד?!. וחוצמיזה, בית עם סודות הוא לא הבית האידיאלי.
להיפך, כך הם משתפים אותנו שקשה להם, וזה בסדר. זה מתקבל בהבנה וכולנו מחזקים אחד את השניה, ועצבות ודכדוך זה בסדר גמור בתקופה כזו. אבל תמיד אני אומרת להם "זה לא מה שיצמיח אותנו, עכשיו צריך לאסוף את הכוחות שיש ולגדול מהקושי הזה…"
הסברתי לילדים, שלכל אחד ה' הקציב חיים, וזה לא בידיים שלנו. מה שכן אנחנו יכולים להתפלל, לעשות השתדלות ולחיות את הרגע הזה שיש לנו הכי טוב מכל הבחינות.
זה פשוט מדהים! את מצליחה להחזיק בתוך כל הקושי וההתמודדות קולות כל כך מרגשים ומעצימים. את חושבת שיש עוד דרכים להתמודד עם מה שאת עוברת? מה את רוצה לומר לנשים שקוראות עכשיו את הראיון הזה ועוברות משהו דומה?
המוטו שלי הוא: תתחזקו באמונה ובשמחה כך הרבה יותר קל להתמודד…
אפשר לחיות את הרגע, או להרוג אותו. זה ממש לא קל, שלא תטעו! החיים האלו לצד מחלה או איתה יד ביד הם קשים ויש נקודות משבר…אבל כשהמוטו המנחה שלי הוא "אל תפלי לדיכאון" אלא תחיי את החיים ותאמיני שה' יוסיף לך חיים טובים. זה מחזיק אותי. זה מאפשר לי לקום.
תשאירו לעצמכם מקום של חיים, מקור לשתות ממנו חיים. תזכרו שאפשר לנצח בקרב ולהפסיד במלחמה, אפשר להבריא אבל לא להרוויח את כל מה שיש בדרך לבריאות. אני מאמינה שבע"ה אבריא, בריאות הנפש שלי נותנת לי המון בתקופה שהגוף חווה טראומות, טיפולים כימותרפיים הם טראומה לגוף. הם קשים וכואבים. אבל שומרת ככל שאפשר על בריאות נפש.הנה לצערי עכשיו יש לי פגיעה נוירופתית – נימול ברגליים ובידיים וזה מחליש מאוד! יש ימים שאני לא מתפקדת, שאני קורסת וכאובה, זה לא קל.
אני קוראת לנשים היקרות והמדהימות האלו! קחו עזרה, תבקשו עזרה, אל תסתירו מה שאתם עוברות זה לא עוזר… זה רק מכביד… לא דנה אתכן אבל גם רוצה בטובתכן. שימו את הנפש שלכם קודם להכל.
ובכלל כל אישה מומלץ לגשת להיבדק זה לא יעזור להתעלם, ולא ימצאו כלום אם אין לך. את תצילי את החיים שלך! גילוי מוקדם מציל חיים אין לי ספק בזה. לא סתם אני מרגישה שליחות עמוקה להשתתף במיזם החברתי המדהים שהרמתם אתר קול כבודה בשיתוף עמותת 'בשבילך' זו חובה של כל אישה לבדוק, להכיר, לשמוע. 
ולסיום…
הילדים שלנו צריכים אותנו חזקים, זה נכון. אבל גם הם שותפים מדהימים למסע הזה. יש לי משפט שאני אומרת לעצמי הבת שלי אמרה לי אותו "אני חושבת שהמחלה שלך היא מתנה עטופה בצלופן שחור עם פתק החלפה, אנחנו מתפללים שיחליפו לנו אותה, כי עוד מעט יפוג התוקף…"

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

שיחה

13 תגובות

 1. מה שאני יודעת זה
  שתמיד את יכולהלבקש מהרופא שלך
  בדיקות לנשאות
  והוא כבר יסביר לך מה לעשות
  או שאת יכולה לפנות ישר לגנטיקאי

  הצלחות

 2. תודה על העלאת הנושא!

  אם לא ידוע לי על משהו כזה במשפחה ב"ה
  מה הם הבדיקות שאני אמורה לעשות
  אצל רופא ? לבד?
  אשמח לשמוע

 3. ישר כח!!
  המון בריאות איתנה ורפואה שלמה.
  ( הייתי מציעה אם כבר הנושא עלה לשורות
  …אני עובדת במרפאת נשים בשערי צדק
  ניתן להפנות נשים נשאיות למרפאת נג"ה אשר כל מטרתה לבצע מעקבים שגרתיים לכל אותן נשים נשאיות או שיש סיפור גנטיקה משפחתי..) מאמינה שרחלי מכירה שמעה ואף ביקרה אצלינו..
  בשורות טובות המון בריאות.

 4. רחלי יקרה, משתתפת בכאבך ובקושי התקופה שאתם עוברים, אבל עם אנרגיות חיוביות ואמונה כמו שלך בע"ה את תצאי מזה ותבשרי בקרוב בשורות טובות ומתוקות!!
  תודה ענקית! יש לנו במשפחה סוג מסוים של זה, ולא היה לי מושג שאני צריכה להיבדק. יישר כח והחלמה מהירה בקרוב בע"ה!!

 5. רחלי היקרה מאד!!
  ריגשת אותי מאד!
  גם אני עברתי את המחלה הקשה הזאת,אמנם מסוג אחר , לא משהו שהרופאים עלו על זה ,והלכתי הרבה.
  אבל כך נגזר משמים.
  וב"ה מחלימה ומתחזקת מיום ליום,חוזרת לחיים עם הערכה עמוקה לכל דבר קטן כגדול, מעריכה את החיים! את הזכות לכסות את הילדה עם נשיקת לילה טוב!
  גם לי היו הרבה תופעות לואי,נפילות וקימות ותהפוכות..
  אבל אני מאמינה שהשמחה והאמונה זו המלחמה האמיתית ואיתה ורק איתה אפשר לנצח!
  ראיתי בחוש שבימים שהייתי שמחה בדיקות הדם המערכת החיסונית עלתה, למרות הכימותרפיה.
  אין יאוש בעולם כלל!!!
  לא משנה מה אתה עובר- משנה איך אתה עובר את זה! וזה כבר בידיים שלנו!

 6. רחלי היקרה והאהובה, כל הכבוד לך, אני בטוחה שנשים רבות תוכלנה להינצל בזכות המאמר שלך, גילוי מוקדם – מציל חיים!!! אמא שלך היתה גיבורה, ואני בטוחה שהיא מאד מאד גאה בך עכשיו. זיכרה בליבי לעד, ומאחלת לך בריאות טובה ושלימה.

 7. כל הכבוד רחלי, על החשיפה ועל האמירה הבהירה, האמונה החזקה.

  תהיי בריאה! אל תשכחי לבשר לכולנו בשורות משמחות בקרוב!!

  מה השם שלך לתפילה?

 8. אם יש גנטיקה במשפחה.
  ועשיתי בדיקת נשאות ויצא שלילי ברוך ה'
  מאיזה גיל מומלץ להיבדק בכל מקרה?

  1. אם הגן שלילי , עליך להבדק בבדיקות שגרתיות כמו כל אשה בגילך ( בדיקה ידנית ע״י רופאה , בדיקה עצמית מידי פעם , ממוגרפיה מגיל 50 וכו )
   בברכה ד"ר צפורה וולף רופאה פנימית

 9. רחלי מקסימה תודה על השיתוף המרגש. מאחלת לך מכל הלב החלמה מהירה ומושלמת לתמיד אמן. מכירה כל כך הרבה נשים מקסימות שבזכות גילוי מוקדם יצאו מזה, והיום זה זכרון רחוק. בע"ה אצלך בקרוב ממש!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

מפחיד לכם? זה טבעי ונורמלי... קחו כמה כלים פסיכולוגיים להתמודדות בזמן אמת | ברכי שגב

לפני 13 שעות

|

0

זוהר, מרגש וייחודי: כך תעצבי שולחן ליל סדר מלכותי

לפני 16 שעות

|

0

מכובד על שולחן השבת: סלט ארטישוק עם פטריות

לפני 2 ימים

|

0

ביקורת עם פילטרים | פרשת תזריע

לפני 2 ימים

|

0

חטיף קינואה עם שוקולד וחמאת בוטנים

לפני 3 ימים

|

0

מוקדש לכל המקרצפות: "מי יקח אותך" ספוקן וורד 'עושות כלים' עם צירי אייזנבאך ועידית ליכטנפלד

לפני 3 ימים

|

0

רְאִי | צילום והגיגים: דפנה שן

לפני 3 ימים

|

0

אוסף גאולות | אפרת ברזל

לפני 3 ימים

|

0

לרדת במשקל בלי דיאטה? 22 הרגלים של הצלחה!

לפני 3 ימים

|

0

משימה ביומן: להיות שמח! | סיון רהב-מאיר

לפני 3 ימים

|

0

ארוחת ביניים: מעדן גבינה ושמיר עם קוביות מלפפון מרעננות

לפני 4 ימים

|

0

בואי אמא: מחשבות על ניקיונות | הפודקאסט של אפרת ברזל וביתה מאיה הבלין

לפני 4 ימים

|

0

דּוֹקְטוֹר חֶמְלָה | לאה הורביץ

לפני 4 ימים

|

0

קריספי עם פירורי לחם: השניצל הכי טעים והכי קל להכנה

לפני 4 ימים

|

0

הקירות מדברים: גלריית קירות צבעוניים שעושים מהפכה בחלל הבית

לפני 4 ימים

|

0

אפרת ברזל בראיון מיוחד על ספר ילדים חדש: "סבא שלי עושה חדשות"

לפני 4 ימים

|

0

ברכת האילנות, החטופים והקטופים | סיון רהב-מאיר

לפני 4 ימים

|

0

מִלִּים צְרִיכוֹת לִהְיוֹת | לאה הורביץ

לפני 5 ימים

|

0

היי לכולן, זו אני, האישה הבודדה

לפני 5 ימים

|

3

לסעודת ראש חודש ניסן: עוף ברוטב ארטישוק ואפונה | מתכון כשר לפסח

לפני 5 ימים

|

0