נפלאות בפרשת לך לך: תתקדמי, קומי וצאי למסע שלך!/ מירי שניאורסון

שיתוף ב email
שיתוף ב print

אביה, סטודנטית לחינוך נוער בסיכון, התחילה ללמוד באמצע החיים. "לפני כמה שנים חוויתי משבר לא קטן בתא המשפחתי" היא מספרת, " ומתוך הריסוק קיבלתי החלטה – לקדם את עצמי. הרגשתי שלהרפות זה אמונה והבחירה היא שלי, איך לקבל את הדברים" היא משתפת בהחלטה. "באותה נקודת משבר אמרתי 'זהו, היום אני קופצת למים'. זה לא היה מובן מאליו, לא בגילי ולא עם הילדים, אבל הלימודים נותנים לי כוח, והעשייה למען עצמי בתחום המיוחד הזה הרחיבה את האופקים שלי".

אביה עוסקת בתחום, עובדת בשירות המדינה בחינוך מיוחד עם נוער שוליים, וגילתה תוך כדי ניסיונות ללמוד ולהבין את נפש האדם שהיא מיישמת זאת בעצמה. "כשאני מגיבה באופן לא חיובי אני בודקת מה הביא לכך, מה היה הטריגר, במקום לבקר ולשפוט את עצמי. וזה גם המסר שלי לנשות ישראל האהובות בתקופה הזאת שבה נכנסנו למצב הישרדותי – עלינו לעצור ולבדוק, מה אנו עושות עבור עצמנו, איזו מתנה אנו נותנות. זה יכול להיות למידה אישית, הליכה קבועה, תזונה לנפש, עלינו כאימהות למלא את עצמנו ולצאת מאזור הנוחות שלנו כדי להתקדם קדימה – למען עצמנו ולמען ילדינו". 

הגענו לפרשת "לך לך", בשם הפרשה עצמו נמצא הציווי להתקדם וללכת! אבל רגע, איך זה מסתדר עם כל הדברים הקשים שקורים לאברהם אבינו בפרשה? ודאי, כשרוצים להתקדם זה כרוך בקשיים ואתגרים! לכן אבי האומה עובר את כל הדברים הללו. ודווקא כשמחליטים ללכת על פי ציווי ה׳, דווקא אז הדברים לא מסתדרים כפי שחשבנו, דווקא שם ה׳ מעביר אותנו דרך מסוימת, מעין סדרת חינוך – כי הוא יודע מה נכון ומה טוב עבורנו.

אז מה זה להיות יהודי? קודם כול ללכת, כי צריך להתקדם קדימה. אחר כך – להיפרד מארצך, ממולדתך, מבית אביך – להיפרד מההרגלים, מהרצונות, מנוף הילדות, ולצאת לדרך אשר אראך. אפילו לא מראים לנו לאן, ממש כמו בתקופה שלנו, זמן הקורונה, כשהדרך לא ידועה וברורה ומי יודע לאן כל זה הולך, מה קורה פה, מה ה' רוצה מאיתנו…

"מעשה אבות – סימן לבנים", כל דבר שקורה לאברהם אבינו הוא מסר בלתי פוסק עבורנו. כך גם הציווי שניתן לאברהם בפרשה מעלה אותנו למדרגה גבוהה ומאפשר לנו לחזור לא רק אל ה"אני" הראשון שלנו אלא גם לאני הראשוני, אל האני הנעלה והמקורי שיש מצב ובכלל לא היינו מודעים לקיומו. 

המסע שאנו יוצאים אליו השבוע, ה"לך לך" – הוא אין סופי. בכל עליית מדרגה ניחשף למדרגה חדשה של חיבור בין הנשמה שלנו לבין הקב״ה, ובמיוחד נתמקד בלימוד שיוביל אותנו מיידית לחשוף את הכוחות הנסתרים שבנו כדי לגלות תורתו של משיח. 

מירי שניאורסון-מנטורית ברוח יהודית, נשיאת נפלאו"ת. 

מרצה מנחה ושליחה בתקשורת  לכניסה לאתר לרכישת הספרים "פרשה באהבה" לחצו כאן    mail: mirisch1@gmail.com   טלפון 054-9292901

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.