אמא: היתרונות המסתוריים של החיבוק

שיתוף ב email
שיתוף ב print

לפעמים כל מה שצריך זה פשוט חיבוק.

כמעט כל אמא מכירה את ההרגשה של ילד שבא ומתרפק בחיבוק אוהב וכמעט כל אישה מוצאת את עצמה מתגעגעת לתחושה של חיבוק חזק של אמא שלה, של תחושת המוגנות והביטחון שיכול להעניק חיבוק קטן אחד.

כולנו זוכרות איך זה מרגיש. איך אחרי כמה שניות אנחנו כאילו נמסים לתוך החיבוק, השרירים מתרפים, הדופק מאט ואפשר ממש להרגיש את הדופק של מי שמולנו. התחושה הזו של האהבה והמוגנות מזכירה לנו את הילדות, את התקופה שבה אמא חיבקה אותנו בתור תינוקות. זה לא חייב להיות זיכרון מעשי, זה יכול להיות אפילו זיכרון בתת מודע, אבל הוא מזכיר לנו שאנחנו טובים ואנחנו יכולים וכך חיבוק יכול לעודד, להרים את הביטחון העצמי ולשלוח לגוף שדר של מסוגלות ויכולת כמו אז, שאמא האמינה בנו בתור תינוקות.

וזה לא סתם, זה מדעי. אחרי 20 שניות משתחררים החומרים הנכונים במוח שמשדרים לגוף שלנו הכל בסדר, אפשר להרפות ולנוח. החיבוק מסייע לנו להרגיש נינוחים וכשנוח וטוב לנו מפלס המתח והחרדה בגוף יורד דרמטית, הכעסים, החרדות והפחדים נעלים ואיתם גם צונח גם הסיכון ללקות במחלות כמו מחלות לב. החיבוק גם ישלח לנו הקלה בכאבים קיימים ויסייע בהתמודדות עם לחץ דם גבוה.

המגע של החיבוק מעביר למוח את המסר שיש איזון. החיבוק מאזן את מערכת העצבים של האדם ובכך מסייע לאזן את הגוף ולא רק את הנפש.

אז אמא, סבתא, דודה, בת או אחיינית חיבוק אחד פשוט יכול לשנות כל כך הרבה, לא שווה?

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.