פרשת תולדות: תתחדשי!/ מירי שניאורסון

שיתוף ב email
שיתוף ב print

"תודה על ההזדמנות! אשמח לעבוד בקירוב, לשיר לנשים מכל הסוגים, אני מרגישה שאני יכולה לשדר השראה, אהבה, חיבור לה', רטט של קדושה", כך כותבת לי שרה אחרי פגישת עבודה מרגשת שלנו. "נולדתי באנגליה", היא מספרת במבטא זר למהדרין. קולה דקיק וגבוה כזמרת סופרן וזה מה שמגדיר אותה באמת, בת לצברים בממלכה הבריטית. "החיבור למוזיקה התחיל בבית. שמעתי קולות ומנגינות בבתי אופרה בחברת נשים עשירות ומפוארות. הוריי השקיעו בי ולמדתי צ׳לו, פסנתר ופיתוח קול. לא רחק היום שבו קלטתי בנבכי נשמתי הרגישה כי המוזיקה היא זרם של קדושה – זה היה בבית ספר היהודי של יום רביעי, שבו עברתי הכנה לבת מצווה".

שרה ממשיכה לספר על אותה תקופה של גילוי יהדותה ולידתה מחדש: "המורה שלנו שהייתה שומרת מצוות התארסה והזמינה אותנו לחתונתה. לראשונה בחיי ראיתי חתונה יהודית. כשהקיפה את החתן שלה פרצתי בבכי. הבכי הזה חזר על עצמו בכל לילה בקריאת שמע שעל המיטה". 

היא משתפת בתהליך הכתיבה הרוחני שלה: "המילים באות אליי מרגש חזק, אני מרגישה שאני מקבלת אותן. ומהמילים האלה נולד משפט, שהוא התינוק של השיר. עכשיו כשהאלבום שכתבתי מוכן לקראתו של משיח אני מרגישה שהגאולה קרבה". 

פרשת תולדות מספרת לנו על לידת תאומים, יעקב ועשיו, השונים במהותם. כבר שונים? כן, כשתינוק נולד יש בו הכול! מעלתו של התינוק על המבוגר היא החיבור שלו עם ה' מצד עצם הנשמה, לא מפני שלימדו אותו ולא משום שנתנו לו אוכל, זה פשוט קיים שם!

כך גם מולד הלבנה, הוא רק נקודה של לידה – חידוש, אך הכול נמשך ממנה. בדומה לראש האדם, שהוא מקור החיות לכל האברים הכולל את כל מציאות האדם, שהרי מהמוח מתפשטים כוחות הנפש לכל האברים מההעלם אל הגילוי – כך גם החודש, מקורו במולד הלבנה וממנו נמשכת החיות לכל החודש. ממנו מתחלקים הימים, השעות והדקות. הוא לא תחילת חודש, אלא "ראש חודש".

"עם ישראל דומים ללבנה ומונים ללבנה ועתידים להתחדש כמותה" – הלבנה מאירה ביום ובלילה, בעולם הזה ובעולם הבא. היא ממעטת את עצמה, ואין לה משלה כלום היא רק בבחינת מקבל האור. כך עם ישראל – ממעטים את עצמם, הם רק כלי קיבול לאור האלוקי.

שיר נולד, תינוק נולד, הלבנה מתחדשת בכל חודש, וגם כל אחת מאיתנו חווה בכל בוקר מחדש את רגע הלידה. בכל בוקר יהודי נולד עם חיבור של עצם הנשמה לה' יתברך, ועוד קודם שניעור משנתו מרגיש את ההתחדשות ואומר "מודה אני"!  

אנחנו בשבוע הראשון של חודש כסלו. בכל יום הלבנה גדלה עוד קצת ונוסף אור חדש. מבחינה טכנית הימים מתקצרים ולכאורה כסלו הוא החודש החשוך ביותר, אך במהות – זה החודש המואר ביותר!

בפתחו של חודש הגאולה, חודש האור – שבו אנו מתברכים בחג החינוך, חג החנוכה – נזכור שחושך לא מגרשים במקלות, אלא באור. כאשר האור הטוב מאיר בלב באמצעות לימוד תורה, מצוות ומעשי חסד, מתמעט ונסוג החושך וגם את יכולה להפוך את החושך לאור גדול.

הכותבת: מירי שניאורסון-מנטורית ברוח יהודית, נשיאת נפלאו"ת. 

מרצה מנחה ושליחה בתקשורת  לכניסה לאתר לרכישת הספרים "פרשה באהבה" לחצו כאן    mail: mirisch1@gmail.com   טלפון 054-9292901

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.