ספה? דירה? יהלומים? עופי על עצמך ותבקשי מאבא/ אודל קליגר

שיתוף ב email
שיתוף ב print

קוראות יקרות, אני רוצה לחדד משהו בעניין של הבת מול אבא שלה – את, האישה המיוחדת, המתפקדת, הכל כך משתדלת, הכל כך מתמסרת, הכל כך לא מוותרת על החיים מול אבא שבשמים.

הרבה נשים כתבו לי ושאלו למה אני מתכוונת כשאני אומרת כל הזמן לבקש ושולחת נשים ואומרת להן תבקשי דירה, תבקשי תבקשי תבקשי.

'מה זאת אומרת לבקש? ואם הוא לא רוצה לתת? את משלה נשים', כותבות לי הקוראות.

פה אני רוצה שניה לחדד לכל הנשים השכליות שרוצות לעזור לריבונו של עולם בהחלטות שלו על מה לתת ומה לא לתת.  אני אקח דוגמה שכבר נתתי פעם. כל פעם שאת עומדת מול ריבונו של עולם, באיזה מצב שאת לא נמצאת, אם את מאופרת, אם את לבושה, אם יפה יותר או יפה פחות, אם את עצבנית, אם שמחה, אם את לא רגועה, אם את מפוחדת. תמיד תנסי לבקש.

מי שיש לה ילדים תבין למה אני מתכוונת. כמה פעמים אנחנו רוצות שהילד שלנו ייגש אלינו, יסתכל אלינו בעיניים ויגיד  'אמא אני חייב לשתף אותך מה עברתי היום. ילד אחד אמר לי איזה משפט שכל כך פגע בי. המלמד היה בכיתה ולא יכולתי לעשות שום דבר, רק לבלוע את הרוק, כמעט שהתפרצתי'. אם הילד שלי היה משתף אותי בכזה שיתוף, הייתי הופכת את העולם הרי. או להבדיל כשהילד שלי אומר לי 'אמא, קנית לי סוודר שנה שעברה אבל הוא קצת קצר לי ואני מתבייש. אני חייב סוודר חדש'. מה נראה לך שהייתי עושה באותו רגע? האם הייתי אומרת לו תתמודד? או שהייתי אומרת לו 'תקשיב מתוק, תחזור היום מהלימודים ואנחנו נרוץ לחנות ונקנה לך משהו יפה ושיהיה לך טוב'?

אותו דבר אנחנו מול אבא שבשמים. זה לא סוודר, זה לא נעל, זה לא חניה, זה כל העולם וזה משהו שאנחנו צריכות לשנות בתפיסת החשיבה שלנו.

ריבונו של עולם מלוא כל הארץ כבודו. את יכולה לבקש הכל! דירה, כספים, זהב, מה שבא לך! מי אנחנו שנגיד אם זה מתאים לבקש או לא מתאים לבקש. ומי שתגיד שהקב"ה הוא לא כספומט שמבקשים ממנו? זה בכלל לא המקום שלנו. הוא הביא אותנו פה לעולם למלא משימה, אנחנו צריכות שהקב"ה יהיה שגור לנו בתוך הלב, בתוך הנשמה, בתוך העצמות. כל דבר שאת רוצה תבקשי ממנו בדיוק כמו שהילד הקטן שלי שמגיע אלי, רואה אותי כאילו אני כל יכול. אם הוא רוצה עכשיו משהו הוא מבקש ממני, הוא לא חושב לעצמו 'רגע אולי לא מגיע לי בכלל? למה שאני אבקש מאמא שלי, אולי בכלל היא לא יכולה לתת?' ממש לא, הוא ראש קטן. הוא מגיע ומבקש מכונית ענקית ענקית ענקית זה מה שהוא רוצה. אני אתן לו או לא אתן לו, זה כבר החלטה שלי.

אותו דבר ריבונו של עולם. את אל תחליטי אם הוא ייתן, אם מגיע לך, אם זה הגיוני שהוא ייתן לך או אם התקציב בכלל מאפשר שהוא ייתן לך. מי אנחנו? מה אנחנו? זה המקום שלנו לשחרר. תשחררי! תביני שאת בת של מלך העולם והוא כל יכול והוא שליט עליון.

יותר מזה, הרבה פעמים אישה יכולה להגיד 'אני חייבת דירה' או 'אני חייבת ספה, הספה שלי כבר מרופטת וכל פעם מחדש היא גורמת לי לעצבים. אני מסדרת, מסדרת מסדרת וכשמגיעה לספה עצמה רואה קרעים, אבל אני לא אבקש עכשיו על ספה. את יודעת כמה דברים אנחנו עוד צריכים? הנה על חשמל עוד לא שילמנו. למה שאני אבקש על ספה?'

מה הקשר? את רוצה ספה? לכי הצידה ותגידי 'ריבונו של עולם, אם טוב בעיניך בא לי ספה'. תחברו את זה לשבת כי כל דבר גשמי תמיד טוב לחבר לשבת ותגידי: 'שבת בלילה, עם כוסות תה והעוגה, שיתכרבלו, עוד מעט חורף. אני לא יודעת איך, אני לא יודעת באיזה צורה, אבל אני מאמינה באמונה שלמה שאתה כל יכול ואת אב רחמן, תן לנו ספה'.

זה שיש לך עוד מיליון חובות, עוד מיליון רצונות? זה לא קשור. אל תבקשו לפי החובות או לפי האפשרויות או לפי מה שהגיוני או לנסות שלא לעוף על עצמנו. עופי על עצמך, אני אומרת לך עופי. אבא שלך הוא המלך! וזה בדיוק המקום להתחזק.

השיתופים שלכן מדהימים. כך למשל כתבה לי מישהי  'אודל, את לא מאמינה, הילדה שלי קמה בבוקר, עצבנית ובקריזה. פתאום נזכרתי במה שאמרת ואמרתי ריבונו של עולם, ריבונו של עולם תעזור לי! הילדה עצבנית, מתוסכלת, משגעת אותי. תעזור לי אבא!'. ובאמת הילדה נרגעה'. זה הכי טבעי בעולם, ריבונו של עולם פשוט קיבל ממך צלצול 'ריבונו של עולם תהיה איתי'. זה יכול להיות גם 'אבא שבשמים אני חייבת חניה' או 'אבא שבשמים אני צריכה לעשות קניות חסרים בבית הרבה דברים, אבל יש לי רק 200 שקל, תעשה שכל מה שאני צריכה יכנס ב200 שקל'.

תבקשי! מבטיחה לכן שאבא שבשמים מחכה לשמוע את הקול שלנו. בואו נזרוק את השכל, בואו נזרוק את המחשבות שלנו. אנחנו לא מנהלות של העולם, רק ריבונו של עולם, תפני ישר למלך בהכל: בזוגיות, בפרנסה, בדיאטה ובמה לא.

חדש באתר

השארת תגובה

לתשומת לבכן התגובות מוצגות לאחר אישור המערכת


7 תגובות

 1. חיה הגב

  וואו אודל את ענקית!!!!
  אני רוצה הרבה זמן דירה וכל הזמן חושבת מה לעשות ואיך אבל על מילים פשוטות כמו שאמרת ליפנות לאבא לא חשבתי.מיד כשקראתי תכתבה שלך פניתי אליו…
  מקוה ומאמינה שבקרוב אבשר בשורות טובות😊

 2. אנונימית הגב

  כמה שאת צודקת!!
  הייתי הרבה זמן בשידוכים ובמקום להישבר (וזה קרה לפעמים )ניצלתי את השנים הללו לתפילה אין סופית על הכל עד לפרטים הקטנים ביותר ובגיל 30 התחתנתי עם בחור מיוחד במינו בעל מידות נאצלות ויר"ש יוקדת הוריו קנו לנו דירה מבלי לדרוש גם מהורי כי האיכות והאושר של הבן שלהם חשובה להם יותר מכסף היום יש לנו 6 ילדים מכרנו את הדירה הקודמת וקנינו קוטג ישן נושן עם 7 חדרים וסלון שיפצנו את הבית בצורה חלוממממית ממש חלום ורוד של כל אישה ואת כל הטוב הזה אני זוקפת לתפילותי בשנות הרווקות לא חסכתי בתאורים ובורא עולם נתן לי בדיוק מה שביקשתי…
  אז גם אתן נשים יקרות אל תוותרו לבורא עולם תבקשנה בלי להתקמצן הרי הכל שלו ואם מגיע לכן לקבל מה בעיה בשבילו לתת??!!
  זה כמו שיש כסף ירושה בבנק זה לא יעשה אותי עשירה כשאני אמשוך את הכספ זה יעשיר אותי כך גם הנמשל יש הכל בכספת אצל בורא עולם אבל "פעולת המשיכה" היא התפילה בלעדיה השפע לא ירד אלינו!!
  ואני אסים בציטוט מתפילת העמידה "יהיו לרצון אימרנו והגיון ליבינו לפני אלוקים",אמן !!

 3. ש. הגב

  מקסים.
  יש סיפור על בי נחמן, שאמר לרבי נתן, כשראה שחסר לו כפתור,
  על הכפתור התפללת?
  והאם על כפתור שחסר לא צריך להתפלל?
  את זה לא ה' נותן ?

  וגם שמעתי שיעור של הרב ארוש פעם שאמר "תבקשו דירה ושתבוא כבר עם כל הרהיטים כל מה שאתם צריכים, תגידו לקב"ה "אנחנו הילדים המפונקים שלך, אנחנו רוצים שהדירה תבוא כבר עם הרהיטים, עם המכונת כביסה עם הכל".

 4. מירי הגב

  אודל הנדירה!
  כמה שאת מחזקת!
  ואלוקים ישלח לך כח להמשיך את השליחות המיוחדת שלך
  עם הרבה מרץ ואנרגיות!

 5. פיגי הגב

  אודל המהממת והמחזקת אשרייך ריגשת אותי הלוואי ובאמת נזכה

 6. אסתר ר הגב

  וואוו מהמם וכל כל מחזק!

  לפעמים יוצא לי לדבר אל השם בצורה הכי חברית וכאילו לא ממלכתית…
  מסבירה ומספרת את מה שעובר עליי..
  ככה בעודה.. ויש את זה ואת זה..
  ופעלולת שעישיתי או מתכננת-
  ממש מםרטת ומספרת כמו שתי חברות שיושבות בפארק או על כוס קפה..(כאילו שהוא לא יודע עד הפרט האחרון מה קןרה לי בחיים.. )
  אבל עצם השיתוף הזה בצורה הגשמית והאנושית הזו כל כך משחרר כשמדובר באבא כל יכול, ובחבר האמיתי לדרך,
  לפעמין אנו מתעסקים בגבוה גבוה, כשאנינו נמצאים ברמה נמוכה שהחיבור הין שניהם לא מחזיק מעמד ולא אמיתי..

  אז דווקא להכניס את השם לפרטים הקטנים,
  כן לדקויות..
  לזה שאני לא מצליחה לפתח את המגירה של המטבח הישן כי היא תקועה, ואז אומרת יאלה השם ,שלוש ארבע ו… ואז זה נפתח..
  זה ככ מענג וממלא החיבור הזה להשם,
  ומתוך כך יצמחו השאיפות והמשמעויות והסיבות לרצונות שלנו-שהם יהיו זכות ומשמעותיות יותר לחיי שלנו..
  בהצלחה לכולנו..

x איזור הפורומים והקבוצות
של קול כבודה
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן