אודל קליגר: תפתחי את הלב והעיניים ותעיזי – יש מי שיש לו ים של כסף בשבילך! 

שיתוף ב email
שיתוף ב print

בוא נדבר על פרנסה, שפע, כסף ומה שביניהם

אני שומעת המון המון על מצבים כלכליים לא קלים. אומרים לי 'אודל את אומרת לקנות ולערוך שולחן שבת, אבל על מה את מדברת?!  אנחנו חיים תשעה נפשות בדירת שלושה חדרים, אני גננת ובעלי אברך ואנחנו בקושי סוגרים את החודש! איך נשמח ואין לנו?'

 

ופה הטעות הגדולה!

אנחנו בטוחות שאנחנו מנהלות את התקציב.
עושים חשבון  שאם היא גננת והוא אברך, איך אפשר לקנות דירה? זה לא הגיוני גם אם מאוד מאוד רוצים.  ויותר מזה, גם הקניות של כל שבוע הן בדחקות. אי אפשר לאפשר קניה של דברים כי 'אין לנו ואין לנו ואין לנו'. 

 

את המממנת האמיתית?? את באמת חושבת ככה?

 

את יודעת שיש אחד בעולם שנמצא בכל מקום, למרות שאנחנו רגילות להסתכל אל השמים ולפנות  לריבונו של עולם, הוא כאן איתך בכל מקום שאת, מלוא כל הארץ כבודו, כל יום מחמצן אותך עם חמצן בריאות, בנשימה ובדם הזורם בעורקייך. כל יום נותן לך ראיה – שמתן לב שלפעמים בעיניים רואים נוף מדהים אבל כשפותחים מצלמה זה פשוט לא אותו דבר?! ואתן חושבות לעצמכן שזה מאוד מוזר כי בעיניים זה מדהים, תחשבו איזה כלי מדהים זה העיניים שלנו. והלב! הלב שפועם, כמה צריך להודות על לב שפועם! על העצמות, על הגוף על הדם, על הבית – שלך או בשכירות. 

 

הקב"ה מפנק אותנו כל יום במיליונים של מיליונים רק בתפקוד. יש אנשים שמחוברים לחמצן, באישפוזים, כמה כסף זה, כמה צער זה. 

ואז מגיע הקטע של התקציב ואת חושבת 'אין לי בית', או 'אני רוצה לקנות ספה ואין לי מאיפה כי אני מרוויחה ככה ובעלי מרוויח ככה ולכן אי אפשר', זו הקטנות דמוחין שלנו ופה הטעות הגדולה שלנו. 

 

אם אנחנו נדע שהקב"ה רוצה לתת לנו, ויש המון עושר בעולם. בתהומות, בים,  ים של עושר ואנחנו במוח שלנו סוגרות כי לפי ההגיון 'אי אפשר לקבל את הסכום או את הקניה או הדירה'. 

 

תשימי את ההגיון בצד, ורק תעיזי. 

 

תעיזי ללכת לאיזו פינה, תשבי ותגידי "אבא שבשמים, לא יודעת מה להגיד. אודל אמרה שאפשר לבקש ממך הכל, שאני בת מלך ותתן לי מה שאבקש אם רק אעיז ואאמין"

 

אתן מסתכלות עלי, "מדברת לה מאיזו דירת חלומות", אז תדעי לך שדירת החלומות שלי הגיעה בדיוק כך מדיבור עם ה' מאמונה ומהעזה לרצות ולבקש ממלך העולם. לפני שלוש שנים בערך הגעתי למצב של צער עמוק . גרנו בדירה קטנה, השירותים היה צפוף, המטבח היה דחוק והסלון לא הספיק. אמרתי 'ריבונו של עולם, קייט מידלטון נסיכת אנגליה-  היא נסיכה, זה מה שמגיע לה משורש הנשמה שלה – מלכות, כבוד ועושר, אבל גם אני, יתומה (אבי גר והתייתמתי בגיל 4), נסיכה, אני רוצה דירה יפה וגדולה. אני רוצה חלון במטבח, סלון מרווח, יחידת הורים, מרפסת כזו ופירטתי לפרטי פרטים'. הראתי את הרשימה לאחד האחים שלי שצחק ואמר שזה חלום יפה, הוא הציע לי ללכת לכפרים של הערבים כי אולי שם אני אמצא דירה כזו. 

שאלתי אותו למה הוא חושב שהקב"ה לא יכול לתת לי דירה בדיוק לפי החלומות שלי?! והוא הסתכל עלי רגע וחשב שאני לא ממש בסדר. 

בעודי עומדת שם בקבר שמואל הנביא, מתחננת וזועקת לה' שהוא זן ומפרנס, הרגשתי פיזית שאני בוכה לבנקים, לעסקנים ולארגונים אבל מי הם בכלל?? מי הם?? בני אדם שלוחיו של מקום. הוא הכל יכול.

והוא הוא שמע אותי. הדירה שלי הגיע אלינו בדרך נס שהבנק אישר לנו את הרכישה.

 

השבת הבן שלי הגדול חיזק אותי. הוא ישב ואמר לבעלי 'אמא, כל מה שהיא מבקשת היא מקבלת'. הרגשתי כזו גאווה באותו רגע. כל פעם שאני צריכה משהו, אני עולה לעליית הגג, יושבת ואומרת 'ריבונו של עולם, אני צריכה'. רציתי צמידי זהב טהור, ביקשתי וקיבלתי אמרתי תודה לאייבישטער ששמע אותי.

 

זה לא משנה מה המקצוע שלך, לי אין מקצוע. בקושי עשר שנות לימוד סיימתי ותעודות אין לי. זה לא קשור לתעודה, או למקצוע, זה קשור לזה שצריך להאמין שהכל זה פונקציה בעולם הזה. רק אני זו שעברה עניות מאוד חזקה והיום אני במצב מאוזן מול הקב"ה יכולה להגיד את זה. 

 

בסוגריים אני אספר לכן, שבתחילת שנות הנישואין שלנו, בעלי היה הולך בסופר ושולף דברים מהמדפים. אבל אני הייתי רצה אחריו ומוציאה דברים מהעגלה כי חשבתי שאם אני לא אשלוט במצב הכלכלי, נקרוס ונמות. היום אני שואלת איפה כל הכספים שחסכתי… 

 

הכל הבל הבלים. 

 

תעיזי לבקש מה', אין לך מושג איך הוא מחכה לשמוע ממך. 

 

גם את זה למדתי מאחד הילדים הקטנים שלי, שפעם אחת במלון בשבת הוא בכה את נשמתו כי הוא רצה בקבוק ואני יצאתי מדעתי ממחשבות לאיפה לרוץ כדי להביא בקבוק כדי שירגע ויהיה לו טוב ובסוף מצאתי לו. גם אנחנו – תצעקי, תתחנני, תבקשי ה' יכול הכל. 

 

הכל שלו!

 

הייפלא מה' דבר? אם תחשבי על זה, יש לה' לתת לך הכל בכל מכל. 

 

אוהבת

אודל

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

10 תגובות

 1. ןאןןן אודל קראתי את הכל בשקיקה.
  אוי כמה שזה נכון.
  ישלך אמונה תמימה שהלוואי ולכולנו תהיה כזו.
  פשוט מהממת שאת!

 2. כל מילה קולעת למטרה בול!
  אני כל פעם נהנית מחדש לקרוא את הכתבות שלך אודל!
  והכתבה הזו היא לא רק לפרנסה זה לכל דבר בחיים שאנחנו צריכות….
  רק לבקש!
  יש לו הכלללל

 3. לשרית היקרה –
  לא הבנתי את התגובה שלך…
  מאיפה הבנת ממה שאדל כתבה שהיא לא התביישה לקבל נדבות וכו'….?
  זה ממש לא מה שהיא כתבה
  באופן אישי – בחסדי ה' עלי ובניסי ניסים זכיתי לבית מרווח ביותר וחדש ממש, וגם אני התפללתי על זה בלי סוף
  ממש פרטתי לפרטי פרטים וה' שמע את תפילתנו ונתן לנו מאוצר מתנת חינם.
  אז אני ממש מצטרפת לדברי אדל.
  ומשהו קטן שחיזק אותי ברגעים קשים:
  הייתי אומרת לעצמי – ה' קרע את ים סוף, אז מה זה בשבילו לתת לי דירה ענקית, חדשה, עם חצר ומטבח מרווח ויחידת הורים ושיהיה יפה ומעוצב לטעמי?
  ברור שה' יכול הכל!!!!!
  חזקו ואימצו נשות החיל!…..

 4. ולפעמים יש דברים שאנחנו ממש רוצים, ומבקשים באמונה אמיתית מה' ולא מקבלים. זה קשה… אבל כל הזמן נכנסת שם אמונה שה' שולח לי בדיוק מה ששיך ומגיע לי ומה שלא שייך לי ולתפקידי בעולם לא מתקבל כי ככה נכון לי.
  לפעמים זה נורא מתסכל, אבל זאת אמונה אמיתית…

 5. תודה על החיזוק אודל,
  גם אני צריכה (כמו כולם) דירה ו…. ו….. ו…..
  הבאת נקודה שאף פעם לא חשבתי על זה, לפעמים אנחנו מתפללים אנא ה' תעשה לי שהבנק יאשר לי, או שיהיה ככה או ככה,
  אבל צריך לבקש אנא ה' תעשה מה שטוב לי ולנשמתי.
  תודה שוב, חודש טוב ומבורך!

 6. ואווו אודל את מדהימה!!! הבאת פה חומר למחשבה ולעבודה !!! תודה לך!!צריך להיות בדרגה ממש גבוהה של אמונה! מאיפה ירשת את זה????

 7. זה מרגש ומלא אמונה. אבל אני מנסיוני שנברתי אחרי כאלו שדירה נפלה להם מהשמיים גיליתי שהם לא מתבישים לבקש נדבות ולדרוש זכויות מאחרים. לא זה מה שמתאים לי.

  1. יקרה זה לא נכון. אני גם מזדהה עם מה שאודל כתבה כאן. אני גרה 3 שנים בבית משלי, ולפני זה עברתי בערך 7 דירות במשך 12 שנים.. בשלב מסוים אני זוכרת שאמרתי לה מכאן אני עוברת רק לבית שלי, שאוכל לגדל בנחת ורוגע את הילדים שלך, כן עם נילדים שלך וגם אני. ולא. לא קיבלתי עזרה מהורים. אפילו לא שקל אחד. בעלי הלך וחתם על דירה, ומשם קראו כל הזמן ניסים. וכל רגע זה נס. צריך לפתוח את הלב לקבל את השפע שלנו זה לא המצאה, זה אמיתי. מאחלת לכולם להרגיש את זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.