מה מגיע לך? העובד העונתי וזכויותיו – חלק שני/ עו"ד אסתי וייכסלר

שיתוף ב email
שיתוף ב print

התשובות לשאלות החשובות למי שמוגדר 'עובד עונתי'

האם עובד העונתי זכאי לחופשה שנתית ?

זכות משמעותית של חוקי מגן בדיני עבודה היא הזכות לחופשה שנתית. כלומר, זכות לצאת  לחופשה במכסת ימים קצובה וכל זאת על חשבון  המעסיק.

סעיף 2 לחוק חופשה שנתית קובע כי “כל עובד זכאי לחופשה שתינתן לפי הוראות חוק זה”. לפי הכתוב  “כל עובד זכאי” לומדים שכל עובד זכאי לזכות לימי חופשה לרבות עובד עונתי.

מהי מכסת ימי החופשה של העובד העונתי?

ההגיון אומר שהעובד זכאי לחופשה שנתית באופן יחסי למספר ימי עבודתו,  אבל כדאי לדעת כי בסעיף 3 (ג) לחוק חופשה שנתית נקבע כי “עובד אשר הקשר המשפטי בינו לבין המעסיק קיים רק בחלק משנת העבודה, והעובד עבד בתוך אותו חלק בשנה לפחות 240 ימים – יהיה מספר ימי החופשה שלו כאמור בסעיף 3(א) לחוק”.

זאת אומרת שעובד עונתי שמועסק במשך   240 ימים בשנה יהיה  זכאי למלא מכסת ימי החופשה השנתית!

מה יקרה במקרה של עבודה פחות מ 240 ימים בשנה? במקרה כזה העובד  יהיה זכאי לקבל רק את החלק היחסי מתוך מספר מלוא ימי החופשה.

האם עובד עונתי זכאי לדמי הבראה?

גם סוגית דמי ההבראה צריכה בירור מיוחד כשמדובר בעובד עונתי. המקור לזכות לדמי הבראה הוא בצו הרחבה . צו ההרחבה בעניין דמי ההבראה קובע כי יש צורך במינימום ותק אצל המעסיק כדי לזכות לדמי הבראה. המינימום הוא שנת עבודה ואין החרגה לענין מי שעובד פחות משנה. ממילא עובד עונתי לא זכאי להבראה וכך גם נקבע בפסיקה.

 

האם עובד עונתי זכאי לדמי נסיעות?

המקור לזכות לדמי נסיעות הוא בצו הרחבה. צו ההרחבה חל כמעט על כלל העובדים במשק. מי שהוחרג מהצו הם מועסקים במפעלים מוגנים. מכאן נובע שגם עובד עונתי יהיה זכאי לדמי נסיעה בסכומים ובתנאים הקבועים בחוק.

 

האם יש מושג של עובד עונתי קבוע?

יש עובדים עונתיים שנחשבים ל“עובד עונתי קבוע”.  אלו עובדים שמועסקים אצל אותו מעסיק באופן קבוע בעונה הנדרשת מידי שנה בשנה. לדוגמא עובד קטיף שמועסק בעונת הקטיף שנה אחר שנה. העובד נחשב כקבוע מאחר שמדובר בעבודה שיש בה הסתמכות של המועסק כלפי מקום העבודה בדומה לעובד בחוזה לתקופה קצובה שהחוזה עימו מחודש בתום התקופה הקצובה.

מטבע הדברים יש התחשבות בקביעות כדי לגזור את זכויות העובד. כך למשל עובד עונתי שצבר 3 תקופות עונתיות והמעסיק סרב לקלוט אותו כעובד קבוע יהיה זכאי לדמי פיצויי פיטורין אם יבחר להתפטר מסיבה זו.

רוצים להיות מוגנים? השאירו פרטים  ועו”ד אסתי וייסלר תיצור עמכם קשר בהקדם.

הערה: הכתוב אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי ו/או התייעצות עם   מורה הוראה.

 


אסתי וייסלר-בהגן  עורכת דין. עובדת סוציאלית. מגשרת 
 מזניקה כלכלית אנשים ועסקים באמצעות כלים משפטיים
מוסמכת לגירושין בשיתוף פעולה ולייפוי כוח מתמשך
 
מיכה 4, בני ברק 5136602
פקס:  03-7621188 | נייד: 050-6750691 | דוא"ל: estw10@gmail.com

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.