טור מרגש מאשת האברך: מֻבְטָחוֹת הָיוּ צַדְקָנִיּוֹת שֶׁבַּדּוֹר שֶׁהַקָּבָּ"ה עוֹשֶׂה לָהֶם נִסִּים

שיתוף ב email
שיתוף ב print

אשת האברך היקרה ששיתפה אותנו לאחר גזירת המעונות בטור "ממְּעון שָׁמֶיךָ: נסערת מגזירת המעונות, ובזכות זה התקבלתי למעון הכי טוב!"  לחצי כאן לקריאה. שלחה לנו טור נוסף ומרגש!

ידעתי שאתה כאן אבא, שומע אותנו תמיד.
אני מרגישה איך בימים הקשים שעברנו, החשש מסכומים גבוהים ל3 תינוקות מתוקים וטהורים שצריכים להיות במעון…
התחזקנו בתפילה ובהרבה אמונה.
והנה הרבה שלוחים למקום, והגזירה נדחתה.
למה נדחתה ולא בוטלה? אולי כי חביבה עליך התפילה…
הרי הקב"ה מתאווה לתפילתם של צדיקים,
תמיד זה היה נשמע לי כל כך רחוק מאיתנו… על האבות והאמהות הקדושים ופתאום הרגשתי שבדור הזה הצדיקות האלו הן הנשים שאכפת להן מתורה של האחים או הגיסים, של הבעל או הילדים. נשים צדקניות.

בפרשת השבוע שהייתה (בשלח), מוזכרת מרים הנביאה  "וַתִּקַּח מִרְיָם הַנְּבִיאָה אֲחוֹת אַהֲרֹן אֶת־הַתֹּף בְּיָדָהּ וַתֵּצֶאןָ כָל־הַנָּשִׁים אַחֲרֶיהָ בְּתֻפִּים וּבִמְחֹלֹת׃ וַתַּעַן לָהֶם מִרְיָם שִׁירוּ לַיהוָה כִּי־גָאֹה גָּאָה…" ורש"י הקדוש אומר: "מֻבְטָחוֹת הָיוּ צַדְקָנִיּוֹת שֶׁבַּדּוֹר שֶׁהַקָּבָּ"ה עוֹשֶׂה לָהֶם נִסִּים וְהוֹצִיאוּ תֻפִּים מִמִּצְרַיִם (מכילתא)". אותן נשים שיצאו ממצרים לקחו עימן תופים כדי לשיר ולרקוד בזמן הגאולה.
אי אפשר להתעלם מהתזמון המרגש והמדוייק, שמזכיר לנו הנשים היהודיות שתמיד רואות את האור בקצה המנהרה, ומחזיקות את לפיד האמונה שהנה יבוא האור והגאולה.
אז את הטור תודה הזה לא הכנתי אז כשנגזרה גזירת המעונות, שהדירה שינה מרבות מאיתנו, אבל התחזקתי באמונה וזכיתי באמצעות אתר קול כבודה לחזק עוד רבות. אשרינו!!

תמיד כשלמדנו את שיעורי תורה ונביא זה היה משהו ששייך לימים שצריך ניסים, ליציאת מצריים וכדו', והשבת כשקראתי בפרשת השבוע נפל לי האסימון, הרי למה למדנו את כל הדברים הנפלאים האלו אם לא כדי ליישמם? והנה. הרגשתי בחוש הפעם איך שלאמונה יש כוח, ושה' איתנו, ולנו הנשים יש את התקווה שמחזיקה את האמונה גם כשנראה שהכל סוגר עלינו.

אני רוצה לחזור ולומר שהתפילות הן אלו שהובילו לדחייה הזו. יש השתדלות בתי משפט וכו' אבל ה' אוהב את תפילת הצדיקים, ובדור כזה אני ואת הצדיקות…פתאום אני מבינה שעוד דמעה ועוד דאגה ותפילה חרישית שלי ושלך הן הדבר החשוב בעיני ה' והוא עושה ניסים ונפלאות שדווקא ממקומות בהם הערכים שלי ושלך נרמסים כלאחר יד (הלא הוא בג"ץ) בדיוק הוא זה שיהפוך את הגזירה…

מה זה אם לא נס??

אני רוצה לומר תודה! תודה על האמונה, תודה על הטוהר, תודה על הטבע ותודה על הניסים.

ותודה על הילדים המתוקים שהפקדת בידינו שנזכה לגדלם לתורה לחופה ולמעשים טובים, מתוך אמונה תמימה וטהורה.

הטור הזה נכתב מלב אל לב, להזכיר לכולנו שתפילות נשמעות, ותפילות של אמהות צדקניות ודמעות נאספות ויש שכר לפעולתינו. נמשיך להתפלל והיא גם תבוטל בע"ה.

בשורות טובות!

נא לא לפרסם את שמי המלא באתר תודה לכם על הבמה!. 
הכותבת אחת מגולשות אתר קול כבודה החפצה בעילום שמה.

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.