כל התוכן המעניין לאישה החרדית
יום חמישי
|
י״ט בתמוז ה׳תשפ״ד
|
25/07/2024

כך תשמרו על המקרר שלכם נקי ומסודר תמיד! | אורית .ש.

שמירת הסדר והניקיון במקרר היא משימה רב-זירתית שכל משפחה מתמודדת איתה באופן יומיומי. רוצה לשמור על המקרר נקי ומסודר לאורך זמן? קחי כמה טיפים מוצלחים שיהפכו את המקרר למקום שאפשר לפתוח גם ליד אורחים חשובים...
| קרדיט: .shutterstock

מקרר הוא אחד האובייקטים החשובים ביותר במטבח, אך שמירה על הסדר והניקיון בו יכולה להיות מאתגרת מאד.

נתקלתם פעם במצב שבו המקרר פנימה – נראה לא מסביר פנים ומבולגן, עם מזון שפג תוקפו ומדפים מלוכלכים? אם כן, אתם לא לבד. רבים מתקשים לשמור על הסדר במקרר לאורך זמן. אך אל דאגה, יש דרכים פשוטות ויעילות לעזור לכם כדי שתחזוק המקרר יהפך לקל יותר ונעים יותר ובר השגה באופן יומיומי.

ארגן את המקרר בצורה מושכלת: אחד הצעדים החשובים ביותר לשמירה על הסדר במקרר הוא ארגון המדפים והמזון בצורה מושכלת. התחילו בסידור המדפים לפי קטגוריות – הקצו מדף לירקות ופירות, מדף לחלב ומוצרי חלב, מדף לבשר ודגים, ומדף לאחסון מזון מוכן. כך תוכלו למצוא בקלות את מה שאתם מחפשים ולשמור על הסדר.

חלקו את הקטגוריות לכלי אחסון מתאימים: אם אין לכם מקום מסודר לתבלינים או לשקיות פתוחות של קיטניות, קופסאות סלטים ועוד, אתם יכולים לרכוש קופסאות איחסון מיוחדות למקרר (הן שקופות ומפלסטיק עמיד) ובהן תניחו את הדברים שאתם רוצים לרכז. העדיפות לכלי שקוף היא מכיון שכך תוכלו להבחין בתכולת הכלי בלי להוציא אותו מהמקרר.

סמנו תאריכי פג תוקף: כדי למנוע הצטברות של מזון שפג תוקפו, חשוב לסמן בבירור את תאריכי הפג תוקף על כל מוצר. כך תוכלו בקלות לזהות מה צריך להיות מוצא ראשון. אתם יכולים להשתמש בתוויות או להדביק פתקים על המוצרים.

שמרו על יום קבוע המוקדש לניקיון המקרר: ניקיון המקרר חיוני לתחושה הטובה שלכם ולא פחות לנושא הבריאות. הקדישו זמן מדי שבוע לניקוי המדפים, הדפנות והתחתית של המקרר. השתמשו בחומרי ניקוי מתאימים ודאגו להסיר כל שאריות מזון או נוזלים שנשפכו. זה יעזור לכם לשמור על המקרר נקי ומסודר.

אחסנו מזון בצורה נכונה: אופן האחסון של המזון במקרר משפיע רבות על הסדר והניקיון. הקפידו לאחסן מזון במכלים אטומים או בשקיות אוויר-אטומות. כך תמנעו הצטברות של ריחות ולכלוך. בנוסף, סדרו את המזון לפי סדר עדיפויות של השימוש בהם, (מוצרי חלב במגירה היעודית, אוכל מבושל וסלטים לפי תקופת השימוש בהם) כך שתוכלו למצוא בקלות את מה שאתם צריכים בלי לבלגן את המקרר.

שתפו את כל בני המשפחה: שמירה על הסדר והניקיון במקרר היא משימה משפחתית. שתפו את כל בני המשפחה בתהליך, והסבירו להם את החשיבות של שמירה על הסדר. עודדו אותם להשתתף בניקוי ובסידור המקרר, כך שכולם יהיו מעורבים ויקחו אחריות על הסדר והניקיון.

שמירה על הסדר והניקיון במקרר היא משימה חשובה שדורשת מעט מאמץ, אך מניבה תוצאות משמעותיות. באמצעות ארגון מושכל של המדפים, ניקיון שוטף ובדיקה קבועה, תוכלו ליהנות ממקרר נקי, מסודר ומזמין לאורך זמן.

שתפו את כל בני המשפחה בתהליך, והפכו את שמירת הסדר והניקיון למשימה משפחתית שכולם יהנו ממנה. בהצלחה!

להצטרפות לקבוצת הווטסאפ של "קול כבודה"

WhatsApp Icon

להצטרפות לניוזלטר של "קול כבודה"

Gmail Icon

עוד כתבות שעשויות לעניין אותך

שיחה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים