טעות הקלדה, פרחי בר והרגעים הקטנים של החיים / נעמה

שיתוף ב email
שיתוף ב print

השבוע באחד הימים ישבתי בעבודה לחוצה מול המחשב. הצוות שבו אני עובדת "העלה גרסה" מה שאומר שכל מה שעבדתי לפתח בשבועות האחרונים אמור להיות מוכן ונקי מתקלות, ולעבור לסביבת העבודה של צוות הבדיקות.

ואני ממשיכה לקבל על המסך שגיאה שמשהו לא תקין בקוד שלי. מנסה להבין מה לא תקין, הכל נראה כתוב ממש בסדר, לוגית נשמע נכון בהחלט, אבל השגיאה ממשיכה "לעוף" על המסך והסבלנות לאט לאט אוזלת לי יחד עם השעון הדוהר.

ואז בצעד אחרון לפני ייאוש, התיישבתי שוב מול קטע הקוד שלי, והחלטתי לקרוא אותו שוב. אבל הפעם אות אות, בלי לדלג מהר כי אני כבר מכירה בעל פה. הפעם בסבלנות בלי לפספס אף פסיק. והנה מה מתברר? הקלדתי בטעות נקודותיים, במקום מרכאות…..זה יצר מהומה שלימה שהפילה את הקוד כולו.

הפתרון התחבא בפרטים הקטנים. הכי קטנטנים…. אבל משנים את כל התמונה.

ותוך כדי שתיקנתי את השגיאה הפצפונת אבל משמעותית הזו, שקעתי לי במחשבות פילוסופיות, שאני חולקת כאן J

אפשר לקחת את הסיטואציה הזו ולתרגם אותה לנמשלים רבים מספור. בטח בתקופה הזו שנגיף מיקרוסקופי ובלתי נראה משדד מערכות עולם ומביא אתו הרס במעגלים בלתי נתפסים בהיקפם.

אך אני בוחרת דווקא להתמקד בפן ההפוך. כמה חשיבות ומעלה יש בפרטים הקטנים. כמה אושר ושמחה אפשר למצוא דווקא בהם. בתקופה האחרונה לא היה שום דבר בומבסטי, לא ניסינו להרשים אף אחד כי לא היה את מי, ובמה, ומתי. הבית לא ראה אורחים כבר המון זמן, לא נערכו חתונות המוניות ואירועים גרנדיוזיים, ודווקא בשקט הזה, בהתכנסות הביתית – משפחתית הזו, פתאום מצאתי זמן לשים לב לדברים הקטנים. ליהנות מהרגעים הפשוטים במהלך היום. שתי ילדות יושבות בחלון הגדול בסלון ואוכלות איגלו. ואני מוצאת את עצמי מצטרפת אליהן ומסתכלת מהחלון איתן ביחד. רואה כמה יפים השמיים, ואת פרחי הבר שגדלו בצד השביל. מלטפת לחי קטנה מתוקה ודביקה, וכל כך מופלאה. מנסה להקשיב למנגינה מאחורי המילים, ולהתחבר לרגע הקטן הזה במלוא יופיו ועוצמתו.

אפשר להיאנח בערב איך טס לו היום כולו. ואפשר לתפוס את היום הזה בשתי ידיים, על רגעיו הקטנטנים, ומלאי היופי, ולחיות את הרגעים האלה עד תומם.

 

 

חדש באתר

השארת תגובה

לתשומת לבכן התגובות מוצגות לאחר אישור המערכת


תגובה אחת

  1. לאה הגב

    מקסים!

    נהנתי.
    וצודקת.
    חוצמזה בדיוק עכשיו מחקתי רווח מיותר…:-)

x איזור הפורומים והקבוצות
של קול כבודה
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן