ומה עשיתי כדי לצאת מהבור השחור? / טל שמידט

שיתוף ב email
שיתוף ב print

"אני דפוקה- מי ירצה להתחתן איתי בכלל.."

"אין לי סיכוי להצליח בכלום"

"השם שם את כל הצרות בתיק של החיים שלי-

 למה הוא לא מחלק את זה שווה בשווה בין כולם?"

אלו היו המחשבות שלי כשהייתי צעירה, הרגשתי באמת בתוך בור שחור ועמוק, הקשיים היו כאלו מטלטלים שהרגשתי שעוד שניה האדמה קורסת לי מתחת לרגליים. קשיים בבית, קשיים עם חברות, קשיים מול עצמי וגם מול הבורא- ממש הרגשה לא פשוטה הלכה ונרקמה לה בתוככי הלב שלי עמוק. 

אלו היו החיים שלי לפני כמעט שני עשורים. ומאז, עברו הרבה מים בנהר- אבל הרבה יותר משמעותי הוא שכל המנגינה הפנימית שלי השתנתה לגמרי. יצאתי מחוויית הקורבן שחייתי בה, אפילו שהקשיים היו והינם, הניגון הפנימי השתנה באלף מעלות. היום אני מלווה נשים שמרגישות ככה במסע הפנימי שלהן. 

התחתנתי בגיל 18, בשידוך שהגיע מגיסתי כיום- שהייתה החברה הכי טובה שלי, ובמסע המשותף שלנו להביא ילדים לעולם- כל היריון אני מרותקת למיטה במשך תשעה חודשים עם מחלת היריון שנקראת 'היפראמזיס'- הקאות יתר בהיריון, ומהריון להריון זה נהיה קשה וחמור יותר.  

בשבילי הריון זה מאה אחוז נכות- עירוי צמוד 24/7, אמבולנסים, נט"ן, תרופות ואשפוזים. כל היריון הוא מסע זוגי ומשפחתי- אצלנו הילדים יודעים על ההיריון בשבוע 6, כי אני כבר לא מתפקדת ברמות קיצון והם מספרים בגן –" אמא הולכת למות, היא לא קמה מהמיטה כבר הרבה זמן", מבחינתם זה היה סוף, הייתי נראית זוועה, עד שבוע 16 לא דיברתי. טיפת כוח אין בי כשאני בהריון- וזה מאתגר נפשית מאד.

לעזוב את העבודה, לעזוב את כל מה שאני אוהבת ומשפיעה בעולם- דווקא התהליך הזה של היריון כל כך קשה גרם לי להתחבר יותר לעמוק למה שאני עושה ולשליחות שלי בעולם. המקום הכואב והקשה שהיה נוכח בחיי לא פעם ולא פעמיים, גם בהריונות וגם במשברים נוספים שמהם צמחתי וגדלתי במסע הזה, גרם לי ללדת את עצמי מחדש- את הכוחות והתובנות שהערך העצמי שלי לא תלוי במה אני עושה וכמה השפעתי היום, אלא שה' אוהב אותי בלי תנאים, אהבה אמיתית ועמוקה שמחוברים אליה גם דרך מכשולים והקאות. רגע שזכור לי ממש חזק זה שבהריון האחרון- קניתי לראש השנה בושם יוקרתי לשירותים -כי זו הייתה העבודת השם שלי- להמליך את השם בתוך ההקאות.. 

והיום, אני מלווה נשים במסע שלהן לעצמן, פנימה אל תוך הכוחות והעוצמות שלהן. לחזק את הערך העצמי, את האהבה העצמית ואת הרצון שלהן לצמוח מתוך המשברים, "להיות אני באמת"- זה משפט שאני שומעת כל כך הרבה פעמים בקליניקה- ממש תחושה פנימית עמוקה שנמצאת בכל כך הרבה נשים שמרגישות שהן סוחבות על הגב את העבר שלהן- והן לא מצליחות להיות מי שהן רוצות. מרגישות שהאימון שלהן בעצמן לא מאפשר להן להיות, להרגיש, לבחור להיות מי הן רוצות להיות.

זה חוויה מדהימה לראות את השינויים שנשים עושות בחיים שלהן- וזה על כל סקאלת הגילאים מגיל 16 וממשיך עד גיל 70 פלוס- נשים עושות שינוי! זוכרת ממש אישה שקנתה את התוכנית ליווי שלי מתנת יומולדת 70 לעצמה ועברה תהליך פנימי ועמוק עם הילדה הקטנה שהיא הייתה, הגיעה לריפוי מרגש כל כך בכל המערכות יחסים שלה, כי כשאנחנו נוגעות בשורש של הדברים, בעומק שלהם, גברים זזים מבפנים, החיים יכולים להשתנות לטובה. למדתי כמה סוגי טיפולי וכל הזמן הרגשתי שמאד מאד חשוב לי לא להציף כאבים ורק לחשוף אותם כמו פצע וזהו- "טיפלנו"- לא, זה לא ריפוי. ריפוי זה של כל הרבדים- גם של העבר, גם בהווה וגם בעתיד- זה עמוק הרבה יותר מאשר רק לפתוח פצע- זה תוכנית שלימה של שינוי שאני עושה בתוכי וגם במציאות, ואז למדתי גם אימון יהודי- להכיל את השינוי בתוך המציאות, בתוכי, בעומק. והיום אני מודה להשם שדייק אותי למתכון שעובד לכל כך הרבה נשים- השילוב של האימון עם הטיפול יחד מביא לתוצאות מרגשות ומשנות חיים. 

גם לך נמאס לחיות על אוטומט? להרגיש שהחיים עוברים לידך ? רוצה לממש את השליחות שלך? 

 

לחצי כאן לאימון לייב חינם

זה נגע בך? רוצה שנדבר?

צרי קשר איתי

טל שמידט- 0527560474 imtshm@gmail.com

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

תגובה אחת

  1. יואו
    גם אני בהריונות סובלת מהפראמזיס קשה, עירויים,אישפוזים בדיוק כמו שהכותבת מתארת…
    לא פשוט בכלל עד כדי כך שהמחשבה על הריון נוסף קשה לי מאד ועברתי רק 2 הריונות עד כה ב"ה .
    כמעט 9 חדשים בבית ,מנותקת מכל העולם (בעלי והבית בקושי שומעים ומדברים איתי)., נעזרת באמא שלי שעושה הכל…
    מבינה מאד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.