מה שלמדתי על החיים דווקא בשבעה/ נחמי וינשטוק

שיתוף ב email
שיתוף ב print

הדודה נחמה ברייער הצדקת עליה השלום. מי היה מאמין שתלך יום אחד…

את דודה נחמה ע"ה הכרתי כילדה כשהייתי נוסעת עם אחיה – אבא יבדלח"א כל יום שישי  לבקר את בובע (סבתא)  שבשנותיה האחרונות התגוררה בביתה של דודה נחמה בבתי אונגרין בשכונת מאה שערים בירושלים.

סבתא היתה אשה הכי צדיקה שאני יכולה לדמיין שיכולה להיות בעולם…

קראנו לה "האמא החמישית" ובאמת כשאני מתבוננת בתמונתה באמת מסתדר לי שכך היו ניראות אימותינו.  

סבתא ע"ה היתה מחוברת לבורא עולם ולסידור בכל הרמ"ח והשס"ה וכל היום היתה מתפללת ברגש רב. 

סבתא, אשה מהעולם של פעם דיברה רק בשפת האידיש וכששאלו אותה מדוע בחלקים מסוימים מהתפילה היא בוכה כל כך(שהרי היא לא ממש הבינה את מילות התפילה) היא ענתה תשובה כל כך אופיינית "אני צריכה להבין?! כשאני מרגישה צורך בלב לבכות – אני בוכה. והוא – אבא שבשמים, מבין הכי טוב שאפשר…" 

זו היתה בובע, אשה שכל כולה אמונה ודבקות בה' יתברך נפטרה בשיבה טובה (97) והוותה סמל ודוגמא ליהודיה עובדת ה' באמת!

לפני כשבועיים  נפטרה ביתה דודתי נחמה ע"ה (שתינו קרויות על אותה סבתא) שהשאירה אחריה משפחה ענפה במיוחד כן ירבו, עד שהיו צריכים לשבת שבעה ב-2 דירות דירה לגברים ודירה לנשים.  

מצאתי את עצמי בשבוע של נחמה תחילה הלכתי לנחם את אבא שליט"א במוצ"ש אחר כך גם את בנותיה של הדודה הצדיקה והייתי גם בניחום אבלים אצל הגננת של בני שאביה נפטר.

כעת  אחרי סבב הניחומים, אני מוצאת את עצמי מהורהרת חושבת על עצם החיים  על הזכות הזו שנקראת חיי תורה ומצוות זכות כל כך לא מובנת מאליה…

בתור אחת שמלווה אירועי בת מצוות עולה בדעתי המחשבה (הלא מובנת מאליה) אשרינו שאנו זוכות להיות יהודיות ולהכניס את בנותינו לעולם של מצוות!

ועכשיו לקראת חנוכה- חג ההודאה אני באמת מרגישה צורך לחדד בתוכי את פעימות ההודיה על כל פרט וחוויה קטנה כגדולה אותה אני חווה כי לקום בבוקר ולשלוח ילדים ולחזור לבית מבולגן ואטרף  של בית עבודה וכביסות וכלים ו….

זה לא משהו מובן מאליו

אחרי שאת מסתובבת בין אבלים את מבינה שיש משמעות ענקית לכל הדבר האדיר הזה  שנקרא- חיי תורה ומצוות!!

אז אם את מכירה אמא /מכרה שמתכננת בת מצוה באזור חנוכה והיא אחת שחשוב לה ערכים ותוכן אשמח לעדכן אותך בחידושים שיש לי בתכנית

פעימות של תודה המשודרגת 

ב"ה לאחר כשנה של הפעלת התכנית, וביקוש מוגבר לתכנית להפעלה עצמית ייצרתי תכנית מגובשת ומותאמת למגזרים שונים ולקהלים קטנים/גדולים

*חדש חדש מהתנור- פעימות של תודה לייט- למשפחות שכבר מאורגנות עם קליפ והרקדה ורק רוצות להוסיף מעט תוכן תהיה אופציה לקבל דיסק וירטואלי  שמכיל תמצית מהתכנית  במחיר חגיגי במיוחד- רק 350 ש"ח בלבד!

להורדת הגאנט – והצטרפות לעדכונים לאימהות לבנות מצוהלחצי פה>

לפרטים לגבי התכנית פעימות של תודה לחנוכה – לחצי פה> 

להורדת קליפ מעצים- והצטרפות לרשימת תפוצה לאימהות מתאווררות- לחצי פה>

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.