מה למדנו מהקורונה? מחירון ההכפלה בזכויות/ חנה קוריץ

שיתוף ב email
שיתוף ב print

הדבר הנורא בקוביד 19 הנגיף ממשפחת הקורונה שהוא כל הזמן משכפל את עצמו. וככה ההדבקה של הנגיף הזה היא חסרת תקדים. 

בתפיסה הקבלית מזהים תמיד כיצד דברים מנוגדים ניצבים האחד כנגד השני. צד הקדושה כנגד הסיטרא אחרא. כמו שנאמר בקהלת: זה לעומת זה עשה האלוקים. וממה שמתגלה ניתן להבין מה הנוסחה להכריע את המערכה. 

כשהתחילה הקורונה, חשבנו לעצמנו, משהו מסין הרחוקה? מתי הייתי בסין לאחרונה? זה לא יחצה את קו המשווה. אחרי שבעה חדשים של טלטלת עולם, כולנו יודעים שהעולם כפר גלובלי  אחד.  כח של וירוס, חי דק כל כך, להרוס סדר יום עולמי, מלמד על כח הטוב. תמיד ידענו שמידה טובה  מרובה. אבל מול עולם של  חומרנות וכוחנות איך נוכל לנצח? והנה, מתגלה שכאשר אנחנו עושים את הטוב הנצחי, בדרך פלאית ד' יתברך מכפיל  בחזקות אלף  את הכוחות הטובים להכריע את העולם לכף זכות. 

כמו שמובא במדרש תמורה, שנכתב על ידי רבי ישמעאל ורבי עקיבא: הקב"ה ברא כל העולם שניים שניים. זה תמורת זה, וזה כנגד זה. להודיע שכל דבר ודבר יש לו שותף ויש לו תמורה. ולולא זה לא היה זה!. אילולא מוות לא היו חיים, אילולא שלום לא היה רע. לשון התנאים.  לולא זה – לא היה זה! לולא הכח העצום של הטוב להנחיל מוסריות בעולם, לא היה כח של קורונה.

אנחנו בעזר ד' דור הגאולה. לפעמים מתייאשים מול כל המבול הסוחף. שנת תשפ עצרה את העולם. רגע,  עשינו דבר קטן? אל דאגה הוא יוכפל ויועצם ויוסיף עוד. כי הוא מאור אין סוף. בהתחדשות שנת תשפ"א הבאה עלינו לטובה, לומדים את מחירון הזהב: מה שעשית בטוב- יתרבה ויתעצם עד בלי די. ובעזר ד' נכתב כולנו בספרן של צדיקים. המכריעים את העולם לכף הזכות!.  

שנת תשפ"א תתחדש עלינו מתוך שמחה והארה ובריאות ונחת וכל המיטב. אמן 

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.