מאיפה הכסף? כאילו לא הייתה קורונה, ראיתי אתכן קונות וקונות…

שיתוף ב email
שיתוף ב print

מקווה מאוד שהמערכת שלכם תעלה את המכתב הזה, האמת שחשבתי לשלוח אותו דווקא לפלטפורמה נשית חרדית היימיש – משלנו…

ולמה? כי בתוך עמי אנוכי יושבת.

כאשת אברך שמאז ומעולם לא התפארתי בבגדי מחודשים לשש בנותיי המתוקות, ברוב השנה אני עוצמת עיניים מלבישה לכל אחת מה שנוח ומתאים לה והועבר אלי בשקיות. אני לא מתביישת בזה! כל עוד הן נראות יפה מכובד נקי ואסתטי וטוב להן אני שמחה ומאושרת. בשנתיים האחרונות כשהשלושה הראשונות גדלו ופקחו עיניים הן דרשו "בגדים כמו של השכנות והבנות דודות- כולנו אותו דבר" הבנתי את זה, אני ובעלי (תלמיד חכם גדול ב"ה זכיתי!) החלטנו שנניח סכום נחמד בצד לקראת כל חג ונרכוש להן סט. זו הוצאה לא קטנה אבל יכולנו לעמוד בזה.

ואז בערב פסח שעבר הוצאתי לחל"ת ההכנסות ירדו האי וודאות הסגר הכל כך קשה שהיה, והבנות הבינו לא תהיה חגיגה הפעם והן תתלבשנה בחלוקים שקיבלנו בירושה מאחותי שמצבה הכלכלי טוב יותר, גם כך לא יצאנו מהבית… התחשיב החודשי נעשה הדוק יותר ומצומצם פתאום קנייה במכולת (שתמיד הייתה יותר מחושבנת תסמכו עלי…) נעשתה משימה לא קלה, ולא פעם עלו לי דמעות בעיניים. כמתכנתת שעובדת שעות על שעות אני לא מצליחה לסגור את הפער שנוצר מימי החל"ת וזה לא פשוט.

ועכשיו הגיע חג הפסח בלי הגבלות, עם מזג אויר שרק מושך אותי החוצה לשווקים לערוך קניות לבנות הגדולות (הקטנות מסתפקות בשמלות מהבנות דודות). נכנסתי לחנויות מובילות "איפה שכולן קונות" והייתי המומה זה היה נראה שיש 70% הנחה או משהו כזה. נשים חוטפות שמלות וסטים לילדים שטרם נולדו. אני מסתכלת מעל הברקוד לראות מחירים ומשפשפת את העיניים ולא מאמינה! 189 ש"ח לחולצה לתינוק בן חצי שנה תגידו הכל תקין?! ומחירי השמלות לילדות חשבתי שמישהו התבלבל עם הברקוד והעלה אותו למיקום שהמחיר אמור להופיע.

איך אומרים? עכשיו אתן מהמהמות "מממ…שלא תקנה בעיה שלה, אין לך כסף אל תקני מה את מתבכיינת?" אז נכון אני צריכה לשתוק. לי כביכול אין זכות לומר את זה וכנראה שלא הייתי אמורה לדרוך בחנות הזו.

אבל, את ואת ואת שיושבת וקוראת עכשיו ומכירה את המציאות הזו. לא עברת את תקופת הקורונה? לא הרגשת אותה בכיס? אז למה את משלמת כל כך הרבה על בגדי ילדים ותינוקות?! כי כולםםםם קונים שם…

נכון שעסקים היו בסגרים והפסידו ומגיע להם להרוויח. אבל… מה איתנו הלקוחות?? לא היינו בתקופה כלכלית קשה?

תגידו לי אתן, זה בטוח שפוי המרוץ הזה אחרי ביגוד יקר לילדים? חברתי לעבודה ספרה בלי למצמץ שרכשה ל2 ילדים (!) בני 4 ו 2 סט ב529 ש"ח – הראתה לי קבלה זה הספיק לי.
אני אישה בת 34 לא מעיזה לפרגן לעצמי בגד במחיר כזה…
יאמר לשבחו של בעלי שבכל חג מפציר בי לקנות ואף משיג לזה מימון מיוחד – איך? למשל הוא נבחן במיוחד על מסיכתות ומקבל מלגת תוספת אותה הוא מקדיש לי לתכשיט ובגד לחג. אז כשיצאתי לרכוש לעצמי בגדים מצאתי במחיר סביר ועוד נשאר לי עודף…

חשבתי שאולי חוסר התחרות בשוק של בגדי הילדים, או הלהט שיש לנו סביב חנויות מותג חרדיות גורמת להפקעת מחירים. הרי במילא אנחנו קונות – לא מתאגדות לא אומרות "די למחירי שחיתות" אלא ממשיכות לבוא ולרכוש. לא נראה לכן מוגזם?! עד מתי נלך כמו עדר סומא?

אם אנחנו רוצות לשנות את זה כדאי לנו קודם כל לדבר על זה, לדון בנושא ולשתף חברות בשיח הזה. מפרגנת למי שיש בידה אפשרות שתהנה אבל לרובינו ובטח אחרי תקופת קורונה אין באמת יכולת כלכלית לעמוד בהוצאה כזו.

רחלי אברכית מאושרת וקוראת נאמנה של האתר

מקווה שהמערכת של האתר שלכם תעלה את זה ולא תשיב לי בשלילה, אתם מדברים על נושאים שבשום עיתון אני לא רואה איזכור להם כל הכבוד לכם על כך!

לשיתוף פוסט זה העתיקי את הלינק הבא ושלחי לחברות: https://kollkvoda.co.il/27838/

נא להגיב מבלי לציין שמות של רשתות ספציפיות.

 

גם לך יש נושא שבוער לך לשתף בו? רוצה לשלוח פוסט למערכת? שלחי למייל : kollkvoda@gmail.com

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

חדש באתר

98 תגובות

  1. מסכימה מאד!
    וכאן אני רוצה לשבח את החנות בזאר שטראוס שמביאים בגדים איכותיים וטובים במחירים שפויים!!
    תבורכו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.