מדוע מפטרים אותם בסוף שנה? הקשר המעצבן של הקיץ והפיטורין / עו"ד אסתי ויסלר-בהגן

שיתוף ב email
שיתוף ב print

עובדים רבים מוצאים את עצמם חרדים עם בואה של חופשת הקיץ. החרדה לא נובעת מיציאת הילדים לחופשה ומהצורך הבוער למציאת תעסוקה. הם גם לא חרדים מהחום הלוהט. החרדה של אותם עובדים נעוצה בעובדה שבישראל אלפי עובדים ועובדות מפוטרים עם בואה של עונת הקיץ ללא קשר למקצוע ו/או לתפקיד שלהם.
מפוטרי קיץ מיהם?
מדובר בתופעה נפוצה ומדאיגה במדינת ישראל שבה אלפי עובדים ועובדות מפוטרים ממשרתם. אחוז ניכר של אותם מפוטרים הינם עובדי הוראה. מדובר בעובדים מקצועיים במערכת החינוך שמייחלים לרגע שבו תפתח שנת הלימודים והם יוכלו להקלט מחדש בהוראה. לתופעה הזו אפילו יש שם "מפוטרי קיץ"
זכויות עובדים בתקופת הקיץ
מפוטרי הקיץ נותרים ללא פרנסה, ללא ותק ולעיתים גם ללא רצף תעסוקתי.
וכאן נשאלת השאלה האם למפוטרי קיץ אין זכויות מדיני עבודה? ברמת התיאוריה גם למפוטרי הקיץ אמורות להיות זכויות. זכויות אלו תלויות בחוזה העבודה ובמשך העסקת העובד. למרות זאת מפוטרי קיץ , לפחות בסקטור ההוראה, מוצאים עצמם נעדרי זכויות הנדרשים לעמוד בתור בלשכת התעסוקה כדי להביא כסף לביתם בעונת הקיץ.
בעיניי מדובר בתופעה מכוערת ומקוממת. הנקודה המשמעותית היא שסיבת הפיטורין היא עונתית בלבד. בדיוק כמו שיש פירות שמפציעים על דוכני חנות הירקות בקיץ גם אותם עובדים נפלטים מהמערכת עם בואה של עונת הקיץ.
מגמת עליה
מדוח של שכת התעסוקה עולה תמונה עגומה של עליה מתמדת במפוטרי קיץ כשהסיבה היא הרצון של המעסיק לחסוך בעלויות שכרם. מפוטרי קיץ הם לא תמיד עובדי הוראה אולם זו הקבוצה הדומיננטית. יש לא מעט מורים שמועסקים כ"מורי קבלן" עסקים כמורי קבלן. חלקם לא מפוטרים רק בקיץ – אלא הם סובלים מהעדר שכר גם בחופשות החג של משרד החינוך. אותם עובדים נאלצים להתמודד לא רק עם העדר שכר בחופשת הקיץ אלא עם צרה נוספת. העסקה בשנה הבאה מתחילה באפס שנות ותק.
במשרד החינוך יטענו כי מאחר ולא מתקיימים בינם לבין אותם מורים יחסי עובד מעביד אין בידי המשרד להדרש לסוגיה. כל זאת למרות שמדובר במורים בעלי תעודת הוראה המלמדים את החומר של המשרד ותחת פיקוחו.
העדר גיבוי מקצועי
נראה שהסיבה לקיפוח זכויותיהם של מפוטרי הקיץ היא העדר ידע משפטי מתאים. ממקרים של מפוטרי קיץ שבדקתי עולה שניתן להגן על זכויותיהם באופנים שונים. בדיקה של חוזה העסקה ונסיבות נוספות יכולות להוביל למסקנה משפטית שלעובד יש זכויות גם במקרה שהמעסיק מעוניין לפטרו בקיץ.
חשוב לי גם לציין שכפתרון ביניים מומלץ ביותר להתייצב מיידית בלשכת התעסוקה.
האמור אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי והשימוש בו הינו באחריות המשתמש
הכותבת הינה עורכת דין, עו"ס ומגשרת מתמחה בדיני עבודה

יש לך תעודת הוראה ואת רוצה להתקדם? היא שווה יותר ממשהו, תוכלי לבדוק זאת כאן>>>

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.