כדאי להשתנות?!

שיתוף ב email
שיתוף ב print

סיפור שקראתי לפני כמה שנים, ועשה עלי רושם, מופיע בדרך אגב בספרו המופלא של הרב אהרן מרגלית. הוא מספר על חייו הלא פשוטים של אביו, שהיה עובד "יומית" אצל קבלנים, בעבודה פיזית קשה, ולא משתלמת.

חיי ההישרדות הימיומיים הקשים שלו והמלחמה על פת הלחם,
מנעו ממנו את המחשבה, לנסות ולהחליף עבודה, לפנות לאנשים,
לבקש עזרה ולבדוק האם קיימת אפשרות אחרת להתפרנס, יותר בקלות, וגם להרוויח יותר?

הסיפור עשה עלי רושם רב. מעבר לצער על קשיים של יהודי יקר, יש כאן תובנה מהממת, שמסבירה לנו שכאשר אנו בחיי הישרדות נסגרת לנו הדלת, וקשה לעשות שינוי ולהאמין בעתיד טוב יותר.

למה לא כדאי להשתנות

יש לנו הרבה חסמים שעומדים ביננו ובין הפיתרון. לעשות שינוי פירושו לצאת מאזור הנוחות. ולהשקיע ב…

  1. ללכת לחפש פיתרון לקושי: להתעניין, לברר, ולהתאמץ בכיוון. לקחת טלפונים ממי שניסה, להתקשר, לברר, לשאול את השאלות הנכונות, ולהגיע להחלטה.
  2. לתת אמון: מי אמר שמה שמציעים לך זה הפיתרון הנכון בשבילך? נכון. אף אחד לא אמר ולא הבטיח לך כלום. לפעמים הפיתרון והישועה הנכספת, מחכה אי שם בסיבוב, ועד אז, יש כל מיני נסיונות כושלים, שמבזבזים לך הרבה זמן וכסף. האם את מוכנה לנסות משהו שלא קיבלת עליו תעודה חתומה מבורא עולם – שזו הישועה שלך? מתוך אמונה שבסופו של דבר, הפיתרון בס"ד בוא יבוא?
  3. לצאת מאזור הנוחות: המקום הבטוח ביותר בשבילך – מרגיש לך המקום בו את נמצאת עכשיו. יציאה מאזור הנוחות מפחידה מאד, ולא בטוחה. את הג'יפה שלך עכשיו את מכירה מצויין, וזה אולי עדיף מדרך חדשה ולא מוכרת?

קוצר רוח ועבודה קשה

הדוגמה שעומדת לי הכי חיה ורוטטת מול העיניים, אלו הם בני ישראל, הנמקים בעבדות קשה במדינה בה אף עבד לא הצליח לברוח! במציאות קשה שבה אין כבר סיבה לחיות, להקים משפחה, משום שהכול נהרס מול עיניהם.

כאשר סופסוף נשלח אליהם הגואל, בדמות משה רבינו, שרוצה לעשות את הבלתי יאמן, ולהוציא אותם ממצרים, הם לא שומעים אליו "…קוצר רוח ועבודה קשה".

האמונה בטוב

ייתכן שיש לך את כל הסיבות הכי הכי למה לא כדאי לך לעשות שינוי בחיים שלך, אבל תכלס, האם היית רוצה לראות את עצמך באותה משבצת בעוד 20 שנה? אז מה את עושה בשביל זה היום?

האמונה הבסיסית שלנו היא שאנו כבנות מלכים ראויות לטוב, מעצם היותנו בנות מלך. הקושי הוא מציאות זמנית שיכולה להשתנות. דווקא בנקודת הקושי – שם טמון הפיתרון, והשיעור שאנו צריכות ללמוד. והוא חי וזמין ומחכה לנו בסבלנות… ועבודה עצמית מקצועית ועמוקה, תחבר אותך לאוצר שמחכה מתחת לגשר הפרטי שלך, ותביא אותך לחיים באיכות אחרת, הרבה מעבר לפיתרון בעיות.

מרים הנביאה, ברגע בו הכול היה נראה אבוד וחסר טעם להמשיך, משכנעת את אביה לחזור ולהקים את הבית מחדש. חוסר הייאוש שלה, מתגלה לבסוף כתחילת גאולת עם ישראל.

תאמיני בגאולה הפרטית שלך,להשתמע, מיכל

 

חדש באתר

השארת תגובה

לתשומת לבכן התגובות מוצגות לאחר אישור המערכת


x איזור הפורומים והקבוצות
של קול כבודה
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן