איך עושים סוף לעושק העובדות? / מיכל

שיתוף ב email
שיתוף ב print

במאמר הקודם עסקנו בנושא הטעון של ניצול עובדות חרדיות בשוק התעסוקה, (לחצי כאן לקריאת המאמר הקודם "עושים סוף לעושק העובדות החרדיות")
התגובות שהתקבלו אישרו לי את ההרגשה שהנושא הזה טעון וכואב והמצב בשטח מאוד קשה
במאמר הנוכחי נעסוק בשאלה:
מה עושים?
כידוע מזג אויר חורפי זהו נתון שלא ניתן לעצרו אדם הולך בדרכו לפתע מתקדרים השמים בעבים אין לו יכולת לעצור את הגשם ישנה אופציה להתגונן להתלבש טוב וחם, לפתוח מטריה…
ולעניינו לתקן את העולם זה לא באפשרותנו ולוואי ונצליח לתקן את עצמנו… האפשרות שיש לנו היא לעצור את העוול זאת אומרת לא להסכים שיעשו לך עוול!!
לדוגמא: את מחפשת עבודה כחדשה בשוק התעסוקה או שאת חפצה לשדרג את הקיים ראשית מומלץ לדעת כמה כללים לאחר שעברת ראיון עבודה וקיבלת תשובה חיובית אסור להתחיל לעבוד לפני שחותמים על הסכם עבודה! חותמים = המעסיק והעובד/ת לאחר חתימה על ההסכם תבקשי עותק שיהיה אצלך, מומלץ לא לחתום מייד אלא לשבת ולקרא סעיף אחר סעיף במתינות גם אם המעסיק מלחיץ אותך לחתום ומיד המתינות שווה וגם מראה שאת רצינית, רוב הבעיות קורות כי אין הסכם עבודה חתום ואז איש הישר בעיניו יעשה…

מה כולל הסכם עבודה?

הפרטים האישיים שלך שם פרטי ומשפחה מספר ת"ז, כתובת מגורים זה חשוב לראות שיש להם את הפרטים הנכונים כי על סמך זה הם מכינים את התלוש ובתלוש הפרטים חייבים להיות תואמים.  כמו כן את התנאי ההעסקה, תנאי השכר היום בחודש בו המשכורת נכנסת (תלוי לפי מקום עבודה ב 1 לחודש או 10 לחודש), פרטי החשבון הנכונים שלך לשם תיכנס המשכורת, פנסיה, ימי חופשה וימי מחלה מומלץ להתייעץ עם מנהלת חשבונות או חשבת שכר.
אם ישנם תוספות כדוגמת רכב, דלקן, השתתפות החברה בנסיעות לחו"ל, קרן השתלמות וכו' הכל חייב להיות כתוב בהסכם שחור על גבי לבן.
סעיף נוסף זו אופציה לסיום ההעסקה ישנה אפשרות לשני הצדדים לפטר או להתפטר מספר ימים מראש ככה זה מכסה את המעסיק שהוא יכול לחפש עובדת אחרת ואותך שאת יכולה לחפש עבודה.

רצוי לברר על מקום העבודה לפני שנכנסים לעבוד בו לבדוק איך הוא מבחינה רוחנית, מבחינה גשמית אם יש אפשרות להכין קפה לשתות מים (כן יש מקומות שגם את זה לא מאפשרים…)
ולא פחות חשוב יחסי האנוש של המנהלים כלפי העובדים שלהם.

וקחי טיפ קטן אם את בטוחה בעצמך ומראה לבוס שאת יודעת מה החוקים ומה עליו לעשות רוב הסיכויים שהוא לא ינצל אותך הוא לא ירצה להסתבך עם מי שלא שווה לו!
ותזכרי שאנו כחברה אמונים על שמירה על סטטוס קוו בנושאים האלו ואסור לנו לשתוק על עוולות שקורות וכציבור בפרט בציבור החרדי יש לנו כוח וכך גם לאמירה שלנו.

למותר לציין וכאן אני פונה לאמהות שבינינו הבת שלך נכנסת לשוק העבודה תהיי שם בשבילה תשימי לב שהיא מקבלת את כל הזכויות להם היא זכאית, שהיא לא נופלת בפח ואם צריך ניתן לפנות לקבלת עזרה מקצועית.

שיהיה לנו קיץ בריא ופורה!

 

שלחי פוסט זה לחברה

שיתוף ב whatsapp
וואטסאפ
שיתוף ב email
דוא"ל
שיתוף ב print
הדפסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.